Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Odpovědět
petronius77
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2018 9:56 am

Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od petronius77 »

Ahoj, prosím o pomoc. Před lety jsem zrušil rodiné nastavení dětem a manželce kvůli rozvodu. Chodili mi na icloud a sledovali mě. Potřeboval bych jim nyní nastavit nové aplle Id, ale už si nepamatuji to staré. Je to již několik let zpátky. Nemůžou teďprovádět aktualizace a hlavně mají malou pamět a nemůžou využít paměť icloudu zdarma. Jak jim nastavit nové apple id když je neznám ? Byli přihlášení pod mým id, které mám změněné (email a heslo). Jak jim nastavit nové apple id nezávislé na mojem. Kvůli soukromí? Děkuji moc za pomoc.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od Metalgirl »

Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

petronius77
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2018 9:56 am

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od petronius77 »

Děkuji moc za reakci, to po mě nebude chtít staré ID, původní apple id ? Protože když jsme se různě pokoušeli o změnu, vždy to chtělo původní ID a pak by se dalo vytvořit nové. Já ani nevím jak jsem je tenkrát odstřihl od icloudu. Byl jsem naštvaný, že mi bývalá žena lazla na icloud a pak to používala proti mě a tak jsem tam našel jejich přístroje a nějak jsem je vypnul. Teď ale nemají paměť, kterou jim nabízí icloud a nemohou aktualizovat. Já bych asi někde našel účet od mobilu a tabletu, kupoval jsem to na firmu, ale je to 5 let zpátky a hrabání se v šanonech má nejistý výsledek.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od mike-biker »

Pokud sis změnil APPLE ID a na těchto přístrojích bylo staré, tak je jasné, že jim nic nepůjde.
Díval ses na svoje APPLE ID, k jakým jsi připojen zařízením? Nebo na iCloud přes webové rozhraní?
Pokud tam tyto přístroje máš, musíš je odstranit.
Měly by být ohlášeny z Find My Phone a z iCloudu, pak můžou mít jiné či nové APPLE ID.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

petronius77
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2018 9:56 am

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od petronius77 »

Ahoj Mike, přihlásil jsem se do iTunes a podíval se na svůj účet a mám tam pár zařízení: ve Spravovat zařízení mám uveden dcery ipad, nějaké telefony, nevím čí jsou, možná moje staré. Můj aktuální mám pojmenovaný, ten poznávám, ostatní jsem tedy smazal. Jde mi ale hlavně o dcery telefon. Ten nevím jestli tam byl. 5eknu jí ať si teď když jsem odhlásil zařízení zkusí vytvořit svoje ID a uvidím jestli jí to půjde.

petronius77
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2018 9:56 am

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od petronius77 »

Dcera zkusila na telefonu zadat, že si nepamatuje heslo a zkusila dát jeden email který jsme používali, to ji napsalo že ID je neplatné, pak zadala jiný email a na to ji přišel 6ti místný kód s tím, že ho má zadat na jiném svojem zařízení. Nevíš co to je ? Děkuju

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od mike-biker »

Předpokládám, že dcera má tvoje staré APPLE ID, tedy to původní. Každopádně je tam nastavené dvoufaktorové ověření a tento kód musí zadat na dalším zařízení, co používá stejné APPLE ID.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

petronius77
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2018 9:56 am

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od petronius77 »

A kam se zadává v tom druhém zařízení ? To ji zařízení vyzve, nebo to musí někam sama zadat ?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od rony »

nove Apple ID sa da zalozit aj na http://appleid.apple.com

POZOR POZOR POZOR: Apple ID je dolezitejsia vec ako samotny iPhone. Takze EMAILOVA ADRESA, ktoru zada musi fungovat (a VZDY, nesmie ju zabudnut, stratit pristup atd.). Heslo NESMIE po vytvoreni ZABUDNUT, NESMIE!!!!

Potom sa to tam pyta na rozne dalse udaje, ziadne udaje, ktore ZADA, nesmie stratit, zabudnut. Dobra rada je si ich SPISOVAT na papier a odlozit. To budu napr. bezpecnostne otazky a ODPOVEDE na ne. Potom sposob dodatocneho overovania (DVOJFAKTOR), tam treba zadavat aj cislo mobilu.
Nesmie to robit lajdacky, pretoze ak pozabuda tieto veci, tak telefon bude na ZAHODENIE.

Decko nech to nerobi samo.

potom si odhlasi to tvoje povodne zo svojho telefonu -> ikonka Settings (Nastaveni) a uplne hore -> tuknut, uplne dole Odhlasit sa. Nasledne si to nove Apple ID sem prihlasi.

A uprimne povediac, ja by som na tvojom mieste urobil v to, co si urobil, svoje apple id mas zabezpecene a nechal by som ich, aby si pod dohladom urobili nove. Kludne mozu ist do predajne APR a dat si tam poradit ako ozivit telefon s ich vlastnym AppleID.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

petronius77
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2018 9:56 am

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od petronius77 »

Ahoj Rony, děkuju za reakci. Problém je v tom, že si po těch letech už nikdo nepamatuje jak to bylo. Oni se odhlásit nemůžou protože neznají to původní. Zkoušeli jsme zadat pár emailů ale hlásilo to špatné id. Já v té době měl cca 6 emailů. Já je mám všude odhlášené. Oni jsou 10 a 17 a v té době jim bylo o 3 míň. Jen nechci kupovat nový telefon a ipad, ale chci jim pomoci. Byl jsem v isetosu u známýho a nepomohl mi, řekl, že potřebuji vědět to staré ID. Dá se nějakým způsobem zjistit například, když budeme dávat zapoměl jsem heslo a postupně budeme dávat jeden email za druhým ? Přijde něco někam, když se trefíme ? Emaily fungují, tedy mimo jednoho, kde jsem ztratil heslo. Ona to zkusila s jedním emailem a na to ji přišel 6 místný kod, který měla někam na jiné svoje zařízení zadat. To vůbec nevím o co jde.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od rony »

teoreticky by ti APR mohol pomoct, resp. presnejsie hotline Apple.cz, treba si pripravit doklady od tych telefonov a dokazu s tebou prejst tym tak, aby si mohli na svojich telefonoch vytvorit svoje vlastne apple id.

no a clovece, trosku ti nerozumiem - ty si mal svoje apple id na ich telefonoch. potom si to premenoval.

no tak urobis jednoduchu vec - na ich pristroji sa prihlasis, potom korektne odhlasis. a je vymalovane.

a je tu este aj taka vec, ze ty vies predsa aj vzdialene zbavit ich telefony naviazania na tvoje apple id.

ty mas svoje apple id dostupne, takze nie je ziadny problem.


najhorsia vec, co mozete urobit je skusat hesla uhadnut.

myslim, ze na tejto rovine problemu sme uz vycerpali moznosti, bud urob co popisujem alebo nech si pripravia doklady o kupe a volaju hotline (naozaj nic lepsie neexistuje).

a len v dobrom pripominam: pri zakladani apple id by si mali vsetky zadane udaje zaroven zapisovat a odlozit.

vies, clovece, my ti tu radime konkretne veci ale ty vlastne robis nejake svoje vlastne pokusy a riesit nimi nieco, co nevyriesi ten zakladny problem, ktory si opisal.

stale mas ich pristroje viazane na svoje Apple id. to znamena, ze ty si ich vlastnik.

ako prve musis urobit to, co robieva majitel, ked sa zbavuje pristroja - odpojit svoje apple id.

PORIADNE SI PRECITAJ TOTO
https://support.apple.com/sk-sk/HT201351
najprv precitat cele az potom blbnut s pristrojom.

ak potrebujes cestinu, vpravo uplne dole je prepinac krajin.

a nabuduce, ked ta napadne davat v ramci rodiny svoje Apple ID, tak si zapis klucovy vyraz: Domace zdielanie - to je takyto princip. Kazda osoba ma svoje Apple ID. Jedna osoba bude zakladatel rodinneho zdielania a pripoji k sebe apple id ostatnych. Potom navzajom zdielaju nakupy v app store, mozu lahko zdielat fotky atd.


Zhrniem:
1. rob to, co ti popisujeme a nerob nezmyselne pokusy
2. odpoj svoje apple id z ich pristrojov
3. ak to nejde, posledna moznost je support apple.cz s pripravenymi dokladmi o kupe (musia to urobit oni) a riesit to s Apple.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

petronius77
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2018 9:56 am

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od petronius77 »

Děkuji ti za radu. Pochopil jsem doufám dobře, že nestačí když je zruším na icloudu a jiných? Musím vzít jejich telefon, přihlásit se pod svým ID (asi nevadí, že jsem ho přejmenoval a mám jiné heslo) a pak je na jejich telefonech odhlásit a založit jim nové ID ? Promiň, ale telefony jsou pro mě španělská vesnice. Mail si založím, ale tohle mě nebaví. Bohužel jim chci pomoci a tak to teď řeším, protože oni by si to nezařídili. Abych pravdu řekl, jsem uživatel, který telefon hodí do kouta a stále ho někde hledá. Mě spíš vycucává, ale v dnešní době je zapotřebí. Děkuju moc za pomoc a vážím si toho.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od rony »

ano aj to je jedna z moznosti co som menoval
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od mike-biker »

Vřele doporučuji zavolat na APPLE Support a problém jim popsat.
Ty jsi pouze změnil APPLE ID - tedy emailovou adresu a heslo k tomu. Nicméně se v podstatě jedná o původní, kde jsou stále i aplikace, které jsi v průběhu užívání stáhl či zakoupil.
Telefony by měly jít s pomocí podpory určitě odhlásit.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

petronius77
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2018 9:56 am

Re: Nepamatuju si ID na iphone a tabletu dětí

Příspěvek od petronius77 »

Děkuju, zavolám jim až najdu fakturu. Bohužel je myslím z roku 2015 a tak to bude opruz. Děkuju všem za rady a mějte se krásně.

Odpovědět