iOS 11 - novinky, zkušenosti

Odpovědět
casesik
Host
Host
Příspěvky: 126
Registrován: čtv pro 11, 2014 11:53 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od casesik »

Ano mě už to přijde ok. Možná už to tolik nevnímám ale rozdíl mezi beta 9 a beta 8 je vidět aspoň na 6s.

martasx1
Host
Host
Příspěvky: 110
Registrován: sob čer 29, 2013 12:35 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od martasx1 »

Já to mám už taky ok.
Iphone X 64GB
IPhone 7 128GB

jan.vrkoc
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: pát zář 19, 2014 7:30 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od jan.vrkoc »

mirmo80 píše:@jan.vrkoc: Nijak, uz to nejde. Do split view “vyberies” uz len appky zo spodneho docku. Aj mna to hrozne se...e. Ak sa teda bavime o tom bocnom rolovacom "páse" s appkami.
Díky za odpověď. Toto je tedy velka skoda a nevychytanost :(

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Ale musim uznat, ze v 99 % situacii mi tie z docku stacia. Navyse do spodneho docku sa teraz zmesti 11 aplikacii + 3 posledne spustene. Na tie najcastejsie appky to asi staci.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jan.vrkoc
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: pát zář 19, 2014 7:30 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od jan.vrkoc »

je to mozna jen otazka zvyku, ale zatim mi to tedy dost chybi.. ale co nadelame :(

Necituj předchozí příspěvek, viz Pravidla. Beavers.

draagon
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 28, 2017 8:25 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od draagon »

Ladin píše:Draagon: u me je videt znatelny rozdil v plynulosti 3dtouch mezi tim kdyz jej provedu na klasicke obrazovce na ikonach a mezi 3dtouch v novem control centru. Na ikonach je to takove trhane zatimco v control centru to lita rychle a plynule jako v ios 10, postnul bych i video..... muzes jej take poslat?


Ladin:
Mozem spravit video, neni problem, ale je to cca ako u teba. Ale to ze by sekalo to asi nie, no mozno ja som slepy :D
Ono to nebude tym, ze zacina ta animacia z pozadia tej ikonky, preskoci ako keby ikonku a potom sa rozroluje? V control centre tato animacia nie je.
To bude podla mna len ocny klam, ze to je pomalsie.

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Sajfi »

Měl bych jeden dotaz. Mám na telefonu nainstalovanou public betu 8. Jelikož už se blíží finále, odinstaloval jsem si z telefonu beta profil. Očekával jsem, že odstraněním beta profilu zmizí i aplikace Feedback, ale nestalo se tak. Jak bych se jí mohl zbavit? Zkoušel jsem profil i znovu nainstalovat a odinstalovat, ale appka tam vytrvale zůstává ...
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

griger
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: stř zář 14, 2016 10:36 am

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od griger »

Nemám osobnú skúsenosť, ale predpokladám že inštaláciou ostrej verzie zmizne.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od iTukan »

Vyšla developer beta 10 a public beta 9
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od iTukan »

Vyšla developer GM a public GM.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od jeenik »

Tak jaké máte zkušenosti s GM? Mám do toho jít?

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

A má to smysl, když příští úterý vyjde ostrá verze?

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od jeenik »

GM bývá už ta ostrá verze... pokud se nepletu

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Ale stejně musíš mít ten beta účet, ne? Takže jsem to bral tak, že ho kvůli GM nemá smysl zařizovat, ale jestli ho máš, tak není co řešit :-)

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od jeenik »

Ten mám, na iOS o nic nejde, když je to public beta, nic neplatíš. a pak jen smažeš ten beta profil. Na Macu je odhlášení složitější.

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od pistak »

už mám iOS 11 GM a nemám tradične žiaden profil od apple...

Sweety
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 174
Registrován: sob srp 07, 2010 3:13 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Sweety »

No vrátil sem se z gm na 10. To tučné písmo všude... A v každé app nahoře nadpis s názvem aplikace přes třetinu displaye? To se mi snad zdá...

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

Tiež som nahodil GM verziu a mne sa to písmo a nadpisy práve celkom pozdávajú. Mám pocit, že touch ID mi ide aj rýchlejšie, ako doteraz, drobné bugy v správach (kedy občas treba skryť klávesnicu, aby som videl správu) sa tiež vydržať dajú a na tú detskú kalkulačku si tiež zvyknem. Čo som trošku nepochopil, je zapnutie a vypnutie automatického jasu, ktoré už nie je v nastavení pri "Displej a jas", ale musí to človek hľadať cez Všeobecné --> Prístupnosť --> Prispôsobenie displeja --> Automatický jas. Myslím, že ľahšie to už ani nemôže byť :)

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Sajfi »

Měl bych dotaz na majitele ATV3. Mám nainstalovaný IOS11 GM a aplikace ovládacího centra pro Apple TV nevidí mou ATV3. Neviděly jí ani bety ... Můžete to někdo ověřit? Mělo by to fungovat i s ATV3? Nikde jsem to nebyl schopnej dohledat ...
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

Renik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 822
Registrován: ned pro 05, 2010 8:53 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Renik »

kedze do utorka uz asi nevydrzim, je v pohode nahodit si teraz GM verziu? Resp. ak si nahodim public beta profil, GM verziu a public beta profil zmazem, bude to ok?
Este ma zaujima, je nejak mozne nahodit aj cistu GM verziu, cize nerobit update z 10.x?
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB

wolf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 314
Registrován: čtv bře 20, 2008 10:31 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od wolf »

Sweety píše:No vrátil sem se z gm na 10. To tučné písmo všude... A v každé app nahoře nadpis s názvem aplikace přes třetinu displaye? To se mi snad zdá...


přesně tak... taky jsem se po jednom dni vrátil z 11GM na 10.3.3., grafika se jim imho moc nepovedla, zatím nevidím moc důvod v úterý upgradovat. I baterka na 6S mi padala až moc rychle..teď po návratu, zas normál. Upřímně jsem z toho zklamaný a asi vydržím dost dlouho na starým systému.....

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od tvosi »

tak sem nahodil GM, ale naprosty pain je pro me ta zprasena funkce vypinace wifi a bluetooth v control centru..nechapu proc nejde wifi vypnout a jedina funkcnost je ze se odpoji od stavajici wifi..abych ji vypnul musim do nastaveni
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

casesik
Host
Host
Příspěvky: 126
Registrován: čtv pro 11, 2014 11:53 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od casesik »

Nechápu tu neustálou potřebu lidí neustále vypínat wifi, Bluetooth, mobilní data, a já nevím co ještě.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Qwizz »

Taky by mě zajímal důvod, proč ten nadpis v každé aplikaci je tak velký? Dříve to bylo mezi těmi tlačítky (typu zpět, upravit atd) teď nesmyslně přidali další řádek a ještě ro udělají tak velkými písmeny. To je jedna z věcí, která se mi vážně nelíbí, byť iOS 11 jako celek vítám.

PS: Co se týče problémů s vypínáním wifi, tak souhlas, jí třeba mám Wifi doma/ve škole, během cesty někam wifi vypínám a jedu na datech. Data nevypínám, ale wifi často jo.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od TheSalko »

Wifi obcas vypinam, ked mam v praci poondenu wifinu a potrebujem rychlo nieco z netu. Napr. stav uctu v banke, wifi sa tvari akoze ide, ale ma take nalady, ze prepusta nahodne pakety. Pomoze iba restart routera alebo sa od neho na chvilu odpojit.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Ale ono ta to od wifi odpoji, takze to co chces sa podari. Ale tiez tuto ficurku zatial celkom nechapem. Vysvetlujem si to tak, ze ma odpoji od tej wifi od ktorej chem byt odpojeny. Ale ked pridem k inej znamenj, pripoji sa, lebo wifi samo o sebe nie je vypnute. Tazko povedat co je lepsie. Ci to mam riadit ja alebo to nechat na mobil a neriesit. Ak by to malo fungovat takto, tak mne sa to celkom pozdava. Mam podobny problem ako ty. V robote wifi na nic. Tak vypnem. Ale uz zabudne zapnut ked pridem domov.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od iTukan »

mirmo80: Nechápu... tak se na tu wifi v práci nepřipojuj (dej ji ignorovat) a nic nemusíš vypínat, ne? ;)

Já wifi nevypínám. Připojuji se jen k těm, ke kterým chci a mám je ověřené (z 90% jen doma a v práci). Tato nynější funcionalita mi naopak vyhovuje. Když se chci dočasně odpojit od známé wifi (z jakéhokoliv důvodu), alespoň nemusím vypínat wifi kompletně a potom bych ji jistě zapomenul zapnout. :-D
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Ked ich je vela a co pobocka to ina kvalita. Vacsinou no problem ale niekde je to tragedia. Tak prave teraz by to pre mna mohlo byt fajn. Na jednej pobocke sa od wifi odpojim a na druhej sa to same pripoji :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Ronaldok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 199
Registrován: ned úno 03, 2008 7:55 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Ronaldok »

Prosím o pomoc, kde najdu v novem App Store seznam zakoupených aplikaci?

mirmo80: jooo moc dekuju :)
Naposledy upravil(a) Ronaldok dne ned zář 17, 2017 12:30 pm, celkem upraveno 1 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Kliknes na ikonku seba vpravo hore a uz vidis svoj ucet. Ale nenachadza sa v kazdej zalozke. Musis byt v appstore v casti aktualizacie alebo hry.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od jeenik »

Jeste k te wifi. Kdyz chci usetrit baterii a vim ze wifi nebudu vyuzivat (treba na vylete na kole), tak ji chci uplne vypnout...

hulvi8
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: stř zář 13, 2017 1:52 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od hulvi8 »

Ahoj, až vyjde v úterý ostrá verze IOS 11, bude dostupný i ArKit? Mám IPhone 7 Plus a nevím, jestli ArKit pojede jen na novém IPhonu X. Nenašel jsem o ArKit žádné info.

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Saddako »

Kde najdu v App Store (iOS) aplikace, které mám koupené a nenainstalované? V iOS 10.x to bylo v sekci u aktualizací.
Lze něco udělat s Day One 1.x (teď ji ani nemohu v App Store najít) abych viděl vidget? Resp. vidget vidím, ale ten mi neukazuje žádné fotografie.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od iTukan »

ad koupené aplikace - u aktualizací klikni vpravo nahoře na svoji ikonku, vpravo od Updates.
Day One - má aplikace podporu 64bit? Pokud ne, nedostaneš ji do zařízení. Pokud ji tam máš, tak nejspíš nejde spustit. Autor by musel appku předělat...
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Lipon »

Day one 1.x by měla 64b podporovat. Záměrně píšu "by měla" neboť při startu v 10.3 nehlásí možnou chybu kompatibility, jako jiné staré aplikace. Ale v AppStore je jen novější verze, aspoň na 10.3 se jiná verze neukazuje.

Jestli je to tak, že starší verze aplikací pod iOS 11 nepůjdou stáhnout kvůli novější verzi, tak mi to přijde jako dost velký podfuk - pokud z jakéhokoliv důvodu o aplikaci ve telefonu přijdu a novější nechci/nepotřebuji, tak starou, placenou už zpátky nedostanu?
Používám takhle již zmíněný DayOne nebo Pocket Informant.

Edit: tak beru 2. odst. zpět - trochu jsem ještě pátral a vypadá to, že i když už bude aplikace stažena ze storu (starší verze), tak by pod zakoupenými měla být ke stažení
Viz. odkaz ze stránky podpory dayone

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od jeenik »

Zjistil jsem, že u aplikací využívajících GPS v nastavení polohových služeb přibyla u všech možnost “při používání aplikace”. U Waze např. byla pouze volba “vždy”, když jsem tedy úplně GPS nechtěl vypnout. Tak snad už GPS nepoběží i po vypnutí app, když to nechci
Naposledy upravil(a) jeenik dne pon zář 18, 2017 1:34 pm, celkem upraveno 1 x.

JUNO
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 18, 2017 9:25 am

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od JUNO »

Dobrý den. Půjde na ios 11 na nulté ploše opět vytvořit widget rychlé volby volání jako na ios 10 ?
Tahle věc by mě fakt chyběla.

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

Pokiaľ myslíš zobrazenie obľúbených kontaktov, tak to tam našťastie ostalo.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

Půjde nastavit nový iP8 ze zálohy z 6S, kde je iOS10.3.3? Nebo musím nejprve 6S updatovat na iOS11 a zálohovat?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iOS 11 beta - novinky, zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

Mám pocit, že z nižšího na vyšší to jde, opačně na 100% ne. Ale být tebou raději udělám zálohu na 10.3.3. a pak hned 11 a zkus to. Jde jen o to, zda napřed prodáš iPhone 6s a pak koupíš iPhone 8, nebo iPhone 6 prodáš až potom?! :wink:
Já mám iPhone SE, ten normálně nechám na 10.3.3. a iPhone X nastavím jako nový a jen synchro s iCloudem. 8)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět