nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Odpovědět
mekelle
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 19, 2012 11:21 pm

nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od mekelle »

Pekny den,
pouzivam iPhone 8 plus, iOS 12.3 a uz niekolko mesiacov mi obcas (1x tyzdenne) nahodne pri pokuse spustit niektoru z aplikacii nabehne okno so ziadostou o zadanie Apple ID. Kym Apple ID nezadam, neda sa s telefonom robit (teda nielen, ze nejde dana aplikacia, ale nedostanem sa mimo dialogoveho okna). Po zadani Apple ID uz vsetko funguje nornalne.
Vsetky aplikacie mam len z oficialneho Storu, nechodim na ziadne "problemove" stranky, heslo Apple ID z casu na cas menim. Nedokazal som vypozororovat, ze by nejaky konkretny krok "vyvolal" to okno a tak to neviem lepsie identifikovat. Nestretol sa s tym niekto? Ak hej, nasli ste riesenie?
Vdaka za akykolvek tip smerujuci k rieseniu :)
Naposledy upravil(a) mekelle dne pát kvě 17, 2019 10:12 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od rony »

preskumal by som co mas v appleid.apple.com
zmenil by som si heslo - ak ho mas velmi jednoduche, tak na komplexnejsie.
ponastavoval by som si bezpecnostne otazky, safe kontakty (iny mail)
zapol by som si asi aj dvojfaktor.

ale predtym by som si v iphone odhlasil appleid (v Nastaveni) a znova sa prihlasil.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od mirmo80 »

A nemoze byt problem prave v tomto?
mekelle píše:Apple ID z casu na cas menim.
Konkretna apka stiahnuta pod konkretnym ID sa niekedy ozve ked je appstore prihlaseny na ine ID.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od rony »

kriste fakt on vazne apple id zahodi a zalozi nove? preboha a to preco?
no jasne mirmo to je ono :) panenko skakava, toto som este nevidel :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od mirmo80 »

Tak nemusi hned zahadzovat a robit nove :) Z nejakeho dovodu ich moze mat viac a prehlasovat sa medzi nimi.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od Jirka_S »

Šmankote, to jsou teda věci! :)
Člověk obsáhle popíše problém, ale to zásadní neuvede. Jako kdybych se ptal, proč mi občas auto táhne doleva či doprava, ale jaksi bych neuvedl, že sem tam upustím z levého či pravého předního kola vzduch na polovinu. :)

mekelle
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 19, 2012 11:21 pm

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od mekelle »

mirmo80 píše:A nemoze byt problem prave v tomto?
mekelle píše:Apple ID z casu na cas menim.
Konkretna apka stiahnuta pod konkretnym ID sa niekedy ozve ked je appstore prihlaseny na ine ID.

Pardon, zle som sa vyjadril - heslo k Apple ID raz za čas mením (Apple ID samozrejme ostáva to isté).

mekelle
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 19, 2012 11:21 pm

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od mekelle »

rony píše:preskumal by som co mas v appleid.apple.com
zmenil by som si heslo - ak ho mas velmi jednoduche, tak na komplexnejsie.
ponastavoval by som si bezpecnostne otazky, safe kontakty (iny mail)
zapol by som si asi aj dvojfaktor.
ale predtym by som si v iphone odhlasil appleid (v Nastaveni) a znova sa prihlasil.


Zmenit heslo - spravene pred casom, nemalo to na problem vplyv
dvojfaktor a vsetky security nastavenia - mam uz davno - nemato to na problem vplyv
odhlasit sa z Apple ID a nasledne sa nanovo prihlasit - urobene opakovane, nemato to na problem vplyv :/

mekelle
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 19, 2012 11:21 pm

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od mekelle »

rony píše:kriste fakt on vazne apple id zahodi a zalozi nove? preboha a to preco?
no jasne mirmo to je ono :) panenko skakava, toto som este nevidel :)

Vies, co je zaujimave, ze mi stacilo precitat si reakciu a hned som vedel, ze si ju pisal ty.
Ako som uz pisal v prvom prispevku - Vdaka za akykolvek tip smerujuci k rieseniu :)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od mirmo80 »

Mne sa zda ze niekto tu uz raz nieco podobne riesil a tusim sa nenaslo riesenie. Ak este neporadi niekto iny asi by som skusil kontaktovat Apple podporu.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mekelle
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 19, 2012 11:21 pm

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od mekelle »

Jirka_S píše:Šmankote, to jsou teda věci! :)
Člověk obsáhle popíše problém, ale to zásadní neuvede. Jako kdybych se ptal, proč mi občas auto táhne doleva či doprava, ale jaksi bych neuvedl, že sem tam upustím z levého či pravého předního kola vzduch na polovinu. :)


Ježišmaria, to sú mi veci, siahodlho popíše nezmysly o šoférovaní, miesto toho, aby napísal, aká konkrétna informácia mu tam chýba...

mekelle
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 19, 2012 11:21 pm

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od mekelle »

mirmo80 píše:Mne sa zda ze niekto tu uz raz nieco podobne riesil a tusim sa nenaslo riesenie. Ak este neporadi niekto iny asi by som skusil kontaktovat Apple podporu.

Vdaka, to ma moc nepotesilo :/ Skusal som hladat aj inde, ale nejako som nenarazil na to, ze by podobny problem este niekto riesil...
A po reakciach vyssie na tomto fore radu neocakavam :(

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od mirmo80 »

Ale no tak, netreba hned vsetko brat osobne ;)
Ak nenajdes tu, mozes potom skusit ten support. A ked ti poradia a problem sa vyriesi, tak nam mozes prist dat vediet.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

nahodne ziadosti o zadanie Apple ID

Příspěvek od Jirka_S »

Moje ironie vycházela ze sdělení, že "Apple ID čas od času měním", tak se nedivte.

Ale abych jen neprudil, tak něco k tématu třeba zde:
https://discussions.apple.com/thread/3769569

Odpovědět