HSPA+ 42 Mbit - realita

Odpovědět
Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od Clon »

Predne chci poprosit moderatory o zvazeni umisteni tohoto vlakna prave sem, nebo vytvoreni samostatneho.

Zajimaly by me vase postrehy z testovani nove zavadene technologie HSPA+ 42 v ruznych mestech republiky ruznymi operatory. Piste sem prosim taky mesto, ve kterem jste testovali.

Jsem jednim z tech "stastnych" (teoreticky), kteri dle operatora T-Mobile maji pokryte cele mesto touto technologii.

Bydlim v Olomouci.
Pro testovani rychlosti pripojeni pouzivam aplikaci Speedtest (obdoba stranek speedtest.net). Tuto technologii by mely podporovat iPhone 5 a iPad 3 a 4. Starsi jsem nezjistoval.

Moje vysledky mereni jsou nasledujici:
10,12 / 3,28 Mbit/s, ping 59 ms. Mereno na server Vodafone Praha.
Vetsina mereni se pohybuje v techto dimenzich +- a to na obou zarizenich (iPhone 5 a iPad 3).

Nekdo by mohl rict ..... dobre. Ponechejme teoretickou rychlost 42 Mbit stranou, ALE ....... muj psychicky problem je v tom, ze tato technologie je v Olomouci dostupna snad od zacatku dubna 2013, ale ja rychlosti meril uz davno pred tim, konkretne 14.11.2012 jsem nameril 10,13 / 3,55 a ping 55 ms.

Z toho usuzuji, ze je neco spatne. Resil jsem toto S technickym oddelenim T-Mobile a pan me ujistoval, ze vic nez kolem 10 Mbit ani nemam ocekavat. Ja se ale porad dokola musim ptat - v cem tedy doopravdy tkvi ono teoreticke navyseni rychlosti na dvojnasobek??? Houpe nas pan operator? "Do vsech tarifu poustime rychlost 42 Mbit!" Dokonce jsem nabizel, ze kdyz mi rekne umisteni vysilace, ze k nemu zajedu. Chtel jsem to vyzkouset na notasovi, kdyz si pujcim od nich zkusebni modem ktery je schopen podobnou rychlost podporovat. Bohuzel jsem zjistil, ze na prodejne takovy modem k pujceni nemaji - pouze ke koupi za 3500 Kc.

Kdyz pominu, ze je touto technologii pokryto jen par mest, tak proste za me osobne rikam NE, NEVERIM. Mozna je spustena technologie jako takova, ale neni spustena v rezimu ktery by umoznil pripojeni jednoho uzivatele na dvou kanalech soucasne a tim dosahnout onoho slibeneho navyseni rychlosti.
Mimochodem jsem stejne mereni provadel i na Samsung Galaxy S3 se stejnymi vysledky.

A jakych rychlosti dosahujete vy? Pokud vyssich, uvedte prosim co nejpresneji oblast po´kryti. Rad tam zajedu!

Prosim nepiste sem nářky typu ze byste byli radi za takovou rychlost a podobne. Ja to stejne neovlivnim. Dekuji!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Aparat
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 256
Registrován: stř srp 19, 2009 2:32 pm

Re: HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od Aparat »

Me to v Pardubicich myslim jelo kolem 20Mbps (download, mereno aplikaci speedtest)...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od Clon »

Predpokladam spravne, ze taky T-Mobile?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Aparat
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 256
Registrován: stř srp 19, 2009 2:32 pm

Re: HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od Aparat »

Jo, T-Mobile

EDIT:

Obrázek

Teď momentálně takto..
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne stř dub 17, 2013 11:15 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepiš více příspěvků pod sebou, ale upravuj předchozí příspěvek, sloučeno.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od Clon »

Uvidime dalsi vysledky, ale zatim mi to spis potrzuje moji teorii o tom, ze v Olomouci je neco divneho.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Jsem z Jihlavy a jede to upload 1-2Mbit a download 10-15 na iPadu. O2 běží mnohem pomaleji.
Edit: a teď v Brně 12
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od Clon »

Prosim te, to ze O2 bezi mnohem pomaleji je konstatovani, nebo jsi to meril na O2?

Kluci, uvadejte zrovna operatora, jo? Diky.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od airmt »

OT: Mě by taky zajímalo, co z té rychlosti dokáže iphone skutečně zužitkovat a jestli je ten rozdíl v načítání stránek apod. na telefonu poznat.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od Clon »

Tak tady mam posledni novinku. Nedalo mi to a vase namerene rychlosti jsem zavolal operatorovi. Ackoliv prvni na co jsem se puvodne kdysi ptal bylo - jestli tu rychlost, co davaji reklamu v televizi, opravdu pousti "do vsech tarifu", nebo jen do novych, nebo jestli musim neco udelat pro to, abych takove rychlosti TAKY mohl vyuzivat - bylo mi opakovane tvrzeno, ze ji pousti DO VSECH. Dneska na me operator vyrukoval s tim, ze muj tarif je stary, ze se uz nenabizi, a ze tam JE DOSUD rychlost umele omezena (asi na tech 10 Mbit). Myslim, ze mi to bylo receno jen a pouze proto, aby se me zbavili.
Pochybuji totiz o tom, ze uz jen ti z vas, kteri jste sem uz napsali, ze byste meli nejake NOVE tarify.

Timto vas proto prosim o doplneni vasich tarifu.

Muj tarif je Internet na cesty standard (3GB FUP).

A jdu studovat jejich nove tarify :evil:

EDIT: tak koukám, že "nové" tarify mají opět - pro Tablet 3 GB za 300 minus 150, pokud mám hlasový tarif = 150 / měsíčně. Je to naprosto stejné jako jsem měl na starém tarifu - ten jsem bral v akci v tom týdnu, co ho dávali za polovic. Taky na to běžela reklama v televizi.
Takže asi budu muset změnit tarif = pouze jeho název, abych operátorovi aspoň v tomto duchu zavřel hubu. :evil:

EDIT 2: Tak tarif už mám nový - stejné GB, stejná cena, ale je NOVÝ :O:
Zítra můžu zase testovat. Já vám dám vy .......y dělat z nás blbce :evil: :evil:
Naposledy upravil(a) Clon dne stř dub 17, 2013 7:23 pm, celkem upraveno 3 x.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Clon píše:Prosim te, to ze O2 bezi mnohem pomaleji je konstatovani, nebo jsi to meril na O2?

Kluci, uvadejte zrovna operatora, jo? Diky.

Bavíme se o Tmobilu. Na stejném místě já a kamarád iPdy s T-Mobilem jsme měli 10-15 - dělali jsme víc testů za sebou, druhý kamarád O2 iPad a měl okolo 1-2Mbit...
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: HSPA+ 42 Mbit - realita

Příspěvek od Clon »

Tak kluci, asi sezeru posranou metlu.
Zmenil jsem vcera vecer tarif - jak jsem psal vyse, ze stareho za 300 na novy za 300 Kc.
I operator se podivoval memu duvodu, ale to jsme nejmin dva.
A predstavte si, dnes jsem meril asi 10x, protoze jsem nechtel verit svym ocim.
Nejmensi rychlost se najednou zvedla na 13,09/2,97 Mbit/s a 64 ping.
Nejvetsi namerena je najednou 19,19/3,22 a 72 ms ping - vse na Vodafone Praha.
Takze z toho nejsois vyplyva, ze T-Mobile skutecne pousti rychly internet do "vsech" tarifu, ale zrejme JEN DO TECH NOVYCH!!!!
Takze kdo muze, mente tarify na nove!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět