Dotaz na vývojáře pro iOS

Odpovědět
Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Dotaz na vývojáře pro iOS

Příspěvek od Onygzzer »

Zdravím,

mám dotázek ohledně restrikcí vývoje pro iOS.

Pořídil jsem si hodinky Amazfit BIP. Jsem s nimi nad míru spokojen, ale chybí mi jediná funkcionalita, která v použití s Androidem funguje. Jde o to, že když jsou hodinky spojeny s telefonem, při příchozím hovoru/zprávě telefon tyto notifikace přepošle do hodinek. To co mi chybí je to, že když se s hodinkami vzdálím od telefonu, na které mi během této doby napípají nějaké zprávy atd., tak že při návratu do dosahu BT se mi notifikace zpětně neodešlou do hodinek.

Na iOS je snad jediná 3rd party apka Amaztools, která je sice celkem šikovná například na export gpx dat, nahrávání custom firmwarů atd, ale touto funkcí nedisponuje. Když jsem psal autorům na reddit, bylo mi řečeno, že iOS nedovoluje přístup aplikacím k notifikacím.

Ale pokud originální aplikace od výrobce Xiaomi "MiFit" dokáže odeslat notifikace do hodinek v reálném čase během korektního spojení, mělo by dle mého selského rozumu jít notifikace v době rozpojení uložit někam k sobě na píseček a při následném spojení s nimi dále pracovat - odeslat je.

Může se k tomu někdo znalý problematiky vyjádřit? Fakt by mě celkem zajímalo, jestli je nějaká naděje, že do budoucna bude tato funkce dostupná i pro majitele iPhonů.

Díky
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Dotaz na vývojáře pro iOS

Příspěvek od Tony1 »

Myslím, že věc se má tak, při příchodu dejme tomu hovoru vznikne notifikace kterou systém přidelí do hodinek pokud jsou naparovány a jsou v nastaví brány jako notifikacní autorita a tím je vše vpořadku a pro systém je věc uzavřena. V případě odpojení se hodinek, je pro systém prvořadým prostředím notifikace v iP a tam jsou i odeslány a jsou zde chráněny před vstupem a následnou manipulací jiným programem, který by musel mít kořenový klíč který mu umožní vstup do notifikací a následně povolení snimi dále manipulovat ač odesílat třeba do hodinek. Zde pomůže jedině JB a následně vývojář co by vytvořil aplikaci dle tvých požadavku. Klidně opravte co jsem napsal rád se poučím.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Odpovědět