Mail chyby v kódování

Odpovědět
sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Mail chyby v kódování

Příspěvek od sharkee »

V iPhonu mám emaily účet Exchange a mám u určitých emailu problém s kódováním češtiny. Viz foto. Stejný problém jsem měl i s appkou Outlook a tak jsem přešel na nativní Mail appku, ale u tam mám stejný problém. Nevíte kde je zakopaný pes?Obrázek
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od iTukan »

V exchange. Řešíme to už hooodně dlouho v práci a řešení pořád není. Exchange občas zprasí html hlavičku emailu.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od sharkee »

Ale u mě to dělá v celém textu, nejen v hlavičce. Takže problém je v určitém formátu nastavení Exchange?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od iTukan »

Nemyslel jsem subject. ;)
Kdyby to bylo nastavení, už to máme vyřešeno, máme na exchange opravdu odborníky. Asi je to nějaký bug.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od sharkee »

Tak problém je jen v aplikaci exchange. Přešel jsem na nativní appku a tam ten problém není, respektive první den byl podobný problém u jednoho emailu, ale od té doby vše ok.

U nativní appky mi, vedle jiných věcí, nejvíce vadí to, že když dám odstranit email který čtu, automaticky se načte další email a nevrátím se do složky, což bych rád. Jde to nějak nastavit?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od iTukan »

Co je aplikace exhange? Nemyslíš tím spíš protokol?
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od sharkee »

OPs, applikace Outlook.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od pegas »

Hijacknu si tento thread, abych nemusel zakládat nový ...
Mám firemní IMAP účet. Na PC uložím rozepsaný mail do Konceptů v Outlook 2013, později chci mail z iPhonu z aplikace Mail odeslat. Zpráva je ve složce Koncepty, to je OK, ale nejde odeslat. Prostě tam není možnost zprávu upravit, nebo rovnou odeslat, ta složka Koncepty se chová stejně jako Odeslaná pošta. Takže nezbývá, než dát mail předat dál, dát znovu příjemce, umazat podpis a nadbytečné volné řádky a pak konečně odeslat. Docela krkolomné. Je to vlastnost aplikace Mail v iPhonu, nebo jsem něco přehlédnul?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od rony »

/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od pegas »

Díky rony, ale to je něco jiného. Já nemám problém s tím, kam se maily ukládají. Odeslané mám v odeslaných, rozepsané mám v konceptech a to jak na PC, tak i v iPhonu. Problém je v tom, že složka koncepty v aplikaci Mail na iPhonu neumožňuje rozepsanou zprávu dopsat, upravit atd. Problém není v Outlooku 2013 na PC, ale v aplikaci Mail.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od Pantani »

Když vytvoříš mail v Outlooku, tak nejde dokončit jako kocept v iPhonu. OK, chápu. Což ale když dáš vytvořit koncept v iPhonu? - jde pak tak v iPhonu později dopsat když ti ho předtím iP uloží jako koncept do složky s konceptama? Docela důležitý ale nikde jsi to nezmínil.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Mail chyby v kódování

Příspěvek od pegas »

Tak v Pc jsem nejprve musel změnit nastavení složky konceptů z Rozepsane na Draft. Pak se ta složka Draft automaticky objevila mezi složkami v aplikaci mail. Teď už to funguje jak má. Díky Pantani, tvůj post mě přivedl na myšlenku se pohrabat ve speciálních složkách IMAPu v Roundcubu.

EDIT: Tak nic. Zase špatně. V aplikaci Mail se rozepsaný mail ukládá do Draft a v PC do Konceptů, i když tomu namapuji Draft. Jelikož není moc časté, že bych něco rozepsal na PC a pak to chtěl dodělat na iPhonu a odeslat, tak na to kašlu.

Odpovědět