Divně se chovající Wi-Fi

Odpovědět
ji.k

Divně se chovající Wi-Fi

Příspěvek od ji.k »

muze mi nekdo poradit? nejsem schopen se pripojit pres wifi k volne siti, iP nalezne nezabezpecenou sit, ukaze, ze jsem pripojen, ale safari a jine aplikace nejdou (could not open because safari is not connected to internet). Procetl jsem problemy s wifi na foru, ale nikde nebyla jednoducha rada ci vysvetleni problemu.
diky za odpoved.

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: wifi - nefunguje vubec

Příspěvek od Domy007 »

A máš vždycky plnej signál? Stává s ti to u všech wi-fi?

ji.k

Re: wifi - nefunguje vubec

Příspěvek od ji.k »

mam wifi na 1 nebo 2 carky, ale stava se to porad, pres wifi jsem jeste pripojenej nebyl, jedu jen na edge

myschoo

Re: wifi - nefunguje vubec

Příspěvek od myschoo »

ak ti nejde ziadne wifi (nekryptovane atd) tak to moze byt aj chyba v softe... mozno skus restore... ak nepojde tak moze byt pokazeny aj HW

gogola

Re: wifi - nefunguje vubec

Příspěvek od gogola »

ja mam presne rovnaky problem ... mam novy FW po restore ... nahral som tam FW 2.1 komplet JB a odblokovany .... a tiez sa pripojim na siet ale safari a internetove aplikacie nejdu :(

davfal

Re: wifi - nefunguje vubec

Příspěvek od davfal »

Ne každá wifi síť nabízí internet a ne každá wifi síť do které se připojíte (s čímkoli) bude vůbec s vaším iPhone komunikovat, protože nejste zaregistrovaní (nemáte zaplaceno) u poskytovatele wifi sítě.

Až ověříte první 2 body, musíte zkontrolovat jestli má iPhone správně přiřazenou/nastavenou ip adresu. Tu vám sdělí provozovatel konkrétní wifi sítě. Některé wifi sítě vám přiřadí adresu samy, jiné vám žádnou nepřiřadí (iPhone si v tomto případě určí vlastní, která samozřejmě nebude v síti platná a nebude to fungovat).

Bohužel neexistuje univerzální jednoduchý návod.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: wifi - nefunguje vubec

Příspěvek od rony »

Odskusajte si pripojenie na WiFi, ktora ZARUCENE dovoli neznamym pristup k internetu.

Fakt, ze kdesi v okoli vidite WiFi siete este neznamena, ze vas pustia.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Fililip
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: ned črc 27, 2008 11:43 am

Re: wifi - nefunguje vubec

Příspěvek od Fililip »

Me to doma taky nejak nejde ... ale otci to na 16 gb jde a kdyz tady byl kamos s 8 gb tak mu to taky neslo .. a to uz mam druhy ip .. proste je to divne ..

gogola

Re: wifi - nefunguje vubec

Příspěvek od gogola »

tak ja som to skusal v bare, kde som chodil s ntbkom sa pripajat ... proste volna siet odskusana na ntbku ide a na iP nejde ...

ppavla

wi-fi : pokazene

Příspěvek od ppavla »

mam pokazene wi-fi. ked som uplne blizko routera, obcas nabehne. inak ziadna sanca. viete mi poradit ci sa to da opravit, vymenit alebo co s tym mam robit? reklamovat uz nemozem. nie je ani novy. pripadne kolko to stoji. dakujem! este by som dodala, ze nemam ziadne problemy s routerom nakolko mi to nefunguje na ziadnom routeri. vsade je to rovnake.

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: wi-fi : pokazene

Příspěvek od ygy »

a aku hlasku ti to napise ....alebo vobec nenajde

ppavla

Re: wi-fi : pokazene

Příspěvek od ppavla »

nie, nenajde.. proste, ze siet sa nenasla. to je vsetko.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: wi-fi : pokazene

Příspěvek od Beavers »

Router funguje bezchybně? Máš možnost k němu připojit i jiné wifi zařízení?

ppavla

Re: wi-fi : pokazene

Příspěvek od ppavla »

ano ano router je bezchybny. funguje wi-fi na pocitacoch aj na iphonoch ostatnych ludi pripojenych u mna. okrem toho na mojom iphone nechytim wi-fi nikde. nieze len u mna.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: wi-fi : pokazene

Příspěvek od toncek »

A přestalo to fungovat z ničeho nic, nebo jsi naistalovala nějakou aplikaci / aktualizaci?

Možná bych vyzkoušel i restore :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: wi-fi : pokazene

Příspěvek od Beavers »

Nejprve reset all settings v iPhone. Zkus to, za to nic nedáš.

Mar.Co

Re: wifi - nefunguje vubec

Příspěvek od Mar.Co »

Mám ten samý problém... Jen u některých WIFI se mi to stává,ale kamarád má nokii a na mojí wifi se pripoji uplne vphode,já na ostatní taky,ale u nekterych mi to napíše ze safari nemůže otevrit stranku protoze nemuze nalest server. co stím? iPhone už mám dlouho,ale tento problém mě hrozne stve. jinak wifi normalne funguje,mam to pripojeny na své PC. Mám nějak nastavit ip adresu? nebo co stim? vubec nevim jak bych to mel nastavit .... poradte mi prosim,diky Marek

Fofrik

Re: wifi - nefunguje vubec

Příspěvek od Fofrik »

No jestli to pomuze mam neco podobneho...mel jsem asi mesic Iphone bez SIM a pripojeni na wifi slo v pohode, od te doby co mam ot T-mobile taris surf&mail se nepripojim na zadnou wifi...nehorazne me to stve...

Peko00001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 164
Registrován: pát zář 12, 2008 2:36 pm

WiFi - ide iba chvilu

Příspěvek od Peko00001 »

Zdravim vsetkych. Mam doma WiFi a ked sa pripojim s mojim iPhonom tak mi ide internet iba chvilu - cca 5 min. Potom musim v nadstaveniach vypnut WiFi a zasa zapnut. Iphon sa zasa pripoji a zasa ide iba chvilu a takto dokola. Viem ze je problem v mojou routry, preteze ked som sa pripajal inde tak som taky problem nemal. Zaujimave je ze ked sa pripojim s notebookom tak s nim router spolupracuje bez problemov.
Vie mi niekto poradit ako ba sa dal tento problem odstanit?

Dakujem

pali777

Re: WiFi - ide iba chvilu

Příspěvek od pali777 »

Ja som riesil nieco podobne...zistil som ze niektore WIFI routre proste nejakym sposobom niesu kompatibilne s MT (vsetko ostatne mi na WIFI ficalo, iba Mobil nie;))...Mne to robilo aj pri mojej uz teraz starej Nokii E90...jedine co mi pomohlo bolo znizenie zabezpecenia z WPA na WEP...to znamena...chod do nastavenii WIFI Routera, zmen zabezpecenie na WEP, dufaj ze sa ti do WIFI nikto nebude chciet silou mocou dostat (kedze WEP je relativne lahko prelomitelny) a uzivaj si mobilny WIFI internet...BTW mal som WIFI router D-LINK, model si uz nepametam;((

peace...

Peko00001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 164
Registrován: pát zář 12, 2008 2:36 pm

Re: WiFi - ide iba chvilu

Příspěvek od Peko00001 »

Uz som chcel nieco poprestavovat v nadstavenia routra, ale neviem ako sa tam mam dostat. Nevies mi poradit?
Dakujem za odpoved aj za reakciu

pali777

Re: WiFi - ide iba chvilu

Příspěvek od pali777 »

Kamo toto je uplne mimo tohto fora, ale ze mam dnes taku dobru naladu tak skusim poradit.

1.) Kazdy router je iny, takze zaklad je napisat do Googlu model tvojho WIFI routeru a najst si navod...cize ja ti mozem dat len take vseobecne rady...

2.) Pripojis sa na wifi, na router sa pripojis cez jeho IP, ktora je v navode (vacsinou 192.168.1.1, alebo 192.168.0.1). Funguje to tak ze otvoris internetovy prehliadac a IP napises do adresy...

3.) Vyhodi ti prihlasovacie okno, kde je meno a heslo.. Defaultne ma kazdy model routera nastavene ine meno a heslo (niektore su bez hesla), tiez ho najdes v navode na svoj router...Pokial ti ho uz niekto menil tak treba zistit...

4.) Napises meno a heslo a dostanes sa do routera..a potom ti uz ostava len hladat...musis najst zabezpecenie...pri WPA pozivas klasicke heslo..pocitam ze mas asi WPA (cize mas prihlasovacie heslo na WIFI nieco ako nbs123;). Musis zmenit zabezpecenie na WEP...ten pouziva len cisla...cize heslo si das napr 1234567890 ....

5.) POZOR! WEP je relativne lahko prelomitelny...cize pokial mas zlych hackerskych susedov ;) tak je mozne ze budu ficat na nete cez tvoju WIFI;)) ...ale zasa ja mam doma tiez WEP a ziadne problemy s tym neboli....

6.) Toto je jedine riesenie, ktore mi pomohlo vyriesit ten isty problem ktory mas ty a to som toho vyskusal fakt vela...potom napis ci pomohlo...

peace...

Peko00001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 164
Registrován: pát zář 12, 2008 2:36 pm

Re: WiFi - ide iba chvilu

Příspěvek od Peko00001 »

Si skvelý
Vdaka :D

Bagio

Sede NO WIFI

Příspěvek od Bagio »

Ahojte....Moj Iphone 1generacia(hlinikova) mi ukazuje sedym napisom no wifi,aj bluetoth je sede a nemam signal.stretli ste sa uz s tymto problemom???Padol mi soft pri pokuse o prechod na novy soft 2.0.1´a tak som urobil downgrade na 1.1.4 a zrazu mi iphone ukazuje toto a nejde mi ani zvuk a prehrat videa..Zvuk ide jedine cez sluchtaka....myslite ze je to hardwarova chyba alebo iba softwarova....vdaka za kazdu cennu radu

siana
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: pát led 04, 2008 10:34 pm

Re: Sede NO WIFI

Příspěvek od siana »

Myslím, že je to v SW, pokud předtím IP chodil bez problémů. Zkusils v Settings - General - Resest - Reset all settings???
iPhone X - 64 GB Silver; Vodafone; & AirPods ;-)
New iPad 2018 - 128 GB Cellular Silver; T-Mobile; Apple Pencil
MacBook Air 13" - 256 GB SSD (early 2015), macOS Monterey12.0.1
Apple Watch 5 - silver case; 40 mm, watchOS 8.1

Bagio

Re: Sede NO WIFI

Příspěvek od Bagio »

No hej skusil som settings ale to kolecko reset mi v kuse behalo aj nieco vyse dvoch hodin a tak som to potom vypol a znovu iba restor urobi na 1.1.4 lebo potom ako som ho vypol znova bol na displeji iba kablik a logo itunes.....fakt netusim co tomu je....

mishal

Re: WiFi - ide iba chvilu

Příspěvek od mishal »

Tak je mi lúto že otváram túto tému znovu ale mám rovnaký problém, wifi ide ale iba chvýlku potom už nenájde ani sieť a teda sa vôbec nepripojí a pritom to predtým fungovalo.

Riešenie ktoré je tu popísané mi nepomohlo :(, restor briem len ako poslednú možnosť ale nemyslím že v tom bude problém.

s notebooku sa na ten istí rooter pripojím úplne normálne aj súčasne s mobilom ale potom telefón vypadne a notas fičí dalej.

Ak by niekoho niečo napadlo budem len rád.

rodlik

Wifi - problem prihlaseni

Příspěvek od rodlik »

Ihojte!
Poslednich nekolik dni resim tento muj problem : pokud se chci prihlasit na nekterou nalezenou wifi sit (je jedno zda-li moje soukroma s heslem, nebo verejna bez - zkousel jsem to na nekolika mistech..), pokazde mi to vyhodi hlasku "unable to join the network". Kdyz se v nastaveni mrknu na wifi, a tuknu vpravo na podrobnosti o dane siti, vsechna pole jsou prazdna, neni tu jediny udaj. Pritom iPhone wifi najde, zobrazi i kvalitu signalu - ovsem v sedocernem provedeni, myslim ze kdyz to bylo jeste ok, bylo to sedomodre, ale u tohoto vylozene hadam, muzete overit...
Hlavni problem vidim v absenci tech zminenych udaju.
Mate nekdo podobnou neprijemnou zkusenost, nebo nejlepe tip na vyreseni?
Reset nastaveni, i kompletni restore pres iTunes jsem samozrejme zkusil..bez pozitivniho vysledku.
Dekas!

> podotykam, ze tento iPhone mam priblizne od rijna a po celou dobu bez problemu, az posledni 1 tyden ten vyse zmineny..


iPhone 3G 8GB (org. T-Mobile CZ)
Naposledy upravil(a) rodlik dne úte led 20, 2009 8:55 pm, celkem upraveno 2 x.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Wifi - problem prihlaseni

Příspěvek od ls8 »

Pokud jsi zkusil restart telefonu, reset nastaveni i restore, bude se pravdepodobne jednat o HW problem. Doporucuji iPhone reklamovat.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

99momo99

wifi slabý signál

Příspěvek od 99momo99 »

Ahoj moj iPhone nejako slabo chitá wifi siet dam do hned vedla wifi anteny a ukazuje 2 paličky potom som ho dal dalej a stale ukazuje 2 palicky je to narmalne ? ale idem ku kamaratovi tam ho postavim vedla anteny a ukazuje doplna je to problem v mojom iPhone alebo v Routery :?:

Semtex
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: stř lis 05, 2008 6:00 am

Re: wifi slabý signál

Příspěvek od Semtex »

ja mam router ZCOMAX a na signal si nemuzu stezovat, naopak me prekvapil. signal mam i ve sklepe o dve patra niz a asi 70 metru od nej pres okno a plast. antenka je vertikalne....

u jinych wifi siti taky zadny problem, na vzdalenosti v Brne Olympii a pres ruzny prekazky neni zadny problem, signal plny a rychlost u jedny site je 4Mbps....

podle mem mas problem s routerem nez s iP
iPhone 4S 16GB fw 6.1.3, O2 tarif Bronz + neomezeny data za 150,-
http://ocarina.smule.com/my/ocarina/user/semtex/

mikro

Re: wifi slabý signál

Příspěvek od mikro »

Zkus si v tomhle prispevku precist ten muj dlouhej prispevek.
viewtopic.php?f=91&t=12780
Snad ti to k necemu bude.

Semtex: To sme na tom stejne :). Mam taky Z-comaxe, ale jeste "nerouter". Je to jen AP (1ETH-bridge-2WIFI). Jak je uvedeno v zavorce, tak ma dve antenky. Mam nasazeny jen takovy ty obyc domaci (1,5dBi), ale chytam dobre signal asi pres 5 betonovejch zdi(zdi+strop) az na zahradu.

mikro

Re: Wifi - problem prihlaseni

Příspěvek od mikro »

Nevim jak se chova iP kdyz ma ulozeny urcity nastaveni site (heslo) a ta sit se zmeni a iP se znova pokusi pripojit. Zkusil bych jen tak pro test nechat si vypsat vsechny dostupny site. Az se ti zobrazi ta tvoje domaci tak neklikat primo na nazev ty site, ale zkusit kliknout na takovou tu modrou sipecku vpravo na konci radku a otevrou se ti podrobnosti nastaveni pro tu sit, dat zapomenout tu sit/Forget this network, vyskocit zpatky na ten seznam tech dostupnych siti a zkusit se na tu sit znova pripojit.

lubtor

Z ničoho nič mi nejde Wifi

Příspěvek od lubtor »

No mam FW 2.2 iPhone 3G a vcera som surfoval na nete (Wifi) a naraz ma odpojilo kukam nato jak blby ze co s tim je ale ostatne pc co mame v sieti idu na nich ide bez problemov internet ale na iPhone m i nechce najst anilen siet nic ako keby nebola..... a raz sa mi podarilo ze naskocila, ospojil som sa a uz zase nic neni. Ale pc co mam v sieti ukazuju dobry signal setko funkcne... co s tim je? :cry:

//: skusal som restore, reset al settings, reset network settings a nic :(

...pred par minutami mi naskocila nasa siet ale asi za 2 minuty zmizla.... prosim vas pomozte mi !!/! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

... a vceraa mi tiez naskocila potom vecer, normalne som surfoval a ked som ju vypal uz nenaskocila potom .....
Naposledy upravil(a) lubtor dne ned led 25, 2009 1:57 pm, celkem upraveno 1 x.

pc_master

Re: Z ničoho nič mi nejde Wifi

Příspěvek od pc_master »

Mě dělá něco podobného GPSka...Je to docela hrůza :-( Jednou jede pak zase ne...Přitom je všechno nastaveno tak jak to má být. Přemýšlel jsme o tom, že by za to mohl buď Firmvare 2.2 nebo JB...Češtinou od Whiskyho to není...to jsem po dlouhodobých testech vyloučil..

lubtor

Re: Z ničoho nič mi nejde Wifi

Příspěvek od lubtor »

Příspěvek smazán pro porušení pravidla o citaci předchozího příspěvku scorpi

pc_master

Re: Z ničoho nič mi nejde Wifi

Příspěvek od pc_master »

Zkus ještě tu nejjednodušší věc..."Restartuj ROUTER" ...prostě vytáhni z el. na 20s a dej Z5. Mě to sem tam pomůže i u zákazníka. No a jinak se mrkni, jestli tam nemáš nějaký soft na wi-fi co jsi poslední dobou instaloval...může ti mr*it připojení...

lubtor

Re: Z ničoho nič mi nejde Wifi

Příspěvek od lubtor »

resetovat som ho uz skousel nic nepomaha.... ziadny soft som neinstaloval proste som normalne surfoval na mobile a naraz ma to odpojlo.......

manys

nejede internet cez wifi

Příspěvek od manys »

Ahoj kluci no tak sem z toho smutný no přestal mi najednou fungovat internet ve všechh apps youtube appstore itunes cydia safari nic nejede ale ukazuje mi to že sem připojeny na wifi zkoušel sem restore a zkoušel sem i jb ale nic dneska sem to zkoušel na 5ti různých wifi připojeních nwm no poraďte někdo prosím

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: nejede internet cez wifi

Příspěvek od Paly »

Skusal si Reset Network Settings? Skus.

Pozri sa do Nastavenia WiFi (klikni na sipku vedla WiFi, na ktoru si pripojeny) a tam pozri ci mas dobru IP adresu. Popripade ju tu napis.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Odpovědět