Rychlost iOS 10

Odpovědět
Dysiew
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv bře 17, 2011 8:18 pm

Rychlost iOS 10

Příspěvek od Dysiew »

Téma výhradně na svižnost systému iOS 10 na různých zařízeních.

Chci se podělit o zkušenost s iOS 10.0.1 na iPhone 5S 32GB a později večer iPad Air 16GB.
Již 2x jsem prodával svůj starší iPhone kvůli tomu, že jsem ho aktualizoval na nový iOS a on se začal sekat (jinak mi dostačoval), takže jsem na to opravdu alergický.
iOS 10.0.1 jsem si stáhli v rámci Beta programu dokud se ještě můžu vrátit k iOS 9, měla by to být už finální verze, ne beta.

Zkoušel jsem už předtím nějakou betu desítky, která byla pomalejší než 9, tak jsem se vrátil zpět. Finální iOS 10.0.1 je ale úplně jinak rychlý. Nejen, že není pomalejší než 9, spíš mám pocit, že je ještě malinko rychlejšíí. A to při všem - spouštění aplikací, animace, procházení v nastavení, prostě vše. Čas jsem neměřil, jde jen o pocit, jak rychle můžu s telefonem pracovat. Jediné kde nevím který je rychlejší je spouštění telefonu, to mě ale nezajímá, protože ho nevypínám.
Takže si iOS 10.0.1 v iPhone 5S nechávám a nevracím se zpět. DOPORUČUJI.

Dysiew
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv bře 17, 2011 8:18 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od Dysiew »

Na iPad Air 16GB (MD785B/A) už tak nadšený nejsem. Systém není pomalý, ale jde poznat, že je malinko pomalejší než iOS 9 (poslední verze, číslo z hlavy nevím). Sem tam se nějaká animace malinko sekne, nebo se jí část přeskočí - například při přepínání aplikací po dvojtém stisknutí home button. Při nějaké rychlé práci a přepínání aplikací jde zpomalení poznat. Například hledám nějakou trasu a přepínám pořád mezi google maps, safari a messengerem.
Je to asi způsobeno větším rozlišením displeje než má iPhone 5S, když mají oba stejný čip.
Tady ještě nejsem rozhodlý, jestli si desítku nechám. iOS 10 se odemyká jiným způsobem, iPhone 5S s čtečkou stačí zmáčknout home button, sejme otisk a odemkne se. iPad Air bez čtečky po odemčení tlačítkem nebo odklopením krytu zobrazí zamykačí obrazovku a je potřeba znova zmáčknout home button abych teprve mohl zadat pin. Tzn odklopit + home + pin nebo home + home + pin. Je to otravná zdržovačka tak pozor na to!!!

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od Metalgirl »

Mno, tak to se asi hodně rozmyslím, jestli to updatuju na svém Airu. Protože na takové to sekání jsem dosti alergická též a kvůli tomu taky dávám pak zařízení po nějaké době pryč, nesnesu to.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od FILIPSN007 »

Tak to se týká i méhé iPad Mini 3 :( stejný HW. Už teď mi to připadá dost na hraně použitelností. Jinak jsem s Mini spokojen.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od Metalgirl »

Tak iOS 9.3.5 zatím na Airu dobré, ale bojím se, že 10ka to zabije.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od FILIPSN007 »

Na internet a podobné je rychlost dostatečná na iOS9, ale když už začnu často přepínat aplikace, tak třeba při návratu do Safari a kliknutí do pole pro odkaz se zasekává a než vložím odkaz tak mě zbrzdí ještě načtení stránky, která byla původně v Safari otevřená. Teď jsem pořídíl iPhone SE a ten je střela proti tomu, možná proto se mi to zdá pomalejší. Osobně přemýšlím, že iOS 10 vyzkouším, ale za včas se rozhodnout jestli se nevrátit na 9.3.5 dokud bude Apple podepisovat.

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od JoU »

Na iPhone 6+ jsme žádné zpomalení nezpozoroval. Měl jsem zprvu obavy, některá z beta verzí nebyla odladěná - finální 10.0.1 je ale bezvadná. Do stávající stavu jsem updatoval z poslední beta verze iOS10.
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch

shamoney
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: ned led 15, 2012 10:42 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od shamoney »

Ako je na tom iphone 5 s rychlostou??

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od mirmo80 »

Ja mam pocit, ze prave posledna beta bol lepsia ako final. Od kedy som nahodil, iPad sa mi hrozne seka :-(
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

tatamuk
Host
Host
Příspěvky: 80
Registrován: stř zář 28, 2011 7:09 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od tatamuk »

Odemykání je možné nastavit bez zmačknutí HB.
MacBook Air - iPhone 2,3,4,5,6,7,8 - iPad Mini - ATV - iPod Shuffle - Apple Watch - AirPods

Max87
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 398
Registrován: stř črc 14, 2010 12:05 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od Max87 »

Ja mam GM nahodenu na iP6s a rychlost oproti 9.3.5 je pocitovo vyssie - animacie su rychlejsie, appky sa pustaju rychlejsie, celkovo to je tak, ako cakam od apple... Po rokoch som ozivil iPad3, tak skusim ios10 aj na nom(dnes som ho cerstvo upgradeoval z ios8.x na 9.3.5 a zatial sa neseka), uvidime co z toho vznikne... Btw pouziva tu niekto este tento stary iPad? Skusal na nom uz niekto iOS10GM? Dakujem
- iPhone X 256GB, iOS 11.1.2
- iPhone 6S 64GB iOS 11.1.2(dev)
- iPhone 5 32GB, iOS 10.3.3(dev)
- MacBook Pro 13,3", late 2011, macOS Sierra 10.12.6

Dysiew
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv bře 17, 2011 8:18 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od Dysiew »

tatamuk píše:Odemykání je možné nastavit bez zmačknutí HB.

Kde prosím? Dost by se mi to hodilo.

tatamuk
Host
Host
Příspěvky: 80
Registrován: stř zář 28, 2011 7:09 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od tatamuk »

Obecné -> Zpřístupnění -> Tlačítko plochy -> Aktivovat přiložením prstu
MacBook Air - iPhone 2,3,4,5,6,7,8 - iPad Mini - ATV - iPod Shuffle - Apple Watch - AirPods

Dysiew
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv bře 17, 2011 8:18 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od Dysiew »

Takovou možnost tam nemám. Nemáš na mysli iPad Air 2, nebo jiné zařízení, které má čtečku otisků? iPad Air ji nemá.

pajcer
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 656
Registrován: úte dub 08, 2008 9:47 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od pajcer »

Na iPad air slape uplne plynule, akurat my chyba slide to unlock :(
nástroj: iPhone 6 & iPad air 64GB no jb iOS 10

h4Wk
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned led 23, 2011 10:07 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od h4Wk »

tatamuk píše:Obecné -> Zpřístupnění -> Tlačítko plochy -> Aktivovat přiložením prstu


Chci se zeptat funguje vam tato funkce u iP 5S? Nebo se to tohoto modelu netyka, ja at mam funkci povolenou ci zakazanou nezaznamenal jsem zmenu. Pochopil jsem dobre, ze kdyz je funkce aktivni staci se jen dotknout home buttonu a telefon se odemkne? Protoze u me se nic nedeje a musim odemykat stisknutim home buttonu a necham prilozeny prst...

E: uz jsem na to prisel, tyka se to pouze kdyz odemykam power tlacitkem, ze kdyz neni funkce povolena musim po stisknuti power jeste stisknout home...takhle staci jen power a prilozit ale pro me naprosty nesmysl kdyz odemykam vzdy home buttonem...

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od pegas »

Musíš mít zapnuté taky rozsvícení zvednutim. Pak zvednes telefon on se rozsvítí a přiložís prst.

h4Wk
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned led 23, 2011 10:07 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od h4Wk »

No jo ale to se netyka 5S ne ? pouze 6s, 6S+ a SE pokud se nepletu

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od pegas »

Tak to nevím, mám 6S.

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od Onygzzer »

Máte to už někdo na iP5?
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od Metalgirl »

Tak jsem to riskla a nahodila na Aira a je to v pohodě. Sekání jsem nezaznamenala. Zatím teda.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od pegas »

Na 6S plynulé a rychlé ... no aby ještě ne :-)

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od FILIPSN007 »

Metalgirl: Jak rychle se ti zavírají aplikace po zmáčknutí home buttonu? Mě to trvá trochu déle, nic hrozného ale všiml jsem si.

Jinak musím pochválit animaci pro zobrazení složky, ta je rychlejší na i0S10 než na iOS9. Trošku škubne přejezd na widgety, ale jinak vlastně bez problému. Čekal jsem to horší.

RianKwad
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 13, 2016 8:22 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od RianKwad »

Ja jsem nainstaloval na svůj IPhone6 betu pred par dny (verze 10.0.1) a zatím jsem žádnou další aktualizaci a oficiální verzi nedostal... nicméně rychlost je srovnatelná s IOS 9, jediné co mi vadi je prodleva při vracení na home screen


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od pegas »

ani nedostaneš, protože poslední verze public beta je stejná s včera vydanou

RianKwad
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 13, 2016 8:22 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od RianKwad »

FILIPSN007 píše:Metalgirl: Jak rychle se ti zavírají aplikace po zmáčknutí home buttonu? Mě to trvá trochu déle, nic hrozného ale všiml jsem si.

Jinak musím pochválit animaci pro zobrazení složky, ta je rychlejší na i0S10 než na iOS9. Trošku škubne přejezd na widgety, ale jinak vlastně bez problému. Čekal jsem to horší.
. Stím zaviranim aplikaci to mam taky pomalejší


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od Metalgirl »

Mě se aplikace zavřou hned. Akorát se některé delší dobu načítají po spuštění.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od jackherrer »

Ahoj vsem, tak tohle me stve od sameho zacatku co jsem starsi zarizeni updatoval na aktualni iOS.

Tedka jsem to na 6 vyresil tak, ze jsem si aspon hodil tovarni nastaveni a prijde mi ze ta prodleva je o trosku kratsi, kdyz poustim aplikace, ale porad to je pomale. Na iOS8 s ip6 je to uplne jiny kafe :( tedka me zpetne mrzi, ze nemuzu downgradovat (ano, chapu, ze to muze byt i dvousecna zbran a to sice ohledne bezpecnosti - napriklad pred iOS 4 se dal smazat jeden soubor a tim se smazal kodovy zamek telefonu - dira jak prase - jen s JB)

Tedka cekam na ip7 a budu hodne zvazovat update na iOS11 popr. iOS12..

Moje rada zni: zkuste si smazat vsechna nastaveni (data NE!) a pak povypinat co nejvic veci v Nastaveni>Obecne>Zpristupneni.

Vazne premyslim o JB (az bude, jestli bude - nemam aktualne prehled), abych si ten system trosku oklestil o (pro me) zbytecnosti..
I will maintain an attitude of open-mindedness.

RianKwad
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 13, 2016 8:22 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od RianKwad »

pegas píše:Musíš mít zapnuté taky rozsvícení zvednutim. Pak zvednes telefon on se rozsvítí a přiložís prst.
to by me také zajímalo kde se dá tato funkce zapnout ? Nebo ani neni pro IPhone 6 dostupná ?

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od jackherrer »

mam dojem, ze je poterba M9 procesor. rozumej: je to az od 6S a vyse (na iphonu 6 to fungovat nebude) :(
I will maintain an attitude of open-mindedness.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Rychlost iOS 10

Příspěvek od mike-biker »

Zobrazení a jas > Probudit zvednutím.

EDIT: Funguje i na SE. Pro iPhone 6, 6 Plus a níže není dostupné.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět