iOS 11 - novinky, zkušenosti

Odpovědět
2MATRIX
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 505
Registrován: čtv črc 30, 2009 11:55 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od 2MATRIX »

Vie mi niekto napisat aky firmware modemu ma iOS 11 na iPhone 7 Plus?

PS : baseband a firmware modemu je to iste nie?
PS2 : Ked robím aktualizáciu cez DFU tak firmware modemu sa aktualizuje alebo ostane starý?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od rony »

pripojim iphone k itunes, tam v nom je stale zlozka Tones, do nej myskou drag and drop vyznavanie - klasicke m4r.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

meisterochmi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: pon bře 12, 2012 11:49 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od meisterochmi »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, co má za smysl se pouze odpojit od wifi z notifikačního centra ? Přijde mi to jako úplná blbost. V domění že mám wifi vyplou si kráčím po nulici a najednou mi nejde net. Iphone se najednou připojil k nějaké špatné wifi. Nevím k čemu je tadle volba dobrá.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Qwizz »

Máte někdo problém s tím, že některé appky žerou moc baterky? iOS 11 se mi moc líbí, ale nějak mi klesá baterka. Kupříkladu FB appka, která píše aktivita na pozadí, i když mám tuto funkci v nastavení vypnutou nebo hudba (taktéž na pozadí), která spočívala jen poslech přes Airpody a AW (dříve mi za cca půl hodiny poslechu ubylo 1% nebo méně). Jakou máte vy zkušenosti? Vlastním iP SE.

https://ctrlv.cz/cCTj

PS: Drainu z Watch appky si nevšímejte, kopíroval jsem do hodinek hudbu.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Jurek
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: stř zář 20, 2017 3:02 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Jurek »

Za me jsem necekal takovou plynulost na 6S. Uz jsem myslel, ze budu nucen prejit na X, ale jeste rok s radosti vydrzim.

Dalsi co mi udelalo radost, pze to casto vyuzivam - screen obrazovky s rychlou moznosti upravy.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

alchewy
Host
Host
Příspěvky: 103
Registrován: ned úno 26, 2012 6:45 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od alchewy »

Na iphone 6S Plus je o poznanie pomalší ako ios 10.3.3.Napríklad aplikácia počasie seká pri prepínaní miest,reakcie na rýchle spúšťanie a prepnutie inej aplikácií sú pomalšie.3D touch sa seká.Pri presúvaní na widgety a späť na plochu sa to občas trhne a mohol by som takto ďalej pokračovať.Je tam toho viac čo chce opraviť.Sám o sebe je systém rýchly (niečo ako Android ten je tiež rýchly ale občasné seknutie je tam bežné) ale na ios 10.3.3 to nemá ani náhodou.10.3.3 nepoznala žiadne zaváhanie alebo sekanie.Toto mi príde ako keby to bola ešte nejaká beta verzia.

Edit:návrat späť na ios 10.3.3.Teraz je to iPhone na aký som bol zvyknutý.Ďakujem Apple za možnosť vrátiť sa späť na staršiu verziu aj keď iba na pár dní.
Naposledy upravil(a) alchewy dne stř zář 20, 2017 10:02 pm, celkem upraveno 1 x.

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Koks »

Nebo to spis delaji na rychly hardware a neoptimalizuji, pry je to hrahe, drazsi jak novy chip :(

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Metalgirl »

Chtěla jsem se zeptat těch, co mají 3D touch, to se už nedá vyvolat multitasking pro přepínání mezi aplikacemi silným stiskem na levém kraji displaye? Jelikož mě to nejde, dost jsem si na to zvykla. Člověk nemusel tak často dávat palec dolů na HB.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od TheSalko »

Metalgirl, to už sa dávno vedelo, že to odstránia. To je vec, ktorá mi najviac chýba a bez rozumného zdôvodnenia. Ako by chceli tieto gestá nechať iba pre model X.
Pre mňa to bolo tak návykové, že už začínam pomaly nadávať na Apple. Treba dúfať, že sa urobí nejaká petícia a vrátia to tam naspäť.
A k tomu sekaniu, tiež som dospel k názoru, že sa jedná o nejakú rannú betu. Rozhodne to takto nemalo byť ako finál verzia.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Jistá náhrada vyvolání multitaskingu přes 3D touch je pomocí assistive touch. Používám i na další operace, např. vypínání obrazovky, screenshoty atd.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Metalgirl »

Jo ale ten assistive touch mi tam zavázel na obrazovce, no to je škoda, to bylo super gesto a bylo to rychlé vyvolání multitaskingu a přepínání mezi aplikacemi, to mě Apple opět nepotěšil v posledním týdnu.

Jinak sekání jsem měla prvních pár vteřin po nainstalování, teď je vše plynulé a grafické přechody jsou rychlejší oproti iOS 10. Celkem trošku zmatečný je nový Appstore a v iTunes storu nemůžu nikde najít zakoupenou hudbu, no sranda. Celkově ale jinak systém stabilní a v pohodě na mém iP 7+.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

mike-biker píše:Chodí to dobře. Zatím jsem se nepouštěl do větších akcí, ale nějakou změnu nepozoruji. Dokonce i baterie drží spíše lépe.
Děkuju. Není nás tu s SE víc?
Ale ta neexistující synchronizace vlastních melodií v novým iTunes je blbá, dvě originální tam taky mám. Nevím, proč bych na takovou základní věc měl používat nějakej další sw.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

zupak
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: pát led 06, 2017 3:42 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od zupak »

Může mi prosím někdo potvrdit, že iPhone 5s nepodporuje HEIF a HEVC ? Psal to někdo výše , ale nemůžu to najít nikde na oficiálních zdrojích,
Mám ho jako firemní a jedině to ušetřené místo mě lákalo

díky

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od havran66 »

Mám taky SE a rychlost je v pohodě, nic se mi neseká.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

havran66: Díky.
Teď ještě jestli půjde nějak vyřešit abych do toho dostal svoje oblíbený melodie.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Welchi
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte srp 01, 2017 1:35 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Welchi »

Mam tiez SE a v pohode bateria tiez lepsie. Melodie som daval cez itunes ako bolo pisane vyzsie .

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od havran66 »

Asi před čtvrt rokem jsem vyměnil počítač a doteď jsem neměl potřebu do něj instalovat iTunes. Až se něco po..re tak se mám asi na co těšit
Co zas vylepšili:-)

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od TheSalko »

Zopakujem poziadavku, lebo sa mi to sprava nejako nelogicky.
TheSalko píše:Poprosil by som niekoho, kto má iPhone 6S a Waze, resp. nemusi byt ani 6S:
- nastaviť pre Waze v lokáciach možnosť "While Using the App"
- vypnúť "Background App Refresh" pre Waze
Teraz zapnúť Waze a o chvíľku sa vráti na HomeScreen. Máte tam ten modrý prúžok hore, že Waze aktívne používa vašu lokáciu??

heavy666
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: sob pro 26, 2009 7:17 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od heavy666 »

Když mi přijde zpráva a já na ni odpovídám,tak zpráva dorazí tomu co jsem s ním komunikoval před ním.Zajímavé

nunas
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 12, 2017 7:48 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od nunas »

Tady si nekdo stezoval na ryclost systemu na 6plus. Udelal jsem cistou instalaci( novy telefon) a maka to o poznani rychleji a nic se neseka. Spokojenost.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Po update na iPhone 7 mi miesto LTE ukazuje 4G.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

griger
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: stř zář 14, 2016 10:36 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od griger »

Divné. Mám iP7Plus a mám tam LTE s iOS11.

Alda.1
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 30, 2015 8:45 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Alda.1 »

To velké písmo je příšerné :(( je to styl Nokií z 90. let...

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Hmm - mam par drobnosti, ale nepamatam si, ci to aj na iOS10 robilo.

1. handoff: funguje urcite - na macu sa mi vzddy ukaze ikona. Ale na ios11 len ked stlacim 2xHomeButton tak dolu vidim danu apku, co je aktualne otvorena na macu, ci tablete. Na locksrceene sa neukazuje - je to takto O.K.? Mozno uz aj na ios10 to bolo

2. pouzivam casto navstevovane miesta, ci ako to volaju v ios11. ked sa telefon spojil s autom, tak to ukazalo ino o premavke a asi aj kam chcem ist (teda, co si myslel a zvacsa sa trafil). Teraz to nerobi. Je to normalne, alebo niekde je chyba? Nechyba mi to moc, len som zvedavy

3. LIVE Photos: je možné si na iP7 nastaviť aj nové efekty? Ja som našiel iba možnosť si zvoliť prvú fotku.



diky
Naposledy upravil(a) Anndy dne čtv zář 21, 2017 11:02 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Hardsoul
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 26, 2012 12:04 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Hardsoul »

Na iOS11 jsem zatím nepřešel, vyčkávám. Ale čtu si zkušenosti těch, co na novou verzi přešli. Hodně se např. stává, že když máte zamčený telefon a rozsvítíte jej na displeji se nezobrazí hodiny, notifikace - jen tapeta. Stává se vám to také?

Viz třeba zde (lsa nemám rád, dokonce mi zablokovali i jejich stránku na FB, ale lidí tam komentuje hodně) Špatný odkaz, vedl jinam, smazán. iTukan

Co například, když odmítnete hovor smskou? Zobrazí se konečně info o zmeškaném hovoru na zamčené obrazovce jako tomu bylo v iOS9?

Nezlobte se na mě, ale přijde mi, že vývojáři Applu telefony nepoužívají na práci a jen, aby to bylo "fancy".
Přece není možné, aby se jim tyto chyby nezobrazily při vývoji.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Inak k formatu HVEC. Zatial to funguje tak, ze napr. pri poslani fotky alebo video v HVEC z iphone cez AirDrop do Macu - to najprv automaticky skonvertuje a posle uz vo formatoch JPEG a MOV. Konkretne este aj pouziva hapticku odozvu. Klikne sa na airdrop zariadenie - zavibruje - oznaci zaciatok konverzie (aj to pise) - jemne ale inak zavibruje po skonceni konverzie a rovnako po skonceni a zaciatku odosielania. Vsetko je rychle a intuitivne.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

griger píše:Divné. Mám iP7Plus a mám tam LTE s iOS11.
Asi to zalezi od operatora.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

casesik píše:Nechápu tu neustálou potřebu lidí neustále vypínat wifi, Bluetooth, mobilní data, a já nevím co ještě.
Keď, holt, človek musí v 21. storočí chodiť všade s káblom a mať z mobilu pevnú linku, nič iné ani nezostáva...

mathas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 118
Registrován: ned úno 08, 2009 11:31 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mathas »

Dneska 1. den realnyho pouzivani (iPhone 7) a baterka tak o 15-20% horsi. 2x spadla mail app.
Klasicky mouchy novyho iOS. Jinak spokojenost.

cczero
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 790
Registrován: pát říj 21, 2011 12:01 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od cczero »

udělal jsem pár fotek, a když ve win koukám na storage, tak stejně všude vidím koncovku .JPG, nemělo by tam být .HEIF? Nebo jak je to? Jak dostanu do PC fotku přímo v tom .HEIF?

Marky1980
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 316
Registrován: čtv pro 11, 2008 3:45 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Marky1980 »

Anndy píše:Inak k formatu HVEC. Zatial to funguje tak, ze napr. pri poslani fotky alebo video v HVEC z iphone cez AirDrop do Macu - to najprv automaticky skonvertuje a posle uz vo formatoch JPEG a MOV. Konkretne este aj pouziva hapticku odozvu. Klikne sa na airdrop zariadenie - zavibruje - oznaci zaciatok konverzie (aj to pise) - jemne ale inak zavibruje po skonceni konverzie a rovnako po skonceni a zaciatku odosielania. Vsetko je rychle a intuitivne.


Dnes som podporu HVEC musel vypnúť. Zistil som, že slow motion videá točí v desnej kvalite a v Pc to dokonca vo VLC rozhádzalo obraz. Ani plynulosť spomalenia nebola dobrá. Zarazilo ma aj to, že fotky, portréty, kde malo buť rozmazané pozadie mi stiahlo len klasicky bez efektu + ku každej fotke nejaký applácky dátový súbor. Predtým to sťahovalo už ako upravenú fotku. A ešte jedna vec k slow motion - keď ho točím v klasickej kompresii aj menej bliká video pri umelom osvetlení. Tá kvalita obrazu pri slow motion bola neskutočne nekvalitná, najprv som sa naľakal, že mi odišla optika. Obraz bol zlý aj vo windows media playeri, takže VLC za to nemôže, aj keď v ňom sa rosýpal aj obraz. Má niekto podobné skúsenosti? Dnes som urobil aj restore ale nič nepomohlo, jedine vypnúť ukladanie v novom formáte.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Tak si mozes SLO-MO nastavis na 720p 240fps alebo 1080 120 fps. Nebola ta kvalita tym? Teraz som si vyskusal natocit par videii v HVEC potom rovnako v normal a jedina nekvalita bola pozorovat pri SLO-MO 720p. Teda na 24" monitore na macu cez quick-time.

Inak som rozdiel v kvalite bezneho videa nespozoroval.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Marky1980
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 316
Registrován: čtv pro 11, 2008 3:45 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Marky1980 »

Skusal som obe varianty. Mozno je skor problem v tom, ze windows ma problem s novou kompresiou videa.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Metalgirl »

Neřekla bych, však to je H.265 kodek, ten už tu je nějakou dobu. Dokonce DVBT2 vysílání jej díky kompresi používají.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Ale Apple to exportuje už predformátované nie?
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

lukas001x
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon pro 16, 2013 9:55 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od lukas001x »

Na mém SE vše v pořádku. Přechod proběhl úplně bez problémů. Jinak ios 11 hodnotím jako vydařený...pár drobností se mi nelíbí ale nic na co bych si nezvykl. Jinak na manželčině 5S ještě s upgradem vyčkávám...

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

Taky vám nyní občas padají appky? Dnes asi 2x Waze.


Sharkee
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

3D gesto pre multitask sa zrejme vrati v dalsom update
https://www.macrumors.com/2017/09/21/3d ... ll-return/
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Arrow79
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 515
Registrován: pon říj 27, 2008 7:01 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Arrow79 »

No, mam 7plus, iOS11 pouzivam uz od bety3. Baterka bola super pri beta5 a 6, potom to slo dolu vodou. Final je baterka celkom bieda.

Stretol sa niekto s tym, ze aj pri zapnutom "Zobrazit moje cislo" vola s CLIRom?
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iOS 11 - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Dnes mal kolega ten problem. Ale nie tak, ze sluzba bola zapnnuta, ale nevedela ostat zapnuta. Prepol to, odisiel z menu, vratil sa a zase to mal vypnute. Neviem ci pri aktivovani netreba chvilku pockat a az potom z toho menu odist.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět