Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Odpovědět
slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od slezacekm »

Dobrý den všem. Měl bych dotaz, jakým způsobem co nejlépe vyřešit situaci mojí maminky. Jakožto vášnivá ovocnářka vlastní iMac, iPhone 4S (16 GB) a iPad Air2 (128GB). K tomu je vášnivá fotografka, všechny fotky pořizuje iPhonem.
Má cca 12GB knihovnu fotek v iPhoto v Macu (nemá vytvořená alba, pouze události s daty, kterých je asi milion).
Chtěla by dosáhnout následujícího:
všechny fotky co vyfotí iPhonem aby se automaticky přesunovaly do iPadu
všechny fotky, které jsou nyní v iMacu aby byly v iPadu
aby si na iPadu mohla vytvářet alba z fotek
aby nemusela mít v iPhonu všechny fotky, které má v iPadu (to bych snad ani nepočítal)

V tuto chvíli by asi stačilo zapnout Knihovnu fotografií v iCloudu na všech zařízeních a zaplatit si místo v cloudu.
Nevím ale, jestli se všechny fotografie (nyní cca 12GB) vyjdou do iPhonu 16GB. Vím, že mohu optimalizovat fotky pro iPhone, ale stejně si nedovedu představit jak moc se zmenší a hlavně, fotografií bude postupně přibývat. Aby tedy iPhone nebyl okamžitě plný a nepoužitelný pro další činnosti. Nemá někdo nějakou radu nebo postřeh? Děkuji moc

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od cuting »

Nevím, jak je to v iCloud Photo Library ale ve Photostreamu je prostor pro fotky neomezený a nezabírají v telefonu ani v počítači žádný prostor. Jsou tam sice viditelné, ale jsou to jen náhledy. Tyto fotky se v iCloudu ale automaticky zmenšují na 2048x1536. Což si nemyslím, že je málo, na běžnou presentaci a nebo občasný tisk to stačí. Jedinou podmínkou je, aby ty fotky automaticky odeslané do Photostreamu maminka do 30 dnů roztřídila do tematických albumů, jinak ji po 30 dnech zmizí. Fotky v albumech tam jsou navěky.
Dalším řešením je pak Flickr. Ten pracuje podobně, také automaticky odesílá fotky z iPhonu, ten je ale ukládá v plné velikosti a dává zdarma 1TB prostoru. Fotky (i videa) jsou také dostupné na všech zařízeních přihlášených k účtu a také v nich nezabírají žádný prostor.
iCloud Photo Library je stroj na peníze, kde zbytečně platí lidé za prostor a který přináší jen to, že je umí ukládat v plné velikosti. To ale umí i Flickr s 1TB zdarma a navíc, i Photostream , který není datově nijak omezený ukládá fotky (i videa) ve slušném rozlišení. Jestli tedy nechcete tisknout bilboardy... A také za něj nic neplatíte. Jen o tom Apple příliš nemluví :)
 Apple hračky 

slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od slezacekm »

Díky za reakci. Zatím bych asi enchtěl, aby se užívala externí aplikace. Proto mám říct mamce, aby si v iPhoto v Macu vytvářela Sdílená alba jenom pro sebe. Postupně tak dostane všechny fotky do všech zařízení bez placení a bez zabírání extra místa. Chápu to správně?
Její postup pak bude: vyfotím kdekoli fotku, následně ji nahraji do Sdíleného alba a smažu z Fotoaparátu. Ve složce Fotoaparát ve všech zařízeních pak bude mít pouze ty fotky, které ještě nebudou zařazeny, zbytek se může smazat. Nebylo by v tuto chvíli lepší i vypnout Fotostream (jen kvůli přehlednosti v zařízeních)?

Edit: předpokládám, že bez přístupu k internetu budou v zařízeních pouze náhledy fotek, když budu chtít fotky zobrazit na celou obrazovku, budou rozmazané...

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od cuting »

Chápeš to naprosto správně. Nezařazené - fotky neroztříděné do albumů z alba Photostream za 30 dnů zmizí , roztříděné a zařazené do albumů na iCloudu zůstávají.
Jinak, já osobně mám "můj fotostream" v předvolbách vypnutý, takže mi iPhone neodesílá automaticky nové fotky na iCloud , dělám to zpravidla až večer sám ručně, kdy špatné fotky rovnou smažu a ty dobré posílám na iCloud do Photostreamu ručně. A zpravidla přímo do existujících albumů, nebo do nově vytvořených, abych o ně nepřišel. V telefonu je pak klidně smažu, aby mi nezabírali místo.
A ano, když nejsi na netu, tak fotky z Photostreamu na iCloudu samozřejmě nevidíš nijak kvalitní, jsou to jen rozmazané náhledy. V čemž já sobně problém nevidím žádný, stejně, jako nevidím problém ani v menší velikosti fotek a nebo videí. Nepamatuji se , kdy jsem naposledy tisknul jakoukoliv fotku na papír a na presentaci třeba na televizi přes appleTV jsou ty fotky perfektní.
 Apple hračky 

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od Onygzzer »

Čau...trošku oživím tohle téma. Včera jsem se rozhodl, že si zaplatím 50GB předplatné na icloudu a všechny fotky co jsem kdy nafotil iPhonama a mám je vykopírované na disku na PC si nahraju do cloudu, čímž bych vyřešil jednak zálohu fotek (kdyby mi odešel disk na PC) a jednak i dostupnost všech fotek na iPadu. Nevím ale, jak tam všechny ty fotky, které už mám jen v PC dostat. Večer jsem je zkusil všechny synchronizovat do iPhonu s tím, že ráno zapnu Knihovnu fotografií na iCloud a ono se mi tam vše nahraje. Bohužel při zapnutí mi to vypíše hlášku, že všechny synchronizované fotky přes iTunes budou smazány, že při zapnuté Knihovně fotografií na icloud není synchronizace s iTunes povolena.

Dokáže mi někdo poradit jak tam všechny ty fotky dostat?

Díky
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od sharkee »

Nahrát přes iCloud? Ale jinak mám pocit, že by se měly fotky přesunout do iCloudu sami po zapnutí funkce (tedy ty co jsou v zařízeních s iOS)
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od Onygzzer »

Jo, přesunou se, ale asi jen ty, co jsou v CameraRollu, nebo asi v i ve Fotostreamu. Složky nasynchronizované z PC to nenahraje a hodí to tu hlášku o odstranění.

Jinak to už jsem taky našel, že by to teoreticky mělo jít přes web. Problém ale jsou videa. Ty přes web nahrávat nejdou :(

Nějaké nápady?
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od mrzic »

Já to mám dojem dělal v iPhoto na macu. Tam na to byla myslím přímo volba
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od Onygzzer »

Našel jsem nějaký postup na EN help stránkách Applu. Podle toho by to mělo jít přes iCloud panel pro windows, a asi i s videama. Večer jak přijedu z práce to zkusím ;)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od sharkee »

To je to co jsem psal, přes iCloud.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Příspěvek od Onygzzer »

Tak už to funguje...jen teda těch fotek mám fakt hodně, upload pomalej, takže uploaduju nonstop od pátku a ještě není ani půlka :-D :-D

Měl bych ale dotázek: lze nějak zamknout možnost mazat fotky v iPadu? IPad totiž používá i moje polovička a byl bych velmi nerad, kdyby mi do knihovny ať už záměrně, nebo omylem jakkoliv zasahovala. Zkoušel jsem aktivovat Omezení na Fotky ale to nějak nefunguje - smazat fotku v pohodě jde.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Odpovědět