Necháváte zapnuté Polohové služby?

Odpovědět
Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od Qwizz »

Zdravím,
píšu tu jen ze zvědavosti, před cca týdnem mi tu pánové pomohli s pár věcmi u nového iPhonu SE. Od té doby mi ale vrtá hlavou jedna věc. Necháváte si zapnuté Polohové služby (nemyslím teď na navigaci, ale obecně)? Měl jsem problém s widgetem Počasí na iOS 9.3.2, že se mi neukazoval v horní liště a někdo mi tam napsal, že tyto Polohové služby má zapnuté permanentně bez výraznějšího vlivu na baterii. Jak jste na tom prosím vy?
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od Metalgirl »

Taky tak stejne. Zapnute permanentne a baterie v poho.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od pegas »

Systémové mám vypnuté všechny, kromě najít iPhone a tíseň SOS. Polohové služby pro akpy, které je potřebují, mám logicky povolené. Baterie skvělá.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od mirmo80 »

Ja mám ešte povolenú kalibráciu kompasu, bez toho sa navigácia neotáča tak, ako sa hýbem. A nastavenie časového pásma, vďaka tomu sa mi Night Shift aktivuje od západu do východ slnka. Inak mám tiež povolené/zakázané pre jednotlivé appky a všeobecne mám polohové služby povolené. A no problém.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od rony »

samozrejme. iOS ma moznost selektivne vybrat sluzby a aplikacie, ktorym dovolim polohove sluzby. Zvysenie cerpania baterie je aj tak nanajvys u dementne napisanych aplikacii, co rychlo poriesim (appka ide prec z telefonu alebo zakaz polohy). Polohu zakazujem obvykle podla mojho pocitu, ci nejaka komercna appka podla mna fakt nutne potrebuje polohove sluzby (Facebook napriklad nepotrebuje, Mapy napriklad potrebuju) :-)

Uplny zakaz je blbost, minimalne pre Find my iPhone musi zostat (je to pre tvoje dobro).

Vsetko presne tak ako kolegovia vyssie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od Qwizz »

Děkuju za odpovědi. A tím Find my iPhone, nevybíjí se pak moc baterie? Ne že bych měl problém s výdrží, to určo ne, ale jestli to není nějak markantní. Díky
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od sharkee »

Vůbec
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od Metalgirl »

Určitě FMI baterii nežere. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od Qwizz »

Děkuju :) a ještě jeden dotaz, vím že to není moc ktématu, ale nebudu zakládat nové. Když v nastavení iCloudu - iCloud Drive - Mobilní data v iPhonu vypnu Mobilní data, vím že je to pro zálohu, ale nebudou se mi i automaticky zálohovat třeba fotky přes data operátora? Rád bych aby vše s iCloudem jelo jen přes Wifi.

Děkuju a už je to opravdu poslední dotaz.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od rony »

mobilne data = data operatora
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od Qwizz »

Já vím, ale to nastavení mobilních dat je v sekci iCloud Drive a přepínače jsou nad tím jen na Pages apod, a mě zajímá, zda to platí i na zálohu fotek a dalších věcí, co jsou uvedeny na straně předtím.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od rony »

to nie su tie co mam na mysli

setting mobilne


to tvoje len zrusi synchronizaciu dokumentov do icloud drive ale samotna appka ma stale dostupne mobilne data
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od mirmo80 »

Qwizz píše:Děkuju :) a ještě jeden dotaz, vím že to není moc ktématu, ale nebudu zakládat nové. Když v nastavení iCloudu - iCloud Drive - Mobilní data v iPhonu vypnu Mobilní data, vím že je to pro zálohu, ale nebudou se mi i automaticky zálohovat třeba fotky přes data operátora? Rád bych aby vše s iCloudem jelo jen přes Wifi.

Děkuju a už je to opravdu poslední dotaz.
To práve nie je pre zálohu. Tá sa nastavje v inej časti iCloud. V iCloud Drive vidíš appky, ktoré umožňujú v iCloud Drive ukladať dáta a vieš ich vidieť - syncovať - s inými zariadeniami. Keď pre iCloud Drive vypneš mobilné dáta, tak práve teno sync bude prebiehať len keď budeš na wifi.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od Qwizz »

Ahá já se špatně vyjádřil. Mám na mysli nastavení mobilních dat v sekci iCloud Drive v nastavení v iPhonu, ne ty klasické Nastavení - mobilní data.

PS: Aha, a jak jsem se dočetl jinde v článku, záloha je prováděna jen když je wifi a v zásuvce že? Takže by to mělo jet všechno přes wifi. Nebo se mýlím? jde mi o to, co nastavit, aby mi všechno ohledně iCloudu šlo jen na Wifi.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od mirmo80 »

Samotná záloha na iCloud ani cez mobilné dáta neprebieha. Možno keď je jej veľkosť tuším 20MB. Inak vždy cez Wifi. Na zálohovanie možnosť vyp/zap mobilné dáta nie je. iCloud Drive je to, čo som popísal vyššie. Tam si vybrať či cez dáta syncovať, aleno nie, vybrať vieš.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Necháváte zapnuté Polohové služby?

Příspěvek od Qwizz »

Díky moc všem za vysvětlení, už je asi vše jasné :) děkuju ještě jednou :)
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Odpovědět