Icloud hlášení - není místo!

Odpovědět
honzerek
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: stř srp 27, 2014 10:55 am

Icloud hlášení - není místo!

Příspěvek od honzerek »

Zdravím,

chci se zeptat, jestli náhodou nejde na MAC vypnout každé hlášení při zapnutí macu o zaplnění icloudu a musím vždy kliknout na správu a zavřít předvolby systému? Je to každodenní otrava. Vím, že mi několik z Vás poradí, dokupit si místo na Icloudu, ale zatím to není první varianta plánu.

Můžete mi prosím poradit, jestli lze tato hláška vypnout a nebo jak ušetřit místo na icloudu a co má cenu zálohovat/nezálohovat? Ještě jsem slyšel, že jdou fotky, které jsou nahrávány na icloud nějak optimalizovat.

Díky za rady.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Icloud hlášení - není místo!

Příspěvek od rony »

Mas zapnutu iCloud Photo Library? Ak ano, potrebujes ju? Sluzi na to, aby mal pripadne vacsie mnozstvo fotiek dostupnych "vsade". Ak si vsak primarne fotky ukladas do Photos v Macu a nijako zvlast nepotrebujes ich vidiet aj iinde, tak tuto moznost vypni.

To iste plati aj o ukladani dokumentov inych aplikacii. Obecne vsak uvidis, co tam mas len ty. Je mozne, ze robis z iOS zariadeni ich zalohy len do iCloud. Pozri si, co sa ti tam archivuje, mozno tam mas zbytocne archivy svojich predoslych iOS zariadeni, tie uz potrebovat (asi) nebudes. Mozes usetrit tym, ze vypnes zalohovanie iOS zariadeni do iCloud a prejdi na zalohovanie cez iTunes v Macu, potom sa ti samozrejme zalohy ukladaju na storage tvojho Macu (potrebujes miesto zasa na nom). Pre bezpecnost potom staci mat Time Machine zalohu Macu, ktora ti samozrejme odzalohuje aj obsah iTunes.

Tymito dvomi vecami by si mohol usetrit hodne vela miesta v storage na iCloud.

Fotky mozes fyzicky zmensit ale prides tym o ich originalnu velkost, co moze byt nenavratna skoda.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honzerek
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: stř srp 27, 2014 10:55 am

Re: Icloud hlášení - není místo!

Příspěvek od honzerek »

Ahoj,
měl jsme celou dobu vyplé sdílené Knihovna fotografií. Mám zaplý pouze fotostream a sdílení fotek (to mám taky vypnout)? Když toto vše vypnu, bude se mi dále fotky ukládat na MAC do app Fotky? Co se týče zálohy telefonu, tak jsem si to naposled ukládal do macu přes itunes. A vše vymažu přes icloud.com a nebo přes mobil zakazuji?

honzerek
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: stř srp 27, 2014 10:55 am

Re: Icloud hlášení - není místo!

Příspěvek od honzerek »

Nevím přesně, jak vymazat tu zálohu, co je již v Icloudu a zabírá místo, díky :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Icloud hlášení - není místo!

Příspěvek od rony »

Ako mazat: Google: delete old backups from icloud ios

tu si aj pozries, co ti to tak vela zabera. On your iOS 9 or iOS 8 device: Go to Settings > iCloud > Storage, then tap Manage Storage.

Ak z toho nie si mudry, povedz, co to je. A potom uvidis, co mozes robit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honzerek
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: stř srp 27, 2014 10:55 am

Re: Icloud hlášení - není místo!

Příspěvek od honzerek »

Smazal jsem zálohu na icloudu (rovnou odklikl, aby se nezálohovalo na icloud) a zálohoval na itunes do Macu. Uvolnilo se 2,6 Gb místa, takže zatím fotky neřeším, tam je místa dost a až přijde čas, kdy se ani fotky nevlezou, tak asi zakážu prví videa.

Odpovědět