icloud téměř zaplněné - jak se zbavit oznáméní

Odpovědět
Johny4
Host
Host
Příspěvky: 84
Registrován: sob říj 31, 2009 1:44 pm

icloud téměř zaplněné - jak se zbavit oznáméní

Příspěvek od Johny4 »

Zdravím,
můj icloud má aktuálně 4,62 GB z 5. Mám to takhle už několik let, nikdy jsem větší uložiště nepotřeboval. Posledního cca půl roku, mě Apple neustále informuje o tom, že je moje uložiště icloud téměř zaplněné. Já to vím, mám to tak několik let a budu to tak mít ještě dlouho. Jde nějak vypnout tohle oznámení? Chodí mi to na screen iPhonu, kdykoliv se zálohuje (na wifi + v zásuvce). Chodí mi skoro každý den email, icloud pro windows mě taky neustále informuje. Jde to nějak vypnout?
Vím, že si můžu dokoupit za jedno euro měsíčně 50GB, ale proč bych to dělal, když mi od prvopočátku stačí těch 5GB, byť to mám hraniční.
V nastavení icloudu jsem to hledal, marně, v nastavení účtu taky..
díky za rady
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 5c -> iPhone 6 -> iPhone 7 -> iPhone Xr
iPad 2 -> iPad 2018
Apple TV 4K
iPod Classic 120GB

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: icloud téměř zaplněné - jak se zbavit oznáméní

Příspěvek od mike-biker »

Tři možnosti:
Přikoupit úložiště
Smazat či snížit objem zálohy či záloh
Smířit se s tím.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: icloud téměř zaplněné - jak se zbavit oznáméní

Příspěvek od DD_ »

No Apple po te co zmenil ceny za uloziste, tak to zacal i agresivneji cpat lidem, takze bohuzel budes se skutecne muset rozhodnout pro jednu z jiz uvedenych moznosti.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Johny4
Host
Host
Příspěvky: 84
Registrován: sob říj 31, 2009 1:44 pm

Re: icloud téměř zaplněné - jak se zbavit oznáméní

Příspěvek od Johny4 »

Takže teď defakto budu muset měsíčně platit 0,99€, aby mi denně nechodil spam?
Tady vůbec nejde o tu částku, kterou si může dovolit úplně každý. Jde o to, že tímto krokem Apple v podstatě donutil (donutí) z milionů lidí zobat každý měsíc drobné, které ve výsledku udělají slušný zisk (bojím se domýšlet, kolik desítek milionů eur měsíčne).
Bussines plán pěkný, ale přijde mi to podpásovka.
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 5c -> iPhone 6 -> iPhone 7 -> iPhone Xr
iPad 2 -> iPad 2018
Apple TV 4K
iPod Classic 120GB

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: icloud téměř zaplněné - jak se zbavit oznáméní

Příspěvek od cuting »

Ano, vystihnul jsi to přesně. Otázkou je, jaká data v těch 5 zakladnich GB máš. Jestli fotky a videa, tak na ty je x jinych cloudů, jestli muziku, tak ta je u Apple zdarma a do cloudu se nepočítá a jestli pracovni data, tak na ta těch 5 GB obvykle stačí. Ale jestli tam chceš mít zálohovaný celý iPhone i s kompletním obsahem, tak je to skutečně málo. Takže buď ta data rozkouskovat podle typu a nebo jej přes iTunes zálohovat celý v počítači a ne na iCloudu.
Já osobně mám zálohu celeho iPhonu včetně aplikací a muziky v airu a na icloudu mám jen pár pracovních dokumentů Pages. Fotky a videa mám na iCloudu take, ale v mensim, ale dostatečném rozlišení v původním Photostreamu, který se do velikosti iCloudu podobně, jako muzika nepočítá. Takže nemám z 5 GB zaplněnou ani desetinu.
 Apple hračky 

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: icloud téměř zaplněné - jak se zbavit oznáméní

Příspěvek od mike-biker »

Fotky, hudbu a videa mám v MACu, zálohu v iTunes a v iCloudu jen kontakty, nastavení atd.
Stačí mi 2GB. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: icloud téměř zaplněné - jak se zbavit oznáméní

Příspěvek od DD_ »

No ono problem nastava, kdyz tam zalohujes vice zarizeni. iPad, iPhone a zacinas byt troska na hrane. Ale jak bylo receno myslim ze euro mesicne nikoho nezabije.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: icloud téměř zaplněné - jak se zbavit oznáméní

Příspěvek od airmt »

Mě štve, že mi IP píše, že mám iCloud zaplněný i když není a kvůli tomu se nezálohuje (mám obsazeno 500 MB, ale "něco" si mění mé nastavení a cpe tam zas a znovu fotky apod). Jak slyším to "it just works", tak už na to chytám kopřivku :(

Odpovědět