Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Odpovědět
farnajs
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 04, 2016 6:54 pm

Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od farnajs »

Dobrý den. Zhruba před dvěma měsíci jsem si od kamarádova známého koupil iPhone 5. V té době jsem toho o iPhonech věděl dost málo. Mobil prodával za 3000,- z toho důvodu, že byl popraskaný display. Domluvil jsem se s ním, že display nechá vyměnit u nějakého známého za 1900,-. Jakmile jsem mobil převzal, zjistil jsem, že je iCloud stále přihlášený na něj. Psal jsem mu tedy, jestli nezná heslo, abych se mohl z iCloudu odhlásit. Na heslo si ale nevzpomněl, dokonce ani na bezpečnostní otázky a heslo k emailu. Email, na který byl iCloud přihlášený byl ve tvaru r******.j*********@gmal.com. Pravděpodobně tedy zadal nesprávný tvar emailové adresy, tudíž je nemožné se do schránky emailu dostat. Co se Apple ID tyče, tam je problém podobný. Nezná email ani heslo. Nějak moc jsem to ani neřešil do doby, kdy jsem aktualizoval iOS na verzi 10 a chtělo to po mě jeho přihlašovací údaje. Hned jsem ho kontaktoval a domluvili jsme se tak, že mu mobil dám a pokusí se to nějak vyřešit se známým z mobilky. Pak mi volal, že by se to dalo nějak odblokovat pomocí záručního listu/kupní smlouvy, kterou by měl mít někde doma a je psaná přímo na něho. Sdělil mi, že pokud se to nepovede nějak odblokovat, tak mám zapomenout na to, že by mi vrátil peníze zpět. Že je to má chyba, protože jsem aktualizoval iOS. :lol: Ještě mi psal, že to bude hned řešit. Ho*no. Už třetí týden ho bombarduji otázkami, jak to s mobilem vypadá, zda-li už s tím něco dělá. Vymlouvá se, že nemá čas apod. Dneska mi dokonce napsal, že nemůže najít záruční list...

Můj dotaz zní, zda-li mám nějakou možnost se bránit. Tím myslím, kdybych zašel na polici a podal trestní oznámení. Mám možnost doložit, že jsem uhradil částku 4700,- + historii naší konverzace na facebooku. Mobil by mi měl poslat, takže bych měl i důkaz, že jsem ho opravdu koupil. Na této stránce (http://www.applekup.cz/koupil-jsem-ipho ... ny-icloud/) jsem se dočetl, že možnost podání trestného oznámení je. Jen mě zajímá, jestli by to bylo proveditelné s tím, co mám k dispozici. Samozřejmě o trestním oznámení bych ho informoval tehdy, až bych měl mobil u sebe.

Předem moc děkuji za každou radu či tip. ;-)
Roman

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od mike-biker »

Pokud je to tak jak popisuješ, tak kamarád telefon pravděpodobně získal nelegálním způsobem, o čemž věděl.
Určitě zajdi na Policii, která ovšem moc radostně spolupracovat nebude.
Nicméně Trestní oznámení + porada s právníkem je plně na místě.
Bohužel v tomto státě je zákon silně nakloněn těmto gaunerům, což jejich pozice dále posiluje.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od sharkee »

Uz jsi dostal odpověď na jiném fóru. Že ano?!
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od rony »

s inym forom sme kamarati, moze sa menovat a odkazovat

http://macforum.cz/viewtopic.php?f=20&t=24044
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od cuting »

Nekonečný příběh . Zkrátka jsi naletěl podvodníkovi a peníze už nikdy neuvidíš. Policie a soudy ti nepomohou. Vím, toto nechceš slyšet, ale to je prostě realita. Případné soudy tě budou stát daleko víc + čas a nervy. Telefon můžeš maximálně prodat na díly do nějakého servisu.Možná za něj dostaneš pár stovek. A jako bonus jsi získal poměrně levně zkušenost, po které snad už nenaletíš. Za pouhé 3000 to není zase až tak drahá zkušenost, dalo by se říci, že je "zadarmo".
 Apple hračky 

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od mike-biker »

Ale zase je člověk naštvaný, že to zloději - podvodníkovi tak snadno projde.
Určitě by stálo za to, zjistit kde bydlí a zkusit ho trochu zaprudit.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od rony »

cuting píše:Telefon můžeš maximálně prodat na díly do nějakého servisu.


ani to nemoze, ak je to kradnute. vid macforum.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

farnajs
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 04, 2016 6:54 pm

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od farnajs »

Ano, psal jsem na dva fora. Nezbývá mi nic jiného, než mobil prodat na díly. Je pravda, že ty 3000,- zas tak moc nebolí, ale šlo mi o princip. Díky moc za odpovědi chlapi ;-)

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od pegas »

Jak píše cuting ... je to pořád stejný, stejný, stejný. Když kupovat od někoho, pak jedině osobní předání a kontrola telefonu, zda je odhlášen, jeho celkový stav, jestli nabíjí atd. Když nelze, pak raději kupovat v osvědčených bazarech (mobilní pohotovosti apod.), kde to kontrolují. Jo je to tam o něco dražší, ale s jistotou. V případě tazatele by za těch cca 5 tis. měl funkční telefon.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od rony »

hej, neboli. len si to zober teraz z pohladu, ze niekde tam na zaciatku je mozno clovek, ktoreho boli, ze ten telefon mu "zmizol" a neboli ho to vo vyske "3000". Ten "napaleny" za "3000" nie si ty :-) ty si len sucast toho retazca, ktory sposobil skodu tomu na zaciatku.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od Qwizz »

Mě se nikdy takovéto příběhy nezdály pravdivé. Slovní obraty typu "známý, známý známého, známý známého a jeho kamarád" je pravděpodobné, že je to někdo cizí, kdo ho napálil ale bojí se to přiznat, že naletěl. Pokud by to byl opravdu Váš známý (tzn. znáte ho delší dobu), potom by takovou botu na Vás neudělal (i kdyby byl jen zprostředkovatel. Pokud je to jinak a vážně píšete pravdu, je mi Vás líto, jaké máte známé a pak toto neberte v potaz.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od Tony1 »

Všeobecně jsou stovky iP jak na Aukru tak na Bazoši (tam je to úplně nejhorší) co mají zámek na iCloud a prodávají ve stylu "originál iPhone nerozumím tomu prodávám dál, nevhodný dárek, nefunkční, nelze aktivovat, zablokovaný", a cca jen u 10% z nich uvádí prodejce v poslední době nějakou zmínku o iCloudu. Cenově jsou tam lákadla v podobě iP6s za 2990,- atd. Tak že můžeme zde upozorňovat a radit nekupujete to, prověřte si to, dejte si pozor a přesto někdo neodolá a koupí. Znovu pár rad

- nejlepší osobní setkání se zkouškou aktivace popřípadě s kamarádem co iPhone alespoň trochu rozumí.
- pokud není možné osobní setkání ta požádat o zaslání IMEI a osobně si překontrolovat na http://www.icloud.com zámek aktivace,
- po obdržení IMEI nahlédněte i na fotky iP a věnujte větší pozornost zadku iP s tím že si foto uložíte a v pc zvětšíte a pak poznáte nějakou číslici pod nápisem iPhone a porovnáte se zaslaným IMEI.
- v některých případech jde z fotky zadku iP IMEI pěkně přečíst, teda vyjímky jsou iPhone co prodejce překrytoval, tam IMEI bude viditelné ale bude informovat o třeba jiné barvě iP.
- nejideálnější je foto obsahu iPhone v Nastavení-Obecné-Informace a tam se dívat po IMEI či sériovým čísle obě jdou zadat při kontrole.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od mirmo80 »

OT: ako by sa dalo zneužiť IMEI? Už pár krát som čítal aj tu "nezverejňuj IMEI". Povedzme, že predávam iPhone. Medzi fotky pridám screen kde je SN, IMEI a pod. (áno viem, že ho môžem poslať aj dodatočne na vyžiadanie). Ale práve to "nezverejňuj" ma zaujíma. Prečo?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od rony »

myslim, ze IMEI mozes poslat cloveku. je to to iste ako poznavacia znacka auta. Takze to je na tvoje zvazenie. Ak si vazny zaujemca o moj telefon, IMEI mu poskytnem ale v skutocnosti ja svoj iPhone nepredam "na dialku", takze zaujemca on musi prist osobne.

IMEI nezverejnuj si pamatam tak z cias 1997 - 2004, ked sa veselo menili IMEI na starych Nokiach. Dnes to cislo mozes povazovat ako dobru informaciu - vyguglis IMEI a obcas mas "stastie" a zistis, ze niekde v zastrcenom mestecku v Nemecku chudak majitel ho zadal do databaz stratenych mobilov :-) takze vies posudit, co za hajzla ti ponuka skvely kauf :)

Ak by som publikoval fotky na bazarove stranky, tak IMEI na fotkach NEZVEREJNIM. Ani ho nikomu neposlem :-) (prid si ho pozriet, zober alebo nezober).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět