Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Odpovědět
antwuand
Host
Host
Příspěvky: 39
Registrován: stř pro 24, 2008 5:25 pm

Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od antwuand »

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nezaregistroval po upgradu na OS4 problémy s bluetooth handsfree v autě? Do přechodu na OS4 fungoval bez jakýchkoli problémů v Octavii II s originálním BT HF. Od přehrání se mi objevují v seznamu místo jmen nesmyslné znaky. Udělal jsem restore i reset nastavení sítí a nic nepomohlo. Pokud by někdo měl s BT HF podobné problémy případně věděl, co s tím budu rád za jakoukoli radu!
iPad 4 128GB wifi black
MacBook Pro 13" i7 2,9GHz, SSD Crucial M500 960GB, 16GB RAM (2013)

palec1
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 25, 2010 11:35 am

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od palec1 »

Mám ty same problemy ve VW.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od ls8 »

iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

rehakmartin
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:37 pm

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od rehakmartin »

Už jsem to tady taky psal, na Škoda fóru je toho taky plno. Ale není to jenom u koncernu VW, problémy mají i jiné automobilky. Vypadá to že si Apple přizpůsobilo standardy po svém. Vzhledem k tomu že pro moje 3G není OS4 až tak přínosný, uvažuju o downgrade a počkám jestli to vyřeší další update FW. Ty znaky místo tel. seznamu by mi snad až tak moc nevadily, hlasové ovládání funguje a příchozí hovory se na přístrojovce zobrazují normálně ale po ukončení hovoru trvá několik minut než zase začne hrát rádio. Taky tlačítka na volantu se po připojení telefonu tváří prvních pár minut jako nefunkční. Na podzim chci měnit telefon za 4g, ale jestli tohle Apple nevyřeší tak budu muset uvažovat o změně (značky telefonu nebo auta :)).
Na jedno vylepšení jsem ale přišel, příchozí hovor se hlásí v reproduktorech melodií z telefonu a ne tou vestavěnou v HF.

antwuand
Host
Host
Příspěvky: 39
Registrován: stř pro 24, 2008 5:25 pm

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od antwuand »

Tak ty problémy s naskočením rádia naštěstí nemám. Multifunkci nemám, takže to nemůžu posoudit. Jde pouze o to, že nemůžu vytočit jméno ze seznamu, což je docela problém. Zatím o downgradu neuvažuji, protože doufám, že to Apple nebo VW koncern to brzo vyřeší. Melodie z repro je jediné vylepšení, které nový OS4 pro HF BT přines.
iPad 4 128GB wifi black
MacBook Pro 13" i7 2,9GHz, SSD Crucial M500 960GB, 16GB RAM (2013)

SlezY

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od SlezY »

Zdravím.
Tak na systém 4.0 jsem po těch problémech neupgradoval... S iPhone 3G to tolik vylepšení zase nepřinese.
Chci se zeptat, zda když iP 3G nemá hlasové vytáčení, tak přes BT v autě (originál Škoda OctaviaII, GSMII) bude hlasové vytáčení fungovat.

Další věc, co mi trochu vadí je, že když přijmu hovor přes telefon (i když je spojený s HF sadou v autě), tak zvuk jde automaticky do telefonu a ne do HF sady.
Nevíte, jak toto změnit v telefonu??? Že pokud je spojen s BT HF, tak aby "posílal" zvuk automaticky do HF sady??? A nemuselo se to manuálně nastavovat?

Poněvač nemám multifunkční volant a polubní PC mi telefonní hovory nezobrazí (originál HF sada tam byla dodatečně instalována), tudíš tím ani nemohu hovor příjmout, tak mě to se*e, že po každé to musím manuálně přepnout.

Třeba takový SE C702 to nedělá a pošle to tam automaticky...

palec1
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 25, 2010 11:35 am

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od palec1 »

Po upgradu na 4.1 vše opět v pohodě.

vfi

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od vfi »

Měl jsem stehné problémy s iOS 4.0. Po upgrade na iOS 4.1 bylo vše v pořádku. teď jsem upgradoval na iOS 4.3.3 a hands free zase nezobrazuje jména. Pouze telefonní čísla. Nemá někdo řešení jiné než downgrade?
(IP 3GS + JB.)

antwuand
Host
Host
Příspěvky: 39
Registrován: stř pro 24, 2008 5:25 pm

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od antwuand »

vfi: jsem tedka taky na OS 4.3.3 a original hands free ve Skode Octavii II ukazuje vse, jak ma.
zkus jen dat zapomenout zarizeni a sparovat je znovu!
iPad 4 128GB wifi black
MacBook Pro 13" i7 2,9GHz, SSD Crucial M500 960GB, 16GB RAM (2013)

Duba30

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od Duba30 »

Ahoj,
vlastním Škodu Octavia v edici Laurin a Klement. V ní mám rádio s názvem BOLERO. Rok výroby auta je březen 2010.
Problém je ten, že si chci koupit Apple iPhone 4 16Gb, ale zjistil sem, že mám v autě handsfree GSM III - UHV Premium nebo či co. Prostě to nepodporuje iPhone 4. Jenže, když jsem koukal na stránky Škodovky tak auta vyrobená v červenci 2011 mají GMS III - UHV Premium UMTS, které už iPhone 4 podporuje.
Proto bych se rád zeptal jestli nevíte zda-li se dá do auta nahrát nějaká aktualizace softwaru nebo tak něco, aby to podporovalo iPhone 4?
Budu vděčný za každou radu.
Předem díky za odpovědi.

antwuand
Host
Host
Příspěvky: 39
Registrován: stř pro 24, 2008 5:25 pm

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od antwuand »

Jediny co ti zbyva, je vymenit jednotku bluetooth. Je pod sedackou spolujezdce. Uz jsem take musel podstoupit ale menil jsem za GSM II, protoze ta GSM III - UHV Premium UMTS jeste nebyla. Zvladnes to vymenit i jako laik proste odsroubujes starou jednotku vytahnes kabely zapojis novou a primontujes. Pak sjedes do servisu a nechas si ji nakodovat, otazka par minut ani ne.
iPad 4 128GB wifi black
MacBook Pro 13" i7 2,9GHz, SSD Crucial M500 960GB, 16GB RAM (2013)

Duba30

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od Duba30 »

Ok..
Díky moc za radu. :wink:

fokusak
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 04, 2012 10:56 am

Re: Problémy s bluetooth v autě po upgradu na OS4

Příspěvek od fokusak »

Čus
chtěl jsem se zeptat zda by mi někdo mohl poradit, a to...mám octávku s bluetooth handsfree a 4sko, do teď jsem neměl problém, po aktivaci BT se telefon zahlásí v radiu že je připojen a když volám já, tak vše maká normálně, problém nastane když volá někdo mě... talefon se normálně rozsvítí, zvonění běží přes repráky ale když vezmu hovor, (na radiu je stále nápis phone) ale mluvení jako takové se do repráků nepřepne, musím tedy telefonovat růčo. Začalo mi to dělat asi před týdnem, do té doby vše v pohodě. Nevím jestli jsem si něco nepok... v nastavení???
Díky předem

Odpovědět