iOS 11 - novinky, zkušenosti

Odpovědět
Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

Onygzzer píše:11.1.2 a Lockscreen bug pořád neodstraněn.
Reportoval jsi to?
Petrt píše:Výrazné vybíjení baterie přes noc (i v leteckém režimu) jsem vždy vyřešil obnovou síťových služeb.
Dnes v leteckým režimu do rána 3-4%, takže to řešit nebudu, ale díky za zajímavej tip!
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Onygzzer »

Nereportoval. Je to myslím natolik známý a rozšířený bug u tolika uživatelů po celém světě, že o něm Apple dávno jistě ví. Jinak pojal jsem podezření, že by to mohl způsobovat Widget "Nadcházející", který zobrazuje nadcházející události z Připomínek. Změna tapety na svou vlastní fotku samozřejmě nepomohla :)

EDIT: Tak vypnutí widgetu nepomohlo, ale pravděpodobně to opravdu bude mít na svědomí aplikace Připomínky. Teď mi info opět zmizelo, a po restartu mi pípla notifikace z Připomínek. Zkusil jsem odebrat nastavení "Na zamčené obrazovce" u oznámení připomínek a uvidíme...
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

Postrehy k batérii:
Tak po resete sieťových nastavení som prišiel za 7h v standby režime o celých 13 %. Po skontrolovaní notifikácii mi v zápätí padla o ďalšie 3 %.

siana
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: pát led 04, 2008 10:34 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od siana »

Po poslední aktualizaci (11.1.2) mi nejdou připnout v iPadu SMS k boční straně. Je to jenom můj problém?
iPhone X - 64 GB Silver; Vodafone; & AirPods ;-)
New iPad 2018 - 128 GB Cellular Silver; T-Mobile; Apple Pencil
MacBook Air 13" - 256 GB SSD (early 2015), macOS Monterey12.0.1
Apple Watch 5 - silver case; 40 mm, watchOS 8.1

vormen
Host
Host
Příspěvky: 44
Registrován: ned pro 25, 2016 11:29 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od vormen »

mně to taky nejde, ale netuším jestli to někdy šlo, protože to nepoužívám

siana
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: pát led 04, 2008 10:34 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od siana »

Šlo to zcela určitě do verze iOS 11.0.3 a používám, když třeba jsem v Safari nebo hraju hru a musím vyřizovat nějaké sms a nechci ze Safari (hry) vyskakovat... taková praktická a sympatická vlastnost iOS
iPhone X - 64 GB Silver; Vodafone; & AirPods ;-)
New iPad 2018 - 128 GB Cellular Silver; T-Mobile; Apple Pencil
MacBook Air 13" - 256 GB SSD (early 2015), macOS Monterey12.0.1
Apple Watch 5 - silver case; 40 mm, watchOS 8.1

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

tak baterie u 11.1.2 opět jako dříve, tedy relativně dobře, problém jsem měl tedy jen u 11.1.1
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

Upravila sa tá spotreba batérie sama?

pablo666
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 668
Registrován: pon pro 28, 2009 1:32 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od pablo666 »

Umna na 11.1.2 čo sa týka batérie tak horšie,za noc aj 7%dolu na 11.1.1 za noc 0% dole.
iPhone 11 pro 256gb space grey
iMac 21,5 (Late 2012) osx Mojave
iPhone 7 Black 256gb. O2 sk
iPhone SE Gold 128gb O2
Macbook late 2007,13'3 White,3gb ram ,HDD 250gb,OS X LION
iPhone 4S White 32gb iOS 7.1.2 JB-Pangu 1.0.0
iPhone 3GS 16gb iOS 5.1.1 JB Jailbreakme.com

Hardsoul
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 26, 2012 12:04 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Hardsoul »

Tak jsem vyzkoušel novou aplikaci Hudba (iOS 11.1.1), mám předplatné Apple Music. Pokud jdu do nějakého playlistu, např. New Music Mix, kliknu na na první skladku, aby se přehrávala a pak chci pomocí >> přeskočit na následující, vybere to zcela jinou skladbu (jako by byla zaplá funkce náhodně). Přehazuje si to tedy skladby, jak chce a to i v mnou vytvořených playlistech. U iOS 10 to fungovalo správně, >> přešlo na následující skladbu.

Dál, na co jsem přišel, že pokudi si zapnete "zamíchat", tedy náhodné přehrávání, funkce se nedopbarví, jako tomu bylo u iOS 10...

A další, po připojení přes kabel v autě (Hyundai i30) nabíjení normálně funguje, ale nejde mi přehrávat hudba. Na rádiu se mi objeví "Communication problem" - mám origo kabel. Zase s iOS 10 vše šlo jako po másle. Koukal jsem tady na ten problém v těch internetech, a na stránkách Applu Apple říká, že to není jejich problém, ale problém výrobce aut a má se zajít do servisu. Což se mi nezdá, každopádně jsem napsal výrobci, tak uvidíme.

Máte někdo stejné problémy? Hlavně by mě zajímalo to přehrávání v autě... Díky

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mookie »

všiml jsem si, že v 11.1.2 mi zmizelo nastavení automatickýho jasu... je to bug iOS nebo nějakej můj lokální problém?

zajímavý je, že upozornění na sníženou výdrž baterky tam je

EDIT: oprava screenshotu

Obrázek
Naposledy upravil(a) mookie dne stř lis 22, 2017 10:37 am, celkem upraveno 1 x.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od TheSalko »

11.1.2 iPhone 6S, ja to tam stale mam.
Btw. asi to bude bug, lebo text ohladom automatickeho jasu ti tam ostal.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

pablo666 píše:Umna na 11.1.2 čo sa týka batérie tak horšie,za noc aj 7%dolu na 11.1.1 za noc 0% dole.
Tak čím to potom je? Asi skúsim update 11.1.2. Ach, ja už som taký antiappleagent. Už toľko ľudí som svojím názorom na iPhone odradil od kúpy... A iP6S som sa zbavil práve kvôli problému s batériou. Po cca 3/4 roku sa mi v zime vypínal už okolo 30 % kapacity. Samozrejme na reklamácii nič nezistili a v reporte stálo, že batéria proste stráca opotrebovaním svoju kapacitu. Myslel som, že sedmička bude už vypilovaná, keďže od 6-ky je to prakticky rovnaký telefón, no mýlil som sa. Telefón za 1.000 € a človek aby so sebou všade ťahal furt nabíjačku. Tak nejako mi pri tomto uniká význam MOBIL.

siana
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: pát led 04, 2008 10:34 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od siana »

iP 6, iOS 11.1.2, přepínač automatického jasu je mezi "Filtry barev" a Snížit bílý bod". U mne naopak zmizel přehled využití za posledních 24 hodin.
iPhone X - 64 GB Silver; Vodafone; & AirPods ;-)
New iPad 2018 - 128 GB Cellular Silver; T-Mobile; Apple Pencil
MacBook Air 13" - 256 GB SSD (early 2015), macOS Monterey12.0.1
Apple Watch 5 - silver case; 40 mm, watchOS 8.1

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mookie »

já ho tam právě nemám

teď koukám, že screenshot displeje poslanej z tapatalku je nejspíš vidět zase jen přes tapatalk a na webu se nezobrazuje

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

Pantani píše:
Petrt píše:Výrazné vybíjení baterie přes noc (i v leteckém režimu) jsem vždy vyřešil obnovou síťových služeb.
Dnes v leteckým režimu do rána 3-4%, takže to řešit nebudu, ale díky za zajímavej tip!
Hm, tak se zdálo, že na mým kusu bude baterka OK, ale není taky :-( Reset síťových nastavení nepomohl a momentálně jsem v průměru tak na 1/3 výdrže baterky oproti 11.0.3, kterej byl poslední v tomhle směru kloudnej. Je to otrava.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od TheSalko »

K tomu počasiu, obrázky z dnešného rána. Widgety si tvrdohlavo ukazujú 7 stupňov, v aplikácii ukazuje 3 stupne. Ale aj potom stále widgety ukazujú 7 stupňov. Aj teraz v čase písania príspevku si widgety držia 7 stupňov a dážď, appka ukazuje 4 stupne.

Obrázek Obrázek Obrázek

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Onygzzer »

Dnes mi po 2 dnech asi opět zmizelo info z lockscreenu :-( Zkusil jsem deaktivovat probuzení zvednutím a zároveň jsem už teda i bug reportoval Applu.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Holota
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 24, 2017 8:03 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Holota »

moje zkušenost s baterkou po nainstalování iOS 11 na 7plus, že vybíjení mnohem rychlejší, a to i u všech dalších aktualizací. Pomohlo mi hodit telefon do továrního nastavení, komplet vymazat, znovu nastartovat, vše obnovit ze zálohy a ještě jsem vymazal apky, které už na 11 nefungovaly. Teď výdrž stejna jak na iOS 10

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

Ďalší bug iOS 11 - ikona BT hore v lište je stále čierna, hoci nie som pripojený k žiadnemu zariadeniu. V 10 to bolo tak, že bola sivá pri neaktívnom BT pripojení a až po pripojení k zariadeniu bola čierna. Teraz musím vždy do nastavení, aby som kontroloval, či som k niečomu pripojený alebo nie.

zizkin
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 03, 2014 10:06 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od zizkin »

Ahoj,
Takze vam po aktualizaci na iOS 11.1.2 laguje display?
Hlavne mazání emailu, scrolovani cehokoliv dolu, porad obraz trhane skáče. Je to v řádu milisekund, ale je to vidět a je to otravné.

Dale na fb messengeru blbnou hlavní nápisy obazovky . Kdyz date zpět, tak se to divne zvetsi do jiného fontu a pak zmizí.

Mam iPhone 6S Plus.

Popravde od v11.0 co další aktualizace, tak tím je to stále horší a horší.

Gabi
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 16, 2017 6:15 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Gabi »

Zdravím. Kúpil som si používaný ip7 a chcel by som sa opýtať či je to iba chyba sw alebo treba reklamovať.
Tak a teraz k problému.
Počas hovoru sa mi stáva že sa navzájom nepocujeme. Sú to výpadky tak možno 10s ale človeka to vie nahnevať. Nie sú pravidelne a stáva sa to iba niekedy. Skúšal som aj obnovenie výrobných nastavení a aj cez recovery v iTunes prehrať nanovo iOS no problém pretrváva.
Za odpoved ďakujem.


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

Trochu aktualizujem môj status batérie. Ešte som nemal zatiaľ čas updatnúť na 11.1.2, takže stále mám 11.1.1.

Použitie: 1h 23m
Standby: 6h 17m
Stav baterky: 12%

Telefón bol v režime nerušiť pár hodín. Vtedy mi neubudlo z baterky prakticky nič. Potom som vonku (cca -2°C) len čítal články cez safari a odpísal pár správ na messengeri. Celkom v péčku inak s tou výdržou...

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Podľa Apple je ideálna teplota pre iPhone 0°C až 35°C.

Btw. môže to byť tým, že za rok je batéria v čudu. Ja som reklamoval ročný iP7 a dostal som repas. Batéria je však nová - aspoň tak píše coconut sw na macu o nej. A Napr. dnes mám 50% ešte teraz a využitie je 5h23min a standby je 14h15min.
Čo je výrazne lepšie ako na starom ip7. V podstate identické ako s ip8, ktorý som mal počas doby reklamácie k dispozícií.
Jo a len som obnovoval zo zálohy na všetkých.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

Anndy píše:Btw. môže to byť tým, že za rok je batéria v čudu.
To je podľa mňa ale dosť krátka životnosť na telefón, ktorý stojí 700 € a viac.

Môžem telefón reklamovať priamo u Apple alebo musím cez distribútora?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

serwo ale tu by sa nejednalo o zivotnost ale o vadu. Pokazila sa a to sa moze aj po mesiaci. Reklamuj bud tam kde si kupil alebo v autorizovanom servise.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od rony »

Gabi píše:Počas hovoru sa mi stáva že sa navzájom nepocujeme. Sú to výpadky tak možno 10s ale človeka to vie nahnevať. Nie sú pravidelne a stáva sa to iba niekedy.
Sleduj http://spravodaj.madaj.net/


prepni z LTE na 3G a dostatocne dlho skusaj, ci sa to zmenilo. Ano, prepni mobilny internet z LTE(4G) na 3G. Ano, vydrz to tych par dni.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Gabi
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 16, 2017 6:15 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Gabi »

@rony. Ďakujem za tip. Skúsim.


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/
Naposledy upravil(a) rony dne pon lis 27, 2017 8:16 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: ta skodovka je zvlastny typ auta, nedavajte nan nikomu tip.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

mirmo80 píše:serwo ale tu by sa nejednalo o zivotnost ale o vadu. Pokazila sa a to sa moze aj po mesiaci. Reklamuj bud tam kde si kupil alebo v autorizovanom servise.
Tak ale je dosť zarážajúce, že si Apple dovolí púšťať do obehu drahé šunty. Ono je síce fajn, že môžeš reklamovať, ale telefón je preč pár týždňov a všetky dáta na cloude sú mi na hovno, pokiaľ nemám doma ďalší rezervný iPhone, Nakoniec mi príde v lepšom prípade do 2 týždňov naspäť s reportom, že batéria je OK a je normálne, že postupne stráca kapacitu, takže chyba sa neprejavila. Toto bol konkrétne prípad môjho 6S.

Baterka v iP7 mi odišla opäť po roku. A to som sa snažil nenechávať telefón úplne vybiť a tiež som ho nenechával na nabíjačke cez noc alebo po úplnom nabití.

Každopádne som si pozeral Apple check warranty a záruka mi skončila, takže nič iné mi nezostáva, len ho zasa predať.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Tak je to stále len elektronika. Aj keď je to Apple. Ja keď som reklamoval batériu (ešte iPhone 5S) nahral som si na video jej správanie a nechal som ho v reklamovanom iPhone. Vtedy mi po roku a pol batériu vymenili. Že je naozaj nová som si overil v coconout.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Tak ale myslim, ze apple spomina, ze cca 400 cyklov znamena pre bateriu 20% straty kapacity. No, a ak nabijas kazdy den, alebo castejsie, tak to tak vychadza na ten 1 rok. S tym nic neurobis. jedine, ze si kazdy rok nechas vymenit novu bateriu. Usetris cas (miesto 2t v servise). Alebo sa mentalne nastav, ze kazdy rok su kupis novy iphone a stary predas. Nejaka strata tam je, ale zase nic tragicke.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

Tak a nie je to až moc veľká náhoda, že na 2 telefónoch mi po roku odíde baterka? Frajerka má iP6 a tiež to nebolo bohviečo. Baterku menila nedávno, nakoľko sa jej vypinal aj pri 50 %. Teraz má zas problém s nabíjaním. Pichne kábel dni a nič. Niekedy sa nabíja a zrazu prestane, inokedy zas ukazuje, že nabíja, ale percentá ak po polhodine nepribúdajú. A to chce nový iPX, tak sa ju snažím ukecať na Galaxy alebo Note. Som strašne zvedavý, ako to bude s tohtoročnými iPhone-mi a iOS 12 o rok. Či to bude zasa same old story. Ak hej, mohli by do príslušenstva zahrnúť aj nejaký iPowerbank, no jak poznám Apple, tak by si ho aj nechali dobre zaplatiť.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od rony »

Neber to zle, ale vase defaultne chovanie sa k baterke resp. k telefonu moze byt nespravne. Mozes si mysliet, ze sa chovas k tomu spravnym sposobom ale mozno robis par chyb, ktore vedu k rychlejsiemu poskodeniu baterii. Cojaviem viacej s tym robis v mraze, mas iny nabijaci navyk (napr. stavis baterku na nizkej kapacite) a podobne veci, nie tie, co uvadzam, to su len priklady.

Nemusis si to uvedomovat, moze to byt pre teba normalne. To na vysvetlenie, preco mas akurat ty smolu :-)

Samozrejme(!) je rovnako pravdepodobne, ze si mal vazne sialenu smolu a 2x za sebou ti prdla akurat baterka.

Povedzme, ze ak sa drviva vacsina ludi nestazuje, resp. im iPhone vydrzi baterka v solidnej kondicii kludne 5 rokov, tak ak tie tvoje su na tom zle uz po roku, tak treba zvazit, ze ten faktor skracujuci zivot si mozno aj ty... ako jedna z moznosti :)

Prosim prebohaziveho, len sa nenastvi, ze ta obvinujem, to nie je mojim cielom.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Tak pozor. Znizena vydrz aku a to, ze sa vypina pri 50% nie je to iste. ak sa vypina pri 50% je to chyba ina. Tu by mala byt mozna reklamacia. Ak mas len znizenu kapacitu aku, tak proste ti "len" ryychlesjsie ubududaju percenta. Ale nie, ze sa pri 50% vypne.
Jedine este, ak sa pouziva mimo optimalnych teplot (0-35 st. C). Najma na mraze hlbokom sa to moze stat, ze sa vypne skor. A ked sa dlhsie takto pouziva, moze sa poskodit.

Rony: Hmm - tazko sa sudi. Ja napr. s IP4 a 5 som nemal problemy s aku. Vydrzali krasne 2r+. Od 6 vyssie vzdy po roku sledujem rapidnejsie znizenie vydrze. Co som oproti 4 a 5 zmenil je to, ze ho nenechvam vybit a nabijam uz napr pri 30-40%. A neviem, co je spravne a co nie. Ale skor to beriem este tak, ze moje vyuzivanie iPhone rastie kazdym dnom a rokom, tak tu aku proste castejsie pouzivam a za rok mozno dam tych cca 400 cyklov. Rovnako s prichodom jari, resp. predlzovanim dna a vacsim poctom slnecnych dni pri automatickokm jase dostava aku viac zabrat ako v zimnom obdobi.
A sam neviem, ci je dobre napr v praci pooobede (ako teraz napr.) pri 56% uz nabit doplna alebo len 80%, ci cakat na vecer kym bude mat 25-35%. Nikde som sa nic relevantne nedocital. Ani apple ani nikde. Resp. ja nemam v tomto obore hlboke znalosti a cital som vselico - od jedneho extremu po druhy. A neviem si to vyhotnodti, co je blud a co pravda.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

Ja som nepísal, že vypínanie pri 50 % sa týka zníženej výdrže. Len som poukázal na další možný problém batérie. Najprv sa začal vypínať pri 10, 20 % atď. Samozrejme nemá cenu riešiť reklamáciu na zariadení staršom ako rok.

rony píše:Povedzme, ze ak sa drviva vacsina ludi nestazuje, resp. im iPhone vydrzi baterka v solidnej kondicii kludne 5 rokov, tak ak tie tvoje su na tom zle uz po roku, tak treba zvazit, ze ten faktor skracujuci zivot si mozno aj ty... ako jedna z moznosti :)
Tak ono je pravda, že dcérin 5S je s výdržou na tom lepšie ako môj. A o tom práve píšeš aj ty, pretože 5-ročný iPhone je 5S a starší. S výdržou na 4S a 5S som bol spokojný.

Čo sa týka starostlivosti o baterku, tak sa držím viacerých postupov týkajúcich sa všeobecne li-on batérii, o kt. som sa dočítal na nete, keďže neviem o tom, že Apple pribaľuje nejaký manuál na údržbu. Čoho sa hlavne držím, je: nevybíjať baterku úplne (nabíjal som väčšinou pri cca 30 %), po dosiahnutí 100 % som odpojil nabíjačku, nepoužíval som telefón v mrazoch...

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Julek »

A tady je to česky, aby jste se nemuseli zdžovat překladem :lol: :ROFL:

https://www.apple.com/cz/batteries/

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Yohnas
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob pro 15, 2012 7:55 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Yohnas »

Zdravím.Tak po aktualizaci na iOS 11.1.2 baterie od 6hod. ráno(100 procent) do 12hod. poledne (30 procent) a to jsem poslal 4 sms a párkrát se koukl na hodiny.
Zároveň přestalo fungovat touch ID.
Po telefonu se servisním střediskem Apple v Irsku jsem se přidal do seznamu sběračů dat a doufám že se tím něco někam pohne.
Jinak podle vzdálené diagnostiky přístroje je baterie "zelená" tedy ok a neměla by se takhle rychle vybíjet.Problém je tedy v systému.
O problému touch ID Apple ví a podle dosavadních informací by mohl být problém v instalaci iOS kdy se v zařízení z neznámého důvodu nespáruje čtečka se základní deskou.
V nejbližší době je naplánovaná cca hodinová diagnostika se vzdáleným přístupem od Apple tak doufám že na něco příjdou.
Jinak jedná se o iPhone 6 16gb a žádná verze iOS 11 na kterou se lze ještě vrátit problém nevyřešila.

pozn: Vše vypnuto,restore z DFU,nastaveno jako nový iPhone,párkrát vyzkoušen hard reset,...

Snad to někomu pomůže a jak budu něco vědět tak to zde postnu. Zatím pěkný zbytek dne. :friends:

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od rony »

anndy, ja razim teoriu, ze mobil celu noc na nabijacke mi predlzi zivotnost baterie o tretinu. lebo celu noc sa nespotrebuva energia z baterky. nie je to uplne presne, lebo v noci by aj tak bezal na minime, to uznavam ;)

obavam sa vsak, ze donutenim updatovat z mobilu appky, mi znici baterku este skor... predtym som podvecer nastokol mobil k pocitacu...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Tak nenapisal som to uplne presne do detailu. Vzdy zatial nabijam mobil cez noc (uz od iP4 - i ked tam ked som mal vecer 70% - nenabijal som). Dnes nech ma akokolvek percent. Prvy rok je to niekde medzi 60-30 - druhy rok zivota ip (6-7) musim nabijat cez den, aby som mal vecer aspon 20% :) Moj den pre iP ma cca 18h (0600 - 2400). Ale mozno sa to casom zlepsi - mam teraz par dni ipad Pro a mozno vecer nebudem mobil puzivat ale tablet :). Tak sa nebude vecer iP minat, ale iPad :D.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Odpovědět