Family Sharing a Apple ID pro děti

JJDD
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pát zář 06, 2013 7:20 am

Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od JJDD »

Čau,
zkoušel jsem v rámci Rodinného sdílení vytvořit Apple ID pro děti. Ale zasekne se to na tom, že k účtu nemám přiřazenu kartu. Ale to není pravda, kartu mám přiřazenou a funkční = normálně s ní na AppStoru nakupuji.
Nevíte co s tím?
Funguje to někomu z vás?

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: Family sharing a Appple ID pro děti

Příspěvek od makatch »

Ja by som vytvoril účet bez karty,toto ti pôjde keď najprv klikneš na stiahnutie free app a potom ti povolí vytvorenie úctu bez karty.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

Aparat
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 256
Registrován: stř srp 19, 2009 2:32 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Aparat »

Kde se da nastavit omezeni nakupu aplikaci u clena rodinneho sdileni ?

JJDD
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pát zář 06, 2013 7:20 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od JJDD »

Tak jsem úcty vytvořil - na Macu v Yosemite. Děti si mohou instalovat free aplikace (po schválení mnou nebo manželkou), ale placené aplikace neprojdou - vše jde normálně - potvrdil její nákup, ale pak se nic nestane. Dana aplikace (nebo in-app nákup) zasekla - další pokus se udelat nedá...

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od FILIPSN007 »

Jak to teď vypadá po novém updatu? už to funguje, tata si teď pořídil taky iPhona a chtěl jsem mu nasdílet aplikace a hry co mám, ale jak to tady čtu, tak to asi moc nefunguje.

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Mné to funguje od zaćátku.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od marseli »

nedoslo mi, ze nemuzu kombinovat EN a CZ ucet. skoda

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od sharkee »

mám zajímavý problém
zřídil jsem rodinné sdílení, kde jsem vůdce smečky. Zatímco já mohu stahovat z účtu manželky vše, ona nic - háže to problém s kartou (mojí) i když já normálně mohu nakupovat
setkal jste se s tím někdo?

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od pegas »

nic na tom neměň, buď rád, že to jde jenom tím "správným směrem" a ne naopak. :-D

sorry za OT

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Smrdaky »

To ma smysl pokud to chcete nasdilet na >5 iphonu/ipadu? Protoze jinak staci vlozit vhodny apple id do itunes/appstore nastaveni a drive koupene aplikace si muze stahnout bez hesla (ios6 a novejsi) a ty free muzu stahnout a tim povolit...
Nebo se pletu?

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od sharkee »

Tak už to funguje obema smery. Problém byl nekde u Applu. Nakupovat šlo bez autorizace kódem, po znovu zadaní platební karty funguje autorizace i rodinné sdílení. Super!
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Anndy »

Smrdaky: rodinne zdieľanie ma zmysel v tom, ze nemusis zdieľať heslo. Ak "hlava" rodiny používa heslo nielen na nakup apiek, tak to mozem byt problem. Plus mas možnosť vybraným členom povoľovať nákupy. Typicky sa to hodi na deti.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od sharkee »

@Anndy: rodinne sidleni je pro vyuzivani nakoupeneho obsahu v jedne rodine za 1 platbu. Tedy koupim 1x aplikace a mohu nasdilet v ramci rodiny, nejde jen o nezadavani PINu k platbam, naopak, je ke kontrole nakupu u deti (napriklad)
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od FILIPSN007 »

sharkee: jak si to teda vyřešil? mám stejný problém s otcem. Já jsem organizátor, on jako dospělí. Já můžu stahovat věci od něho, ale jakmile on chce něco ode mně, tak to napíše, že nemám správnou platební metodu, nebo tak něco, a když chce táta stáhnout nějakou free aplikaci co mám já, tak to taky nejde, už nevím co to psalo. Musel jsem to zrušit protože nemohl stahovat free aplikace. Kde můžu nastavit nějaký rozšířený oprávnění? :)

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Anndy »

Sharkee: to som mohol sj teraz. Stačilo členovi rodiny dat do appstore moje appleid a heslo k nemu a fičal. Pri tom samozrejme na ostatne ten člen používal svoje vlastne appleid. (iCloud, ...)
Teraz prave mu nemusim dat moje appleid ani heslo a navyse mu mozem povoliť nákupy z mojej karty. Resp. mozem ich aj najprv schvaľovať.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od sharkee »

@Filip: šel jsem do nastavení účtu v iTUNES a zadal znovu svou platební kartu. Od té doby to funguje.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Smrdaky »

Anndy píše:Smrdaky: rodinne zdieľanie ma zmysel v tom, ze nemusis zdieľať heslo. Ak "hlava" rodiny používa heslo nielen na nakup apiek, tak to mozem byt problem. Plus mas možnosť vybraným členom povoľovať nákupy. Typicky sa to hodi na deti.


A to co jsem popsal, tedy umisteni meho apple id do nastaveni detskeho ipadu sice znamena, ze tam sve heslo zadam, ale on ho prece bez znalosti nemuze pouzit, nezna ho, nezada ho a tedy si stahne pouze jiz zakoupene aplikace zdarma bez hesla a/nebo update. Takze pro nesdileni hesla je to reseni anebo nee?

Akorat nemame >5 ios zarizeni tak nevim, jak by se to zachovalo s 6 ios zarizenimi... Vyhoda je, ze to jde na ios6,7 a to domaci sdileni jde patrne az od ios8...

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3511
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od mirmo80 »

Prosím vás, keď mám cez rodinné zdieľanie povolené zdieľanie polohy, to sa checkuje nonstop, alebo len vo chvíli, keď vyhľadávam niekoho z rodiny? Smerujem to samozrejme k výdrži batérie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od sharkee »

Tak se nám po updatu na 8.1.1 nějak v AppStore ztratilo tlačítko volby rodinného sdílení, respektive výběru, z kterého účtu chci stahovat appky. Máte stejný problém? Neumím tu volbu najít, místo toho je tam okénko hledat v zakoupených aplikacích.

EDIT: tak po plném restoru chyba opravena již plně funguje opět i sdílení v AppStore
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Marthin »

FILIPSN007 píše:sharkee: jak si to teda vyřešil? mám stejný problém s otcem. Já jsem organizátor, on jako dospělí. Já můžu stahovat věci od něho, ale jakmile on chce něco ode mně, tak to napíše, že nemám správnou platební metodu, nebo tak něco, a když chce táta stáhnout nějakou free aplikaci co mám já, tak to taky nejde, už nevím co to psalo. Musel jsem to zrušit protože nemohl stahovat free aplikace. Kde můžu nastavit nějaký rozšířený oprávnění? :)

Stačí se odhlásit a přihlásit na iCloudu na "dětském" telefonu. :)

levap007
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 02, 2015 12:23 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od levap007 »

Ahoj,
potreboval bych radu. Take zakladam detske apple ID a zaseknu se a nejde to dal u: JE POZADOVANA KREDITNI KARTA.
dale to tady pise "V soucasne dobe mate zaregistrovanou debetni kartu. Chcete-li vytvorit ucet diteti, musite overit ze jste dospeli pridanim kreditni karty do sveho uctuv nastaveni iTunes a App Store."
Jinak prez karzu kterou mam zadanou normalne kupuji aplikace i treba zarizeni.

Tak ze nechapu kde je problem :(

Diky za info Pavel.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od sharkee »

Mam take zadanou platebni kartu, nikoliv kreditni. U detskeho ID jsem enzadaval kartu vubec, samozrejme. Je ta Vase karta platna? Pokud ano, volal bych Apple podporu.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

levap007
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 02, 2015 12:23 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od levap007 »

no jasne ze karta je platna, normalne na ni nakupuji jak na App Store tak i primo u Applu atd...

Tak vyreseno, castecne, volal jsem na podporu a vazne to nejde s debrtni kartou :(

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Clon »

Hm, dobrý. Takže u Apple můžeš nakoupit i za půl milionu v pohodě, ale když chceš zřídit sdílení, musíš vyřídit něco jiného. :o
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od mrzic »

Nevíte, jestli jdou u rodinného sdílení používat 2 platební karty? Vím, že se standardně používá platební karta organizátora, ale pokud se chci přidat do rodiny, tak chci používat svoji kartu na nákup a ne kartu organizátora skupiny.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od sharkee »

Dle meho může mít každý rodič svou kartu, dítě nikoliv
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od mrzic »

My to máme jako Organizátor a 2 dospělí. Každý tam má svou kartu. Ale když chci jako "dospělý" něco koupit, jde to pouze přes kartu "organizátora", moje tam nejde nastavit. Pokaždé musím rodinu opustit a po nákupu se zase přidat.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Clon »

Takže ve tvém případě jste vlastně vy 2 dospělí na úrovni těch dětí. A má to rodinné sdílení podle vás vůbec nějaký smysl (v porovnání s přepnutím iTunes účtu na jiné Apple ID) ? Má to nějaké výhody?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od mrzic »

Je to jen kvůli aplikacím. Každý máme nakoupený za ty léta spousta aplikací, většinou stejný, ale těch pár rozdílných si chceme navzájem zkusit.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od SteveJSF »

Potřeboval bych poradit - jak mám řešit rodinné sdílení, když mám jiný účet k nákupům v App/iTunes store a jiný k iCloudu?

Jsem dlouholetý uživatel, proto nemám jeden účet. Prvně byl účet k App/iTunes store, navíc samozřejmě US (dobíjený přes kupóny), potom byl účet na Mobile.me, což se následně překlopilo v iCloud. Tam je nutné platit kartou, takže je to CZ účet. Co teď?

Na webu Applu to nejprve vypadá, že jde jen o sdílení nákupů. Jasně, o to mi jde. Jenže pak to pokračuje sdílením fotografií, kalendáře a polohy - o to mi vůbec nejde a tohle všechno se dá sdílet i bez Family Sharing. Fajn, jenže nastavení rodinného sdílení se dělá v nastavení iCloudu a jak už jsem uvedl, tyhle dvě věci mají u mě dva různé účty. Takže jak na to? Jde tohle nějak vyřešit? Sloučit dvě Apple ID nejde a Apple v tomhle na své dlouholeté věrné příznivce pěkně kašle.

Současný iCloud účet není nic, na čem bych kdo ví jak lpěl. Klidně bych udělal nový. Bohužel jednou použité Apple ID nejde už jinak využít. Svůj US App/iTunes store účet zrušit nechci - tam jsem už investoval stovky dolarů. Šlo by to převést na CZ účet, ale tomu se chci vyhnout kvůli cenové politice Applu, širší nabídce atd.

Napadá vás nějaké řešení? Přehlédl jsem něco?
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Petrt »

Přiřadit všechny účty pod Family sharing (Nastavení-iCloud-Rodina)? Jako primární účet použij ten, který používáš na nákupy.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od SteveJSF »

No... Myslím, že to asi půjde, ale narážím na jednu zásadní věc. Pro nákupy v App/iTunes store si dobíjím kredit přes kupóny, ale pro rodinné sdílení to chce platební kartu. A US platební kartu samozřejmě nemám. :-( Jak se dá zřídit US platební karta?
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Clon »

Pokud se nemylim, tak musis byt obcanem USA a musis tam mit trvaly pobyt.
Jen takova uvaha: dosud jsem neprisel na jediny duvod, proc vlastne rodinne sdileni pouzivat. Manzelce duveruju, ze mi ucet nevycisti, takze ta ma svoje Apple id a muj ucet na nakup aplikaci. 30ti leta dcera se zetakem me nikdy o nic takoveho ani nezadali. Nicmene kdyby chteli zkusit nejake aplikace, jakoze k tem drazsim patri treba navigace - do jejich hracky to stahnu na svuj ucet osobne. Zatim me tedy teoreticky napada snad jedina varianta toho sdileni = mam nactilete deti a chci jim umoznit, aby si ty kraviny co je zajimaji mohli stahnout driv nez dojdu domu. Je jeste nejaky mozny rozumny pripad nebo duvod?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Petrt »

Clon: důvodem je, aby žena neplatila za mnou zakoupené aplikace, případně za jejich alternativy. A family sharing není jen o nákupech. Máme společné fotoalbum, máme společný jeden kalendář a připomínky. Přes FS to jde řešit elegantně.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od SteveJSF »

Ne, mně v podstatě jde jen o ty nákupy. Všechno ostatní jde sdilet i bez FS.
Je pravda, že můžu všem nastavit ten můj účet. Manželce bych mohl dát heslo, dětem bych ho nedával. Jediný důvod pak je ten, že občas se některé zařízení na to heslo zeptá kvůli aktualizaci, ani nevím proč. No nejspíš proto, protože jsem jim pár placených věcí stáhl na svůj US účet a jinak jsou přihlášeni na svém českém účtu. Kromě toho jsem se trochu obával toho, aby se Apple nezačal zajímat, proč používám svůj účet na tolika zařízeních.

Když to tak tedy hodnotím, asi bude fakt nejlepší používat všude ten můj dlouholetý účet k nákupům. A asi ani heslo k němu nemusím v rodině šířit (mám tam nabito asi $125 a žádné vyluxování platební karty nehrozí), protože manželka po tom nijak netouží a nepotřebuje to a děti na to mají ještě čas, nic nedostanou (teprve se blíží do teen věku).

Napadá vás v tomhle nějaký problém?
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Clon »

Petrt píše:Clon: důvodem je, aby žena neplatila za mnou zakoupené aplikace, případně za jejich alternativy. A family sharing není jen o nákupech. Máme společné fotoalbum, máme společný jeden kalendář a připomínky. Přes FS to jde řešit elegantně.

Mozna jsi me nepochopil. Ja mam sve ID, zena ma sve ID. Oba mame spolecny (muj) ucet na Appstore = ona rozhodne neplati znova za stejnou aplikaci. To ostatni lze resit i jinak, a spolecny fotoalbum me uz vubec nelaka.
SteveJSF: zadny problem nevidim.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od SteveJSF »

Díky, vyřeším to teda tím jedním společným účtem pro nákupy. FS možná řeší elegantně sdílení hromady věcí najednou, ale tohle jde vyřešit i jednotlivě.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od Petrt »

Clon: sorry, nepochopil. Pod "můj účet" jsem nemyslel Apple ID, ale číslo karty. Tak jak to máš, jsme to měli před příchodem FS.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3511
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od mirmo80 »

Dnes som pre syna vytvoril ID. Zadal som na chvilu kreditku a potom ju opat vymenil. Dufam, ze za to budu poplatky
Ale prekvapilo ma, ze mi nedovolilo vytvorit ine ID ako *****@icloud.com. Myslel som, ze icloud.com uz nefunguje.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Family Sharing a Apple ID pro děti

Příspěvek od SteveJSF »

Ja jsem zakladal cele rodine a nikdo z nich @icloud.com nema. Nevim proc by to nemelo jit.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Odpovědět