Zase změna podmínek apple ID

Odpovědět
cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Zase změna podmínek apple ID

Příspěvek od cuting »

Dnes udělali u Apple novou změnu přístupu do apple ID. Můj přístup je v pohodě, stejně, jako přístup manželky a maminky, ale mám problém s přístupem k účtům obou mých dcer. Jejich apple ID jsem zakladal před X lety, když byly malé, a samozřejmě jsem zapomenul odpovědi na jejich kontrolní otázky. Je to už spousta let. Teď ale system přihlašování ode mne chce aktualizaci hesla, že je prý slabé. Ale přitom ještě včera vše šlapalo. Nyní jsme ale v koncích. Neznám odpovědi a jediná šance je asi volat na jejich linku. Už mne u Apple někdy docela serou. :x
 Apple hračky 

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Zase změna podmínek apple ID

Příspěvek od Jadro »

Je to ochrana pro tebe, tvych dat a vseho, co tam je. To, ze se k tomu chovas nezodpovedne a takhle dulezite veci jsi si nekde neulozil je tvuj problem a je zcela mimo se kvuli tomu rozcilovat na Apple...
Hodnota tveho prispevku, sorry, je nula. Je to akorat vyliti si tveho vzteku.
Reseni jsi sam popsal, takze navrhuju LOCK

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zase změna podmínek apple ID

Příspěvek od rony »

Pokial poznas 2 z troch veci: konto/heslo, bezpecnostne otazky, PIN do telefonu, tak obnova pristupu je mozna.

Tak ako hocikedy inokedy: ked zakladam ucty obvzlast Apple ID (sme na iPhone fore), tak si udaje (ktore vymyslam ja a viem ich iba ja) snazim zaznamenat a to pripadne aj mimo moju hlavu, takze do k tomu urcenych WALLET aplikacii alebo na papier a bezpecne umiestnenie doma.

Tip k bezpecnostnym otazkam: mozete odpovede pisat podla pravdy, no niekedy je to neprijemne, ak sa daju odpovede najst napr. na Google alebo v inych zdrojoch. Dobra finta je vymysliet si uplne nesuvisiace odpovede - napr. na otazku moje prve auto mat odpoved Hrusky s hranolkami. Samozrejme to kladie na vas naroky v schopnosti si tieto odpovede odlozit pre pripad zabudnutia. ;-)

K zabezpeceniu pristupov do pristrojov tohto typu mozem len povedat, ze doba pokrocila, metody prevzatia vlady nad obsahom sa zlepsuju, takze akekolvek nastroje, ktore eliminuju tieto moznosti, su vitane. Nemozno z vlastnej zabudlivosti vinit hocikoho ineho ako seba. Apple ID je ucet porovnatelny s pristupom k beznemu uctu v banke.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Zase změna podmínek apple ID

Příspěvek od cuting »

Jadro : Samozřejmě, že dobře vím, jaký mají ty otázky význam, o tom mne nemusiš poučovat. jestli pro Tebe nemá ta informace význam, zkus raději zamknout své duchaplnosti... Spíš mne naštvalo, že tuto změnu udělali ze dne na den bez jakéhokoliv upozornění. Ty odpovědi na otazky jsem zadaval před asi 10 lety, kdy ještě byli holky malé, obě mají appleID ještě s koncovkami @mac.com a tenkrát to bylo jednodušší.
Ano, měl jsem si je zapsat, stejně, jako jsem si je zapsal později u appleID manželky a maminky. Ale změny bylo ještě nedávno možné udělat přímo v appleID po přihlášení do něj starým heslem bez odpovědí na otázky. Nyní už to možné není, protože se do appleID prostě už nedostanu. Nyní je už možné pouze kontaktovat podporu telefonem s kodem, který si vygeneruju a který platí asi jednu hodinu. Ten kod je také novinka.... Ale snad to zvládnu. Jen mne prostě nadzvedlo, že ještě předevčírem jsem se přihlásil původním heslem ale včera už ne, jen po odpovědi na dvě otázky, které jsem ale zadával (a nenapsal si je) před cca 10 lety...... Ale snad to vyřeším. Berte to jen, jako upozornění na "novinku"
 Apple hračky 

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Zase změna podmínek apple ID

Příspěvek od Jadro »

Kdybys to sem napsal jako oznameni - dejte si pozor, tohle se mi stalo - tak k tomu nereknu ani popel. Jen nemam rad, kdyz nekdo svoji chybu neumi uznat a plive spinu na nekoho jineho.
A takovymi prispevky se to posledni dobou jen hemzi. Lide nepremysli a pak tu breci, nebo plivou na nekoho jineho. Jeste se to da pochopit u novacku. U zkuseneho uzivatele, jako jsi ty, me to prekvapilo

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Zase změna podmínek apple ID

Příspěvek od cuting »

A tak se nezlob :)
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zase změna podmínek apple ID

Příspěvek od rony »

uz davnejsie Apple upozornoval aby si uzivatelia prekontrolovali bezpecnostne otazky.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Zase změna podmínek apple ID

Příspěvek od SteveJSF »

Docela tu situaci chapu. Taky jsem zakladal a porad spravuju ucty nekolika lidi a tahle zkusenost nekoho jineho me zrejme dokope k tomu, abych to po delsi dobe zrevidoval.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Zase změna podmínek apple ID

Příspěvek od cuting »

Takže pro ty, kteří stejně, jako já zapoměli odpovědi na otázky a nebo spravují více účtů v rodině apod. :
1.) zavolejte na českou technickou podporu apple 800 700 527 a sdělte jim svůj problém. Držte je na drátu a
2.) z počítače se přihlaste na svuj účet s původním heslem
3.) vyskočí okno, abyste zadali odpovědi, které neznáte. V LEVÉM DOLNÍM ROHU kliknete pro kod, system jej ihned vygeneruje a tento sdělíte člověkovi na lince Apple. Ten jej ověří a pošle vám SMS zprávou na váš telefon další kód, který mu nadiktujete. Po tomto dalším ověření vám zresetuje otázky.
4.) odhlásíte se a znovu přihlásíte, vyskočí Vám jiné okno, které Vás vyzve k vytvoření nového hesla. V dalším kroku pak zadáte odpovědi na nové bezpečnostní otázky. Ty si tentokrát někde zapište !!!
A je to. Snad to některým "sklerotikům", jako jsem i já pomůže. Komunikace s Apple podporou nyní již probíhá v češtině, ne, jako dříve anglicky někde z Irska. Jen počítejte s tím, že tato podpora funguje jen od pondělí do pátku od 9.00 do 17.00
 Apple hračky 

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Zase změna podmínek apple ID

Příspěvek od pegas »

Díky a prosím ronyho dát to do FAQ, může se hodit.

EDIT: Díky rony :-)

Odpovědět