wifi calling a continuity

Odpovědět
xadros
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: stř pro 25, 2013 7:12 pm

wifi calling a continuity

Příspěvek od xadros »

Zdravím, vy kdo máte T-Mobile, jde vám volat z macu bez toho aniž byste měli zaplou na iphone wifi? Tato funkce to měla umožňovat přes sít operátora, tak by mě zajímalo zda to opravdu jde. Nejlepší funkce a všude se o tom mlčí :lol:

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: wifi calling a continuity

Příspěvek od Clon »

Mac nemam, takze odpovedet nemuzu. Co jsem si ale vsiml, kdyz jsem doma, tak v nastaveni vidim Operator - "T-Mobile Wifi". Mame tu LTE, ale jen dve carky.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: wifi calling a continuity

Příspěvek od PaNNy »

Máš EL Capitan a vše nastavené, tak jak to píšou zde:
https://support.apple.com/cs-cz/HT203032 ?

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: wifi calling a continuity

Příspěvek od Clon »

Tak dneska si zrovna hraju s WiFi calling na iPhonu 5C (po čistém restore z DFU). Ačkoliv toto nesouvisí s continuity, nechci zakládat nové téma.
Na stránce uvedené v předchozím příspěvku Apple píše:
"K používání Wi-Fi hovorů potřebujete iPhone 5c nebo novější"
"Uskutečňování a příjem Wi-Fi hovorů na jiném zařízení ----- Wi-Fi hovory můžete na těchto zařízeních používat, i když nemáte iPhone připojený ke stejné síti nebo ho dokonce nemáte ani zapnutý"

V nastavení iPadu / Facetime / Hovory z iPhonu se píše "K zahajování a přijímání hovorů můžete používat mobilní účet svého iPhonu (pokud je v dosahu a připojený k Wi-Fi)"

Tak nevím, jesti neumím česky, nebo někdo jiný, ale v každém případě:
Na iP5C jsem dosud nezahlédl jako operátora T-Mobile CZ WiFi ----- tak jak to naopak vidím na iP6+ který na stejném místě držím ve druhé ruce.
Na iP5C když vypnu wifi - žádný wifi calling na iPad se NEKONÁ. Když wifi zapnu - funguje (i když tak, že jednou je tam přijmout i odmítnout, podruhé jen přijmout).

Na iP6+ wifi calling funguje i v situaci, kdy dám letový režim a pak zapnu JEN wifi - na telefon se lze v pohodě dovolat. iP5C je přesně v této situaci NEDOSTUPNÝ.

Máte někdo podobné zkušenosti? Nepřišel jsem na jediný rozdíl v nastavení nebo na cokoliv, co bych mohl udělat jinak.
Nějaké nápady?
EDIT: Podle návodu v odkazu předešlého příspěvku ....... bod 5: Zobrazí se šestimístný kód, který zadejte na iPhonu a pak klepněte na Povolit. ---- toto mi teda NEPROBĚHLO - a přesto volání na iPadu funguje.
A neviděl jsem ani "Upgradovat na Wi-Fi hovory" z bodu 4.
Telefon jsem několikrát restartoval, odhlašoval ten wifi calling a po restartu znova přihlašoval, šestimístný kód jsem neviděl.
Polohové služby pro wifi calling jsou standardně zapnuté.
Obnovit nastavení sítě (na telefonu po čistém restore z DFU) jsem zkoušel taky.
Zkoušel jsem se připojit ke třem wifi sítím a pořád stejné.
EDIT 2: Je tu vůbec někdo, komu to funguje na iP5C ?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět