Internet a aktualizace

Odpovědět
Teiwaz

Internet a aktualizace

Příspěvek od Teiwaz »

Při pořizování Sim-karty u T-Mobile mi byl nabídnut internet Standard za 139 Kč měsíčně (při smlouvě na dobu určitou 110 Kč/měs. po 2 roky). Prodavačka říkala, že internet je téměř nezbytnost, protože iPhone hodně rád stahuje aktualizace a vlastník pak může platit několik tisíc. Chtěl bych se zeptat na vaše názory a zkušenosti, myslíte že se vyplatí si internet pořídit kvůli aktualizacím (a třeba surfování ve vlacích, ale to není nezbytné)... Internet mám doma Wi-fi a kabelový na koleji. Táta je proti, že k čemu další internet, ale já myslím že je to super věc mít internet v mobilu...

nalevka

Re: Internet a aktualizace

Příspěvek od nalevka »

Podle mě je internet na iPhoone nezbytnost... Prvních pár dní co jsem iP měl jseem net neměl, ale pak jsem si ho koupil a je to prostě nezbytnost.. Jestli ho ale chtít nebudete, máte možnost vypnout mobilní data v nastavní a vlastník platit nic nebude :)

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re: Internet a aktualizace

Příspěvek od dwick »

iPhone bez internetu je polovicni zarizeni. Nedokazu si predstavit, ze bych mel iPhona bez mobilniho internetu.
Life sucks. And then you die.

Petr1
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 636
Registrován: pon lis 01, 2010 7:01 am

Re: Internet a aktualizace

Příspěvek od Petr1 »

prodavačka má pravdu ;) ... iPhone sám aktualizuje třeba email (to je zatím jediné co mě napadlo :D) ... a pokud nemáš zapnutej internet od operátora tak to je opravdu drahé :( ... 40kč za týden není moc ...
já mam internet od O2 a takže skoro všude chytám 3G ... :) a hodně internet využívám ve škole nebo ve vlaku ... doma mam WiFi ...
Omlouvám se,za trapné dotazy nebo příspěvky,prosím :), mějte se mnou strpení !?
Co vím, napovím.
Co nevím, vymyslím !

[iPhone 4 black 16GB, iOS 5.0.1 JB]
[iPhone 5 black 16GB|iOS 8.1|JB|02|Monster beats tours]
Citizen Eco-Drive Skyhawk Flight Chrono JY0000-53E
ASUS G55V|WIN7

Spokie

Re: Internet a aktualizace

Příspěvek od Spokie »

iPhone samozrejme nestahuje ziadne aktualizacie. Aktualizacie treba potvrdit heslom z iTunes. Ked ma aktualizacia viac ako 20MB tak vyzaduje wifi pripojenie.

Kazdopadne mat iPhone bez mobilneho pripojenia je dost neprakticke.

Vyhody :
- rychly pristup k e-mailu
- byt online na ICQ,MSN,Skype, ...
- aplikacie ako pocasie, rozne prekladace, google maps, navigacie vyuzivaju internet ako zdroj dat.
- samozrejme pristup na web

VojtaBeton
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 01, 2011 5:23 pm

Re: Internet a aktualizace

Příspěvek od VojtaBeton »

Když jsem si zařizoval paušál, tak jsem věděl, že si chci přidat jako službu navíc "internet v mobilu start" A to kvůli výše napsaným důvodům. Jinak na ostatních místech, kde se pohybuji nejčastěji je wifi.

Na skype, facebook a další aplikace mi dostačuje i zpomalený internet v mobilu po překročení limitu 150mb
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard

Teiwaz

Re: Internet a aktualizace

Příspěvek od Teiwaz »

Díky všem... Povedlo se mi přesvědčit rodiče a teď mám internet a nemůžu si ho vynachválit... Za těch 170 Kč měsíčně to stojí

JuraS.
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: pát lis 27, 2015 8:06 am

Re: Internet a aktualizace

Příspěvek od JuraS. »

Aktualizace pomocí dat 3G/LTE. Mám na iPhone 6 s iOS 9.2 nastaveny účet na seznam.cz (email) a u google (email, kalendář, poznámky, mapy) stahování dat mám nastaveno na push. Push ale u google ani seznamu není ale je tam ručně nebo vyzvedávání. vyzvedávání je pak 15,30,60 minut. To je tragicky moc. Využíval jsem dotěď samsunga k tomu, že jsem měl stále v kapse připomínkovač. do kalendáře na google jsem dal kdejakou kravinu a ta se mi hned (slovo hned znamená do 60 sekund) aktualizovala v telefonu. Tady nic takového nemám, aspoň tragicky pozdě dostávám upozornění na nový email, na změnu v kalendáři. prostě děsivé. Propojení cloudu s ms outlookem je mi k prdu když na pracovním počítači jsem v uzavřené síti. a na netovském počítači outlook nechci a ani nemůžu. V iphone používám jeho emailového klienta co mi plně vyhovuje graficky i funkčně. Jen kdyby se aktualizoval okamžitě.. Na data kašlu hlavně aby to fungovalo.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Internet a aktualizace

Příspěvek od Clon »

Jeste to resis?
Ja u gmailu pouzivam IMAP a oznameni dostavam takrka okamzite.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět