Zamrzlý iPhone 6S

Odpovědět
MorDeus
Host
Host
Příspěvky: 148
Registrován: sob srp 20, 2011 6:03 pm

Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od MorDeus »

Ahoj všem,

chtěl bych se zeptat nějaké popř. technika.
Mam časté problémy se zamrzáním iPhonu.
Například mi zničeho nic zamrzne a nefunguje dotyk, zamknutí a podobně, musím prostě hard reset (power+home) nebo prostě musím počkat, až zhasne obrazovka, ona jak by tak problikne a zase všechno funguje jak má..
Nevíte čim by to mohlo byt ? je třeba přeinstalovat iOs? nebo třeba je problém s dotykem ?
(iPhone mam z druhé ruky, netuším co předchozí majitel s tím dělal)

Děkuji za rady
Pěkný den přeji.
____________________________
iPhone 5 16GB 7.1 Unlock
3GS 32GB 5.1.1 UnTethered

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od rony »

toto je skor prejav hw problemu
predosly majitel ti nic nepovedal alebo si sa ani nepytal
no mohol byt poskodeny

potrebuje to prehliadku rozumnym servisakom alebo este lepsie servisnym strediskom Apple.

a vyzera to ze si si mal s predajcom dohodnut vratenie kvoli skrytym chybam.
vacsinou pri tejto poziadavke sa ukaze ze az tak moc ho predat nechce...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

MorDeus
Host
Host
Příspěvky: 148
Registrován: sob srp 20, 2011 6:03 pm

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od MorDeus »

Neptal a nic mi o tom neřekl, ani jsem o tom nespekuloval.
Pokud je to nějaká HW chyba, tak asi tohle doma neopravím...
Bud vyměnit Baterku (kde bývá i často tato příčina) nebo zkusit ten reinstal iOs.
____________________________
iPhone 5 16GB 7.1 Unlock
3GS 32GB 5.1.1 UnTethered

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od rony »

dat vymenit baterku do Apple nie je drahe, takze skusit to moze. Potom uvidi. Ja by som pri takomto prejave skor chcel od predajcu vratenie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od mirmo80 »

Asi by som vymenou baterie nezacal. Tiez by som sa snazil vratit ho. Nieco nie je ok. A ak nie, tak si daj niekde urobit diagnostiku. Budes presne vediet na com si. Tipoval by som to na nejaky neodborny zasah, vytopenie alebo ze telefon padol na zem. Urcite bude vediet miestny odbornik Tony1. Skus mu pisnut spravu. Ale potom daj vediet co bolo, mna to zaujima
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne ned črc 22, 2018 9:07 am, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od Jirka_S »

Já bych se jej pokusil vrátit, což bude ale nejspíš nereálné, poté bych jej odnesl do Českého servisu, kde mi za cca 500,- provedou diagnostiku a pak bych se rozhodl dál, zda jít cestou opravy, nebo zamáčknout slzu a zajít si na pivo. :)

MorDeus
Host
Host
Příspěvky: 148
Registrován: sob srp 20, 2011 6:03 pm

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od MorDeus »

Díky za rady, jako dělá to často a docela mě to štve.
To vracení bohužel nepřipadá v úvahu, koupil jsem ho úplně mimo domov. Tak že hledat toho člověka je běh na dlouhou trat.
Tu diagnostiku bych mohl podstoupit to je pravda :)
Jako prakticky je zcela funkční, volat jde, psat taky bez problému, ale jak se to sekne a čekat než se display vypne, abych mohl dále fungovat, už trošku otravuje život :D
jen mě třeba zarazilo, jestli se třeba nejedná o neoriginální display, ale to by zase nefungoval vůbec dotyk, jelikož se mi i stalo že mi to jak by zamrzlo, na pozadí jsem měl hru (online), a tam to všechno fungovalo, jen nešlo nic dělat. (tam už čekaní na zhasnutí nevyšlo)
Tak že prakticky to doma asi nějak nevyřeším :D
____________________________
iPhone 5 16GB 7.1 Unlock
3GS 32GB 5.1.1 UnTethered

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od mirmo80 »

Asi nie a este je tu jedna vec ohladne diagnostiky. Je dolezite aj to kam/komu to das pozriet. Niektore servisy sa tvaria ok ale vo finale ti povedia “chyba na maticnej doske, oprava nerentabilna” - a to plus/minus nejako tusis uz aj teraz a ani za to nepotrebujes zaplatit 10-20€. Stale to ale neznamena ze je to neopravitelne a niekedy aj za rozumny peniaz. Len to servisy nerobia, pretoze sa im to samozrejme neoplati. No a ak moze tak tu uz nastupuje Tony1 ;-). Ako fakt vie a opravil uz kde co.
Drzim palce a daj nam potom vediet.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

MorDeus
Host
Host
Příspěvky: 148
Registrován: sob srp 20, 2011 6:03 pm

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od MorDeus »

Tak určitě ze servisem to je jak ze vším, jeden takový druhy zas takový.
Ale předpokládám, že pokud už mu to na tu diagnostiku dám (autorizovanému servisu), dá mi nějaký papír, kde se chyba nachází a jaký je problém.
Každopádně díky za radu, pisnu tonymu nebo i zjistím nejbližší servisní středisko. :)
____________________________
iPhone 5 16GB 7.1 Unlock
3GS 32GB 5.1.1 UnTethered

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od Tony1 »

mirmo80 díky :) za chválu, ale zpět k problému. MorDeus mi už psal a odpovím mu zde. Tak jak bylo uvedeno, provedení diagnostiky v servisu a platba za ni je úplná blbost. Nevím co si každý pod pojmem diagnostika v servisu představuje jako že iP vložíte do zařízení a to vám napíše či vytiskne papír kde je chyba:-)))) Velký omyl pojem diagnostika v servisu tu zůstal z dob minulých kdy šlo pomoci programů a servisních přípravků třeba u Nokie něco diagnostikovat. Pozor, ale teď se bavíme o Apple iPhone a zde oficiální zařízení či přípravek na provedení diagnostiky neexistuje. Vše je ve znalostech ser. technika, který má multimetr a měří či zkouší dobrý díl, vždy u této diagnostiky je třeba iP rozebrat a proto většinou vše končí závadou na desce a nerentabilností opravy. Žádná diagnostika u zařízení Apple není relevantních, protože jeden technik zná víc druhý míň. Vpodstatě 95% servisů jsou měniči dílů a v ČR znám možná 4 servisy nebo lidi co mají pojem o schématech a dovedou třeba analyzovat zkrat v obvodu:-))).
K problému a diagnostice (vpodstatě ale nejde už o diagnostiku ale vlastně o opravu) je nejlépe přistupovat s použitím Occamovy břitvy X krát prověřeno v praxi a vždy se mi to osvědčilo.
- buď je chyba v Lcd, tak že zkusit vyměnit nebo testnout nový panel.
- nebo poškozený konektor, to je ale menší pravděpodobnost
- další možnost chyba v hlavním A9 čipu. Od iP6s dotyk obstarává hlavní čip, takže už tam nenajdeme samotný dotykové čip jak u iP 6 a níž.
- může tam být i oxidace u konektoru ale toto už považuji za méně pravděpodobné.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

MorDeus
Host
Host
Příspěvky: 148
Registrován: sob srp 20, 2011 6:03 pm

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od MorDeus »

Ahoj,
Děkuji za podrobné vysvětlení.
Beru ti asi tak samo , je to irelevantní, jak u servisních u techniku, tak kdekoliv jinde v zaměstnání, někdo umí víc a někdo min.
Každopádně abych to shrnul, pravděpodobnost že bude špatný čip bude asi menší, než špatný LCD , tak ze se parakticky dá říct, ze se jedna o tohle.
Pokud tedy vyzkousim nový LCD a bude to teda tato vada půjde mi otisk prstu ? Popr. Jaké ceny se pohybují kompletní digitzer s LCD , věřím ze budu schopny si to vyměnit i sám , jelikož samotná výměna u autorizovaného servisu by byla dražší než samotný LCD . ( u iPhone 4 a 5 jsem to dělal běžné )
Tony asi něco mít bude,zda se mi ze jsem od tebe i kupoval za výhodnou cenu přední panel.
Díky za odpověď.
____________________________
iPhone 5 16GB 7.1 Unlock
3GS 32GB 5.1.1 UnTethered

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od Tony1 »

Panel je běžně dostupný a v několika kvalitách doporučím ti něco do zprávy. No a v případě že panel zakoupíš přes net tak můžeš zkusit a v případě že se problém neodstarní panelem tak máš 14 dnů na vrácení zakoupeného panelu. Pokud to panelem nebude tak se ho zbav.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

MorDeus
Host
Host
Příspěvky: 148
Registrován: sob srp 20, 2011 6:03 pm

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od MorDeus »

Dobrá rada :)
Mrknu na nějaké eshopy a uvidím, jestli to vyřeší problém.
Díky zatím
____________________________
iPhone 5 16GB 7.1 Unlock
3GS 32GB 5.1.1 UnTethered

MorDeus
Host
Host
Příspěvky: 148
Registrován: sob srp 20, 2011 6:03 pm

Re: Zamrzlý iPhone 6S

Příspěvek od MorDeus »

Tak jsem dnes vyměnil Display.. a jede to jak má, děkuji Tony1 za radu a problém to vyřešilo :) Dokonce se mi zdá, že je o dost lepší, než ten co tam byl.
____________________________
iPhone 5 16GB 7.1 Unlock
3GS 32GB 5.1.1 UnTethered

Odpovědět