Změna Apple ID

Odpovědět
DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Změna Apple ID

Příspěvek od DenyKr »

Ahoj všem,

předně se omlouvám, pokud tady to téma někde je. Pravděpodobně ano a hledal jsem, ale toto je natolik specifické, že po bezvýsledném hledání mě už ani nenapadá, jaké další tagy použít, abych se toho dohledal. Pokud to tady již opravdu je, omlouvám se a prosím o odkázání, nebo přesunutí tématu.

No a nyní oč jde. Pro nemožnost použití Push doručování zpráv pro Gmail účet jsem se po asi 8 letech jeho využívání rozhodl přejít na iCloud. Vytvořil jsem si novou adresu, s tím nové Apple ID a po drobném vztekání se mi podařilo mobil na nové Apple ID přepnout.
Potíž je ale nyní ta, že mám na starém Apple ID nakoupených mnoho aplikací, celkem asi za 8 tisíc. V mobilu je mám, ale přijde mi nesmyslné používat 2 účty - jeden pro mobil a druhý pro iTunes. Na internetu jsem našel rozporuplné závěry, někdo píše, že to lze, někdo zase že ne, no nic co jsem zkoušel nefunguje.
Lze tedy nákupy z původního Apple ID přehodit též na nové, nebo ne?

Díky předem za rady.
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od mike-biker »

V podstatě jsi to měl udělat takto:
Změnit APPLE ID - to jde, jen nová emailová adresa nesmí být @icloud.com, @me.com.
Poté by ti veškeré aplikace zůstaly, gmail by sis nechal jen jako záložní mail pro obnovu atd.
Klidně bys mohl použít jakýkoli a iCloudový mail bys měl jako "alias".
Sám to tak mám. Mail od Seznamu je APPLE ID a xxx@icloud.com je můj mail.

Pokud jsi vytvořil zcela nové APPLE ID, pak samozřejmě jde vždy krkolomě přepnout na starý účet, aktualizovat aplikace a zase přepnout na nový.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od DenyKr »

Taky řešení.. Ale pořád nečisté, ačkoli asi jediné možné :(
No každopádně se to teď zkomplikovalo už úplně.. Zkusil jsem mezi tím ještě rodinné sdílení a nasdílet si aplikace do svého nového účtu, kdyby to šlo.
Zapnul jsem sdílení, napsal mail, napsal CVT kód z karty a pokračoval. Vše proběhlo, až jsem se dostal (zřejmě na poslední?) stránku s možností sdílení mailem, nebo "požadovat heslo". Myslel jsem, že je to už jen volitelné a tak jsem to ukončil. Když jsem zjistil, že ne, spustil jsem stejný proces znovu. Jenže když teď zadám CVT, napíše to, abych zadal platný 3-místný CVT kód (i když je správný).
Když chci aktualizovat platební údaje na Apple ID (je jedno, jestli na PC, nebo v mobilu), napíše mi to, že byla tato platební metoda zamítnuta, abych přidal jinou. Když jsem zkusil přidat jinou (tentokrát kreditní) kartu, napsalo to totéž.. Vše ale jen pro ten původní (starý) Apple ID účet.

Netuší někdo, co má zase znamenat toto?! Na internetu vidím, že s tím má problém mnoho lidí, ale většinou se bezvýsledně řeší jen to, že mají špatnou kartu, nebo zablokované internetové platby, nebo nedostatek zůstatku. Já ale zůstatek mám, tuto kartu opakovaně na Apple používám už léta a zablokované internetové platby samozřejmě taky nemám.. Zpočátku jsem řešil jen to z úvodu. Po několikahodinovém snažení už nefunguje nic..
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od sharkee »

Tak mně push od Google funguje dokonale, v aplikaci Gmail.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od DenyKr »

No já používám i Exchange, takže chci mít proto vše v jednom..
No ale ta platební metoda je průšvih, vůbec nechápu, co tomu Apple zase hrabe..
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od sharkee »

Používám exchange i Gmail a proto to mám rozdělené. Práce / soukromé.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od DenyKr »

Tak to já to právě chci mít vše pokupě. Ale to už je na každém :)
Jinak Applu jsem křivdil a problém je vyřešen. Potupně jsem totiž využil možnosti tel. podpory. Ověřovali, ověřovali.. Až zjistili, že je na vině stejně nakonec pravděpodobně banka. Tak jsem zase potupně volal do banky a hle, měsíční limit vzdálených plateb byl nastaven na 10 a byl vyčerpán. Tak jsem ho navýšil, platební metodu jsem zase přidal a už to funguje.

No a když jsem byl u toho, Apple podpory jsem využil na to, abych se rovnou zeptal na možnosti přenesení nákupů na nové Apple ID. Opravdu to nejde, no můj nápad s rodinným sdílením údajně funguje. Vyzkoušeno a fakt že jo, dokonce se to umí i automaticky aktualizovat. Takže staré Apple ID opravdu sice zrušit nemohu, ale umí tímto fungovat i s tím novým :)
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od sharkee »

S tím rodinným služeb ním je jen problém s omezením počtu členů. 2 dospělé osoby a 3 děti, což může být problém.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od DenyKr »

U mě ne, děti nemám, žiju sám a v rodině nikdo jiný Apple nemá :)
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od sharkee »

sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od DenyKr »

Ale já vím, že toto lze, no nechtěl jsem mít původní ID, ale už kompletně vytvořené na míru iCloud ;)
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

siana
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: pát led 04, 2008 10:34 pm

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od siana »

Ahoj, taky přidávám můj problém s Apple ID na dvou přístrojích - v rámci rodiny. Já mám iPhony už celých 10 let a používám jedno ID (...@seznam.cz) všech ivýrobcích. Včera si ale manžel pořídil iPhone SE a jako začátečník mě poprosil o nastavení.
Při prvním spuštění manželova IP jsem ho dala nastavit jako nové zařízení, pak to chtělo Apple ID, zadala jsem tedy to moje, kde mám i údaje o kreditní kartě, jelikož i některé aplikace mám placené. Chtěla jsem totiž, aby si je mohl v rámci rodiny také stáhnout. A povolila rodinné sdílení. Dotud bylo vše OK. Pak najednou ale koukám, že on má ve fotkách všechny moje fotky a v kalendáři všecky moje připomínky. Asi jsem teda někde udělala chybu; studuju i nápovědu na jiných serverech, ale nejsem z toho moudrá. Jedině mě napadá, že:

1. bych měla restovat manželův IP do továrního nastavení
2. vytvořit mu jeho vlastní Apple ID (možná to jde i bez předchozího kroku)
3. pak z mého IP pořídit rodinné sdílení, kde bych povolila pouze sdílení nákupů

Úložiště iCloud mám stejně ale od včera pro sdílení zakázané, tak nevím, proč se natáhly ty fotky a kalendář. Oba nechceme navzájem sdílet fotky, kalendáře ani jiné osobní údaje.

Prosím, poradíte někdo s odlišným nastavením a sdílením nákupů?
iPhone X - 64 GB Silver; Vodafone; & AirPods ;-)
New iPad 2018 - 128 GB Cellular Silver; T-Mobile; Apple Pencil
MacBook Air 13" - 256 GB SSD (early 2015), macOS Monterey12.0.1
Apple Watch 5 - silver case; 40 mm, watchOS 8.1

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od mike-biker »

Ideální je manželovi nastavit jeho vlastní nové APPLE ID, to může končit i na xxx@icloud.com.
Poté se manžel jen občas v AppStore přihlásí vaším účtem a stáhne či aktualizuje si aplikace, které jsou placené z vaší karty.
Poté se zase odhlásí a přihlásí svým.
Používat jedno APPLE ID dvěma lidem se zásadně nedoporučuje a je to opravdu krkolomné a jen nevýhody přinášející řešení.
V podstatě jde o paralelu, jako když budete spolu žít trvale připoutaní k sobě.
Jeden bez druhého si pak samostatně nedojdete ani na WC. :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

siana
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: pát led 04, 2008 10:34 pm

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od siana »

Přesně takhle jsem si to myslela. Jen ještě dotaz, nemusím předtím masnželův iPhone resetovat do továrního nastavení? A po (občasném) přihlášení s mým ID nebudou zase všecky moje fotky a kalendáře nataženy do jeho telefonu?
btw:. Na jedné míse bysme se určitě ani neusadili... :D (omluva za OT)
iPhone X - 64 GB Silver; Vodafone; & AirPods ;-)
New iPad 2018 - 128 GB Cellular Silver; T-Mobile; Apple Pencil
MacBook Air 13" - 256 GB SSD (early 2015), macOS Monterey12.0.1
Apple Watch 5 - silver case; 40 mm, watchOS 8.1

griger
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: stř zář 14, 2016 10:36 am

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od griger »

Je to presne ako píšete. Musí mat vlastný AppleID a potom si ho pridať do rodiny.

manasek-cze
Host
Host
Příspěvky: 149
Registrován: pát led 28, 2011 7:57 pm

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od manasek-cze »

siana: a proč tak složitě? Já mám to samé doma:

Moje appleID na mém telefonu a mém iPadu, manželka má svoje appleID na svém telefonu i svém iPadu, dcera má své appleID na svém telefonu.
Já jsem zřídil rodinné sdílení (zapnul na mém iPhone s mojim účtem) a obě dvě jsem je pozval do rodiny. Obě dvě mají své fotky, své kalendáře a vše své, nevidí moje foto, moje kalendáře a nic mého, ale sdílí moje nákupy appek a máme sdílený kalendář Rodina.
iPhone 8 Plus 64 White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 3
Apple TV 4k
HomePod

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Změna Apple ID

Příspěvek od Tony1 »

manasek-CZ přesně tak to má být, dobře si to popsal. Prve všem založit účty u dětí do 14 let se účet vytvoří až v rodinném sdílení. Následně u toho kdo v rodině má nejvíc aplikací obstarává nákupy a vpodstatě menežeruje Apple v rodině, zapnout rodinné sdílení a účty jen doplnil u dětí do 14 let vytvořit.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Odpovědět