Vyhledává iPhone Wi-Fi sítě když je uspaný?

Odpovědět
JanGottwald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: pon lis 23, 2009 3:08 pm

Vyhledává iPhone Wi-Fi sítě když je uspaný?

Příspěvek od JanGottwald »

Zdravím. Už jsem pátral i na oficiálních fórech Apple, ale nikde jsem nenašel jednoznačnou odpověď na můj dotaz a ten zní:
Pokud uspím iPhone třeba v práci, kde jsem připojen na firemní Wi-Fi a jedu domů přes město, vyhledává neustále iPhone okolní Wi-Fi sítě a snaží se k ním připojit, nebo pozná že je uzamčen a Wi-Fi prakticky zmrazí, aby šetřila baterii? U starších verzí iOS jsem si všiml, že se při probuzení znovu připojuje, takže se zdálo, že Wi-Fi vypíná, ale nyní se vždy iPhone po probuzení tváří, že je připojený stále. Jde mi hlavně o to, abych pořád Wi-Fi nevypínal jen kvůli přejezdu mezi firmou a domovem a šetřil nějaké ty procenta baterie. Díky předem za vaše poznatky ;-)
iPhone 5s 32 GB
iPad Air 32 GB

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Vyhledává iPhone Wi-Fi sítě když je uspaný?

Příspěvek od iTukan »

IMHO: Kdyz je uspany, skenuje wifi v dostupnosti v nejakych intervalech,ale asi dost malych, takze to nema zase tak zasadni vliv na vydrz baterie. Spis kdyz ho odemces, tak se "rozhledne" po okoli, aby mohl nabidnout dostupnou sit v pripade potreby datoveho prenosu nebo se automaticky pripoji k jiz zname wifi. Osobne mam zaple wifi porad a v kancelari mam dostupnych nekolik wifi siti, ale ani k jedne se nepripojuji, takze by je mel porad vyhledavat, na vydrzi se to zasadne neprojevuje.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Odpovědět