Oraganizace iCloud aplikací

Odpovědět
Domingster
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 04, 2015 9:07 pm

Oraganizace iCloud aplikací

Příspěvek od Domingster »

Zdravím, celkové úložiště mého iCloudu je standardních 5,0GB, avšak k dispozici mám jen 1,9 GB. Jde mi o to, že si třeba stáhnu nějakou objemnou hru, nainstaluju, zjistím, že mě nebaví tak jí smažu. Člověk by si řekl, že je nadobro pryč, ale když jí znovu vyhledám v AppStoru, tak je u ní ikonka "Stáhnout z iCloudu". Jenže já tu blbou hru nechci mít nikde na icloudu, když jí už nikdy v budoucnu nebudu chtít stahovat. Neexistuje nějaká aplikace, nebo nějaký způsob, jak mazat takovéto aplikace? V úložišti v nastavení je sice nějaká správa iCloudu, ale tam jsou vidět jen aplikace, které mám zrovna v telefonu nainstalované. Zkrátka bych byl rád, kdyby někdo poradil.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Oraganizace iCloud aplikací

Příspěvek od mike-biker »

Múžeš si předchozí zálohy z iCloudu smazat.
Poté si zvolíš, co vše chceš zálohovat na iCloud, zda jen data, maily, kontakty, atd.
Podle toho se i velikost zálohy pohybuje.
Pokud chceš, aby se ti neobjevovaly aplikace co jsi zakoupil či stáhl zdarma k opětovnému stažení, pak přes iTunes můžeš ze svého účtu aplikace smazat - skrýt. Nebudou se ti nikde objevovat, ani v mobile, ani v počítači.
Samozřejmě je lze zase "odkrýt" a tím zviditelnit.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Oraganizace iCloud aplikací

Příspěvek od Clon »

To neni ikonka "stahnout z iCloudu", ale z AppStore = ze si ji muzes stahnout zdarma, i kdyz byla placená. Jednou jsi za ni zaplatil, uz bude mit tuto ikonku vzdy. Kdyby to byla ikona "stahnout z iCloudu" - momentalne by muj iCloud musel mit minimalne 150 GB.
Nicmene - z te teoreticke objemne hry se tam muzou ukladat tak nanejvys savy nebo nejake jeji "pididata" - jestli vubec to (existuje Gamecenter, kde by se mely savy ukladat, ale netusim, jestli to muze byt vramci prostoru na iCloudu - myslim ze ne).
Takze podle me - jestli ti dochazi mIsto na iCloudu - nezalohujes telefon na iCloud? Myslim tedy kompletni zalohu celeho telefonu (da se taky zalohovat jen do pc). Nebo tam muzes mit fotky. Patrej, ale o hre to nebude. Podivej se pres webove rozhrani icloud.com co tam vlastne mas.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

vermut
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 164
Registrován: pon lis 03, 2008 5:50 pm

Re: Oraganizace iCloud aplikací

Příspěvek od vermut »

Myslim ze je u takovych aplikaci ci her ikina ktera dava najevo ze jiz byla na danem zarizeni instalovana. Mas nekolik moznosti, muzes bud za cca 27,-/mesicne navysit ulozny prostor iCloudu na 50GB nebo treba jak bylo zmineno vyse vymazat kompletne starou zalohu a ihned si v iCloudu vybrat co chces zalohovat a nebo napr. Jednou za mesic si telefon zalohovat. Myslim si vsak ze pokud jednou vymazes nejakou hry nebo apku nemela by te jiz dle obtezovat. Napada me snad jen to ze pri vymazani nejake hry te muze dotazovat na ponechani tvych hernich vysledku v Game Centru ale to s tim nema nic spolecnyho.
iPhone 2G 8GB - probíhá renovace....
iPhone 3G 16GB
iPhone 4 16GB Black
iPhone Xs 64GB Gold
IPad 2 16GB White
IPad Air 16GB Space Grey

JanGottwald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: pon lis 23, 2009 3:08 pm

Re: Oraganizace iCloud aplikací

Příspěvek od JanGottwald »

Jenom pro upřesnění dodám, že zakoupené hry, aplikace, hudba, filmy, knihy a možná jsem ještě něco zapomněl, nezabírají žádné místo v iCloudu. Místo na iCloudu ti zabírají pouze fotografie, videa, nastavení aplikací a her a kompletní nastavení telefonu nebo zařízení, iCloud Drive, dokumenty Pages, Numbers, Keynote a záloha emailů. Pokud aplikaci nebo hru odinstaluješ, smaže se i její nastavení z iCloudu. Takže na iCloud se ti zálohuje opravdu jenom to, co máš fyzicky v telefonu nebo tabletu. Pokud chceš uvolnit místou na iCloudu, vymaž staré emaily z aplikace Mail, smaž odeslanou poštu, mrkni jestli nemáš nějaký balast nahraný v iCloud Drive, nepotřebné dokumenty Pages, Numbers, Keynote a nebo promaž fotografie a videa...
iPhone 5s 32 GB
iPad Air 32 GB

Odpovědět