iCloud a FMI - ukradený iPhone

Odpovědět
MauriS
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 15, 2019 12:29 am

iCloud a FMI - ukradený iPhone

Příspěvek od MauriS »

Zdravím,

před měsícem mi byl ukraden iPhone, na kterém byl přihlášen můj iCloud i zapnutý FMI. Nicméně dnes jsem si měnil heslo na apple ID a ve chvíli, kdy jsem potvrdil odhlášení ostatních zařízení po změně hesla mi vůbec nedošlo, že jsem tím asi věnoval zloději můj ex-mobil. V iCloudu na iPhonu se mi již ukradený iPhone nezobrazuje, nicméně v samotné aplikaci FMI stále je. I v prohlížeči, i v appce v iPhonu. Je tedy stále chráněný i po změně hesla apple ID?

Zároveň jsem před chvíli zjistil, že mi 11.1. přišel email "Activation Lock is requesting your password on iPhone (iPhone SE)". To znamená, že už je po restoru a někdo se jej ten den snažil oživit, že?

Díky za odpověď, jsem z toho teď trochu zmatený.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud a FMI - ukradený iPhone

Příspěvek od rony »

Ano, presne tak, zlodej sa snazil aktivovat ten mobil. Akurat, ze pravdepodobne si nezmazal obsah mobilu. Podla tvojho opisu by sa don nemal dostat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

MauriS
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 15, 2019 12:29 am

Re: iCloud a FMI - ukradený iPhone

Příspěvek od MauriS »

Takže abych si to shrnul, i když jsem po změně hesla k Apple ID zvolil, že chci ostatní zařízení po změně hesla odhlásit, je ukradený mobil pro zloděje stále nedostupný díky FMI?

A co se týče obsahu mobilu. Ten aktivační zámek se zobrazí po restoru a následném zapnutí, ne? Takže by už data v mobilu měla být smazána po restoru, pokud se nepletu?

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iCloud a FMI - ukradený iPhone

Příspěvek od mike-biker »

Většina zmetků telefon prodá na díly, někteří se pokoušejí provést přes DFU obnovu, čímž samozřejmě smažou kompletně obsah telefonu a nemohou jej aktivovat.
Pokud jsi telefon na dálku smazal, je pravděpodobné, že půjde aktivovat. Nicméně jsi to měl nahlásit na Policii a dle mého by byl takto používaný telefon snadno dohledatelný.
Doporučuji zavolat na technickou podporu APPLE, kde ti rozhodně řeknou více.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

MauriS
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 15, 2019 12:29 am

Re: iCloud a FMI - ukradený iPhone

Příspěvek od MauriS »

S tou PČR souhlasím, bohužel jsem ale po minulých zkušenostech, kdy vždy případ pouze odložili návštěvu služebny odkládal a odkládal, až to vyšumělo. Nicméně když teď vidím, jak stále někdo s mobilem manipuluje, tak nejspíš rozebraný stále není a teď toho nenahlášení lituji...

Smazal jsem jej omylem na dálku z iCloudu, nicméně v tom FMI je stále. Předpokládám, že pokud by po tom smazání bylo možné jej aktivovat, tak ale už bez mých dat? Nebylo by příjemné, kdyby se nějaká čorka hrabala v mých osobních věcech.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iCloud a FMI - ukradený iPhone

Příspěvek od mike-biker »

A proč nechceš kontaktovat APPLE? Tam ti opravdu více poradí. Na PČR bych to vždy hlásil, je nutné proti těmto zmetkům vždy bojovat, i když to nemá někdy moc valnou cenu. Kdyby ten mobil ukradl pachatel závažného činu, tak ho má Policie do druhého dne. Ale mají toho moc a tak bohužel nemohou skoro nic dělat.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud a FMI - ukradený iPhone

Příspěvek od rony »

MauriS píše:S tou PČR souhlasím, bohužel jsem ale po minulých zkušenostech, kdy vždy případ pouze odložili návštěvu služebny odkládal a odkládal,

Smazal jsem jej omylem na dálku z iCloudu, nicméně v tom FMI je stále.



nejde o to aby na policii zalozili vysetrovaciu jednotku a nasli ti ten mobil. Nahlasenie znamena najma to, ze policia bude mat od teba informaciu o kradezi. ak by totiz inymi pripadmi sa dopracovali k tvojmu mobilu tak budu vediet, ze pochadza z nahlasenej trestnej cinnosti. o nic ine nejde.

Co je dolezite na nahlaseni policii: ak by doslo k zavaznym trestnym cinom spojenym s tvojim mobilom, tak myslim, ze policia by ta dokazala dohladat (udaje operatorov etc) a riesit tvoju spoluucast. Preto je vcelku dolezite kradez oznamit. Ciel oznamenia teda nie je najdenie veci.

Dolezite co neni jasne: zmazany je len zaznam o mobile alebo si VEDOME naozaj zadal VYMAZANIE obsahu iphonu na dialku? Co z toho si urobil?

Tak alebo onak, malo by to tak ci tak byt, ze pokus o aktivaciu sa zastavi na nutnosti zadat tvoje Apple ID. Cize k datam sa nedostane.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: iCloud a FMI - ukradený iPhone

Příspěvek od Jirka_S »

S tou Policií: před časem synovi ukradli iPad z pokoje nějakého hotelu, nebyl v sejfu, moc se to neřešilo. Nahlásil to na Policii, po pár dnech ho kontaktovala nějaká asi ne moc chytrá paní z nějaké zastavárny, ať ten iPad (!) odblokuje a nechala na sebe tel. kontakt. Šel s tím opět na Policii a za pár dnů pak ještě jednou, to už mu předali ten jeho iPad. Zázraky se holt dějí.

Odpovědět