iOS11 a vyhľadávanie, návrhy siry, Spotlight ...

Odpovědět
Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

iOS11 a vyhľadávanie, návrhy siry, Spotlight ...

Příspěvek od Anndy »

Chcem sa spýtať na vaše skúsenosti.
V ios11 bol Spotlight nahradený “Siri a vyhľadávanie”.

V zasade som bol zvyknutý v ios10 na pár dobrých veci, ktoré v ios11 zrazu nie sú a chcel by som vedieť, či je chyba u mňa alebo je to zmena a vy to máte rovnako.

1. V iOS 10 po spojení auta s mobilom sa mi ukázala info o predpokladanom ciele cesty s návrhom ohľadom premávky. Rovnako Napr udalosť v kalendári - mi to ponúklo info kam ísť a info o premávke.
V iOS 11 sa nič také nedeje

2. V ios10 som dal hľadať nejaké meno/kontakt v Spotlighte - a keď som ho nemal v kontaktoch našiel ho v mailoch s uvedeným Tel. číslom, ktoré našiel v maile.
V iOS 11 nič.

3. V ios10 Pod názvom “návrhy siri” v Spotlighte sa mi ukazovalo až 8 aplikácii najčastejšie spúšťaných.
Teraz v iOS 11 sú tam natvrdo tie, ktorým som povolil prehladavanie pre Siri. Lenže ono to potom prehľadáva aj v nich - v tých apkách, čo nechcem.

4. Samotné vyhľadávanie v Spotlighte. V iOS 10 mi stačilo dať ľubovoľný reťazec a už mi ponúkal kontakty (podľa vyhľadávacieho reťazca kdekoľvek) alebo priamo ikonu aplikácie, kde sa ten reťazec nachádzal.
Napr písal som “back” a rovno mi to vyhodilo ikonu aplikácie “mBackup” a kliknutím na ňu som ju mohol spustiť.
V iOS 11 keď napíšem “backu” mi to maximálne ponúkne reťazec “mbackup” na ktorý keď kliknem tak až potom mi ukáže ikonu danej aplikácie “mBackup” ktorú až následne môžem spustiť. Čiže min o 1 klik viac.

5. Na ios10 mi Ponúkalo na lockscreene najčastejšie aplikácie podľa toho, čo si myslel iPhone, že budem potrebovať. Ios11 nič.

6. Rovnako na ios10 mi na lockscreene ponúkalo handoff aplikáciu otvorenú na macu, či tablete. Na iOS 11 len pri homescreene a po dvojitom stlačení HB dolu sa ukáže handoff apka.
- OK. Vygooglil som, že to v 11-ke je takto. Len v docku na iPade alebo 2x HB na iPhone.

Proste sa mi zdá, že ako keby iOS11 stratil všetku akú-takú inteligenciu a samoučenie.

Máte to aj vy tak podobne alebo len u mňa sa niečo nepodarilo updateom?

Diky za info.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iOS11 a vyhľadávanie, návrhy siry, Spotlight ...

Příspěvek od iTukan »

ad 4) Mě stačí, když napíšu "bank" a nabízí mí aplikace (Fio banka, ING banka, dokoce i ERA), zprávy, dokonce i kontakt, kde mám v poznámce slovo bank... Na bank nemusím klikat...

ad 2) mě to funguje ok

ad 1) zkontroluj Významná místa v Nastavení > Soukromí > Polohové služby > Systémové služby > Významná místa, jestli máš zapnuté, když tak vypni a zapni znovu. Možná se to probere. Já po update neměl žádná významná místa, po vyp/zap se zase začínají shromažďovat.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iOS11 a vyhľadávanie, návrhy siry, Spotlight ...

Příspěvek od Anndy »

ja som testoval trošku a zistil som nasledovné:
4) akonáhle zakliknem aplikáciu v Siri a vyhľadávanie tak vtedy to začne fungovať, tento bod 4, tak ako som bol zvyknutý. Teda že tú danú aplikáciu mi nájde aj podľa reťazca v texte. Čo mi ale vadí, že Zároveň sa on snaží prehľadávať data danej aplikácie. To ja nechcem, ani som v iOS 10 toto nechcel a nemal zapnuté

1) významné miesta som mal zapnuté aj sú tam tie zo starého systému. Aj som jej skúsil vypnúť a zapnúť a zatiaľ nič.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Odpovědět