Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Odpovědět
1kubik
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 07, 2017 11:34 am

Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Příspěvek od 1kubik »

Zdravím Vás,

už dvě celé noci řeším problém se šifrováním zálohy. Potřebuji vyměnit svůj 6s za novější model, ale bohužel se mi nedaří zálohovat 6s v iTunes, protože mám zaškrtnuto šifrování zálohy a nedaří se mi zadat správné heslo. Jsem snad i přesvědčený, že heslo vím, protože jsem ho měl zapsané a asi 4 měsíce nazpět to heslo fungovalo. Nikdy jsem ho neměnil, a proto nechápu, proč mi to teď nefunguje a jak se to mohlo stát... Vyzkoušel snad milion variant a stále se mi to nedaří. Nemůžu si dovolit přijít o data, nastavení a aplikace. Jediná možnost, která mě napadla, tak vytvořit zálohu na iCloud. Dokoupil jsem si uložiště, dal telefon zálohovat a po 7 hodinách nebyla záloha ani v půlce a vypadá to, že se ani nedokončí. Ani nevím, zda proběhne na iCloudu záloha kompletně celého telefonu jako je to v iTunes.

Prosím o radu, Vás odborníky, jak z téhle svízelné situace ven. Už jsem z toho opravdu na prášky.

Děkuji.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Příspěvek od mike-biker »

Napadá mě jedna věc - buď zálohovat na jiném PC, nebo lépe, smazat zálohu s šifrováním, případně odinstalovat i-Tunes i s dalšími APPLE programy a znovu čistá instalace. :roll:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

1kubik
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 07, 2017 11:34 am

Re: Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Příspěvek od 1kubik »

Na jiném PC už jsem to taky zkoušel a pořád stejný problém - zaškrtnuto šifrování zálohy, nutné heslo. Poslední zálohu jsem prováděl pár měsíců nazpět na bratrovém Macbooku a vše šlo v pořádku a jsem dokonce i přesvědčený, že heslo jsem zadával stejné a ani jsem ho neměnil. Je pravda, že nyní jsem se pokoušel udělat zálohu na dvou PC se systémem Windows, ale nevím, zda by mohl být problém v tom. Už jsem opravdu bezradný.

EDIT:

Nyní už se konečně udělala záloha na iCloudu. Bude to stejné, jako záloha na iTunes? Tzn. všechny fotky, nastavení, aplikace atd. budou zálohovány? Napadá mě ještě jedna poslední věc, zkusit udělat zálohu na Macbooku.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Příspěvek od mike-biker »

Aha, to jsem netušil, že telefon pak bude neustále vyžadovat heslo?!
Mám pocit, že u mě jsem to jednou takto měnil. Vyzkouším na MaCBooku Pro.
Já používám šifrované zálohy a je zbytečné zdůrazňovat, že hesla mám uložena.
Doporučuji btw. 1Password - luxusní a naprosto dokonalá správa hesel. :good:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět