Samovoľné odhlasovanie sa z iCloud

Odpovědět
serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Samovoľné odhlasovanie sa z iCloud

Příspěvek od serwo »

Zdravím. Nenašiel som podobný problém, tak vytvorím nový topic.

Dcéra má iP6 s účtom “dieťa”. Stáva sa jej pravidelne, že telefón sa proste sám odhlási z iCloud. Stratia sa jej z telefónu aj kontakty, nakoľko ich má na cloude. Po prihlásení treba znova zapnúť find my iP, inak funguje všetko zasa normálne, kontakty sú tiež späť. Nemám absolútne tušenie, čo to spôsobuje a deje sa to random. Upodozrieval som najprv za*raný telefón bordelom a iOS 11, ale po update na iOS 12 cez DFU to pokračuje. Chcel som skúsiť vytvoriť jej nový účet regnutý na Gmail, nakoľko súčasné Apple ID má *@cloud.com, no dieťa sa nedá odstrániť z rodiny (resp. by sa to malo dať pridaním do inej rodiny, len to sa mi zatiaľ nepodarilo) a skúsiť teda Apple ID s Gmail, ako to mám aj ja a ostatní v rodine a nik nemá taký problém.

Takže jedine to mi napadá s tým účtom, čo by sa dalo ešte skúsiť. Mohlo by to spôsobiť aj úplné vyťaženie CPU a RAM (napr. nejakou apkou)? Ona dosť často máva toho veľa v multitaskingu. Hry moc nehráva, no má nejaké tie pubertiacke apky na tvorbu videí s rôznymi efektami. Tie by mohli slušne zaťažiť telefón, nie? Pamäť v telefóne má permanentne zapratanú, dokonca tuším aj niekedy je telefón úplne zasekaný, laguje a nereaguje hneď na dotyk.

Ďakujem za rady.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Samovoľné odhlasovanie sa z iCloud

Příspěvek od Tony1 »

Jinou adresu k dítěti než icloud.com nedostaneš. Je zvláštní že se vypne Fmi, k tomu je zapotřebí zadat heslo, zvláštní ještě se zeptám nechová se to tak že ji při práci na iP zobrazí rámeček s přihlášením k apple ID? Pokud jo tak pujde o špatně zadané heslo zkus

- odhlas ji z ip6 co používá překontroluj v icoud.com zda je i její iP odhlášen z účtu
- odstaraň ji z rodiny a proveď Hard reset jejího i tvého zařízení
- znovu ji přidej do rodiny
- přihlas se jejím apple id do iPhone překontroluj zadání hesla které musí splňovat požadavky a dokonči nastavení a dvoufázovou kontrolu.
- překontroluj zda má heslo k přístupu do iP a zda používá otisk prstu, měla by.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Samovoľné odhlasovanie sa z iCloud

Příspěvek od serwo »

To FMI sa vypne podľa mňa vždy, pokiaľ sa užívateľ odhlási z iCloud. Ale o to mi ani nejde. Ak to prestane takto blbnúť, tak sa to vypínať nebude.

To okno s prihlásením do účtu sa jej zobrazovalo, ale už dávno. Myslím, že ešte v iOS 11 alebo ak nie iOS 10. Ale ak tak rozmýšľam nad tým, tak je to de facto ten istý problém.

To s tým odstránením z rodiny nepôjde, keďže dieťa do 13 rokov sa odstrániť nedá.

Stalo sa to aj dnes. Aj keď síce v nastaveniach bolo zobrazené meno účtu, no kontakty zmizli. Po reštarte to nabehlo do normálu zas.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Samovoľné odhlasovanie sa z iCloud

Příspěvek od Tony1 »

Nemyslel jsem na trvalo ale odstranit a vše znovu přidat od začátku. Nebo další varianta pokud má 13 tak ji o rok postarši a následně vytvoř nové Apple id s jejím účtem no a až bude mít 14 tak to v nastavení Apple ID upravíš.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Samovoľné odhlasovanie sa z iCloud

Příspěvek od Jirka_S »

Odhlásit a znovu přihlásit k iCloudu by mohlo pomoci.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Samovoľné odhlasovanie sa z iCloud

Příspěvek od serwo »

Nepomohlo nič zatiaľ. Ani odhlásenie/prihlásenie, hard reset. Ako som písal, neviem, ako ju mám odstrániť z rodiny. Má 9 rokov. Používa aj kód, otlačok nie. Resp. tuším skúšala otlačok si vytvoriť, ale nejako jej to blblo a nebralo jej ho, tak používa iba heslo.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Samovoľné odhlasovanie sa z iCloud

Příspěvek od rony »

ved ak si v komcoch volaj Apple podporu

podla mna nerob zufale neucinne veci ako zakladanie dalsich a dalsich apple id
neustale pridavanie novych do ios tym to podla mna neriesis a asi aj zhorsujes
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět