Photostream v iOS6

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Bobo17 »

Zase se ptám !
Taky se někomu stalo že u iCloud panelu 2.0 Windows 64 bit přestal Uploadovat fotky do iOS zařízení? ..Nechápu z iOS do PC ok ale naopak ne:(..
Vůbec nechápu proč to nefunguje ..vše mám dobře nastavené ..už mě to štve :(
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Metalgirl »

Zkus vypnout a zapnout panel, jestli to začne fungovat.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Tak jsem dnes zkusil přidávat ta alba jedno po druhém a šlo to výrazně rychleji. Všechna jsem tam dostal postupně za asi půl hodiny.....
Ale přišel jsem na další "zádrhel". Fotky jsem uploadoval z počítače a v iPhonu se objeví po chvíli. Jsem s ním na domácí wifi. Ale ouha, najednou jsem dostal od operátora zprávu, že mám vyčerpáno 80% datového limitu, za pouhou hodinu na to 90 % a cink, teď nám vyčerpáno vše. Přitom jsem celý den doma na wifi. Volal jsem operatorovi a bylo mi řečeno, že jsem za poslední 4 hodiny stáhnul 120 mega ..... Domnival jsem se, že když jsem na wifi, že telefon netahá přes 3G ani bajt a obávám se, zda to nějak nesouvisí s načítáním těch fotek z Photostreamu....
 Apple hračky 

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od korwin »

Myslim, ze pokud se ti zamkne obrazovka, tak se take vypne WIFI. Alespon u mne...
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

mickeeey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 207
Registrován: pát zář 24, 2010 10:22 am

fotostream otazka

Příspěvek od mickeeey »

Dobry den po roku som zacal pouzivat fotostream. Chcem sa opyta funguje to ako server? Alebo sa tie fotky vo fotostreame ukladaju do pamete telefonu? Proste chcem aby boli fotky k dispozicii k prezeraniu ale zaroven nezaberali miesto v iphone. Sluzi na toto fotostream?

Sloučeno do již existujícího tématu. MG

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od lafore »

Dalo by sa povedat, ze to funguje na zaklade synchronizacie s photostream serverom. Takze podla mna zabera miesto v telefone.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Ano, je to tak. Fotky na photostreamu jsou i v telefonu. Ale nemusi byt v knihovne obrazku. Kdyz udelas ve photostreamu tematicka alba, muzes nepotrebne a prebytecne fotky ve photostreamu i v knihovne v iPhonu vymazat a v telefonu jsou pak v obrazcich viditelna jen ta alba v oddilu Photostream. Usetri to pomerne hodne mista a je v tom poradek.
 Apple hračky 

kotasekh
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned bře 13, 2011 10:05 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od kotasekh »

Včera zajímavý problém - můj iPhone 5, posílal jsem sdílený fotostream kamarádovi. On má iPad 2 a iPad 3. Celou dobu používal iPad 2, pak koupil iPad 3 a dvojku si k tomu nechal taky. Jeho AppleID zaregistroval na ten iPad3. iPad 2 jsem smazal, nastavil jako nový, udělala se nová registračka na AppleID s uplně jiným majlem, prostě pro jiného člena rodiny. Sdílený fotostream jsem poslal na AppleID staré, to jest to, které celou dobu bylo na iPadu 2 a předělalo se na iPad3. No a notifikace přišla na iPad2. Ten iPad o nějakém starém AppleID a starém mejlu neměl ani tušení, a stejně to přijal. Když jsem fotostream poslal na nově vytvořené AppleID (to, které je nyní na iPadu 2), přišla notifikace opět na iPad 2. Na iPad 3 nic nepřišlo. Dokážete mi to nějak vysvětlit? Všechna zařízení mají nejnovější fw.

byeen
Sponzor 2014
Sponzor 2014
Příspěvky: 507
Registrován: stř úno 24, 2010 9:32 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od byeen »

ten iPad 2 bol restornuty ako novy iPad ? Predpokladam, ze nie a jeho mail ostal niekde v nastavenia iPad 2 :)
MB Pro mid 2010 13" C2D 2.4 GHz, 8GB RAM
iPad Black Wifi, 3rd, 32GB
iPhone 5 white, 64GB

kotasekh
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned bře 13, 2011 10:05 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od kotasekh »

kotasekh píše: iPad 2 jsem smazal, nastavil jako nový, udělala se nová registračka na AppleID s uplně jiným majlem, prostě pro jiného člena rodiny.


Ještě nějaký nápad? :-)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Metalgirl »

Prováděl jsi restore toho iPadu na svém počítači, kde máš přihlášení na své apple ID? Protože naposled jsem tak obnovila celý iPhone 3GS a on si stejně pamatoval, na které apple ID je, i bez obnovení ze zálohy, díky tomu, že jsem to dělala na PC, kde mám svoje apple ID přihlášené v iTunes. Už ses díval do nastavení? A tam odhlásil iCloud účet, apple ID atd.? Hlavně ten iCloud účet, jestli máš odhlášený a úplně jiný nastavený. A ještě do nastavení iMessage, jestli tam není nastavena emailová adresa tvoje.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

kotasekh
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned bře 13, 2011 10:05 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od kotasekh »

k pc vubec připojen nebyl. Ten iPad nikdy itunes neviděl, jen icloud :-). Použil jsem nastavení - obecné - obnovit - smazat data a nastavení. Po resetu a restartu jsem ho dal jako nastavit jako nový. Kontroloval jsem jen apple id, to je přihlášené správné, ale zkontroluju ještě ten icloud a imessage. díky za tip.

rendy42

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od rendy42 »

Zdar všichni. Mám iphone a na něm své id. Dále mame doma iPad 2, který má nastaveno vlastní id - rodinné. No a pokud z jednoho nebo druhého zařízení nasdílím Photostream funguje vše jen zas v rámci iOS. Sdílené Photostreamy se mi nedaří v pc zobrazit jinak než pro čtení. Nejde nějak nastavit abych s fotkama z nasdílených streamů mohl v pc pracovat (kopírovat do jiné složky)? Můj Photostream z iPhonu mi zobrazuje fotky v pc jako soubory s kterýma můžu normálně pracovat. Děkuju za odpověď.

ipho4S
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 347
Registrován: úte bře 06, 2012 7:00 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od ipho4S »

Ahojte, posledne dva dni mi prestal fungovat zdielany photostream :(
Vyuzivam to hlavne na prenos foto z pc do IP,..myslel som ze je najeky vypadok tak som este pockal ale nefunguje to druhy den,,
Neviete kde by mohol byt nejaky problem,?? Dakujem za rady..
iPhone 8 plus 256GB

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Smrdaky »

Tak jsem zkusil zapnout sdileny fotostream a ve volbe Verejna stranka resp pod ni se mi neustale toci kolecko - Publikovani.
Cekal ksem tam odkaz...

Ono to nefunguje? Fotek v nem mam jen 10...

To trva den nebo jak dlouho to zverejneni?

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Já mám jiný problém. Mám asi 20 veřejných photostreamů - albumů , ale poslední dvě alba mi jako veřejné nefungují, i když jsou zapnutá stejně, jako ostatní.Všechny ostatní fungují ,ale tyto poslední dva ne. Zkopíruji odkaz, ale po načítání mi to v safari spadne , že stránka neexistuje. Jsem ponekud zmatený....

Edit : co je ale zajimavé, že když z těch fotek, co jsou v oněch nedostupných photostreamech v iPhonu udělám nové album, tak to již bez problémů safari načte. Jsem ještě více zmatený.
 Apple hračky 

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Smrdaky »

Tak jsem zjistil ze asi nechapu ten fotostream...

Proc mi umazava starsi fotky, ktere jiz nema synchronizovat, v iphonu? Mam jich ve fotostreamu 1000 a maze starsi, myslel jsem, ze je maze jen u sebe v ulozisti a ne v zarizenich, tak jak to vlastne je?

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Smrdaky »

Novy post, aby se hnulo datum....

1. Nikdo nema k tomu co rici? Diky predem.

2. V teto souvislosti se zeptam: mam fotostream v ios5 a chci z nej dostat nejake fotky, rekneme 500 fotek, ktere zmizi jak zapnu wifi(viz predchozi post). Z pc na fotostream se pripojit asi nejde... Jak byste tedy ty fotky "vydolovali"? Asi nejak prekopitovat do photo roll? No ale tim se zacnou znovu kopirovat do fotostreamu a premazavat ho :-)))

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Odpověď na předchozí otázky , přímo ze stránek Apple:

Jak dlouho se fotografie v albu Můj fotostream uchovávají v iCloudu?

Fotografie, které odešlete do alba Můj fotostream, se v iCloudu uchovávají 30 dní, aby vaše daší zařízení měla dost času připojit se a stáhnout je.

Doplnim, že pokud z těchto fotek vytvoříte alba, tak tato alba zůstávají na iCloudu trvale. Proto, pokud chcete, aby zustali fotky na iCloudu trvale a nesmazali se , tak je potreba z nich vytvořit alba.
 Apple hračky 

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Smrdaky »

Doplnim, ze to vim, ja jen ze jsem mel za to, ze v iOS se muze uchovat vice nez 1000 fotek z drivejska, ale asi ne? Automaticky se to vymazava v iOS mobilnim zarizeni ... :-( to prave v napovede popsane neni a proto jsem se ptal

Jelikoz ten telefon ma iOS5, tak alba nejdou... A po usb vyhrabat fotky asi taky nejde, co?

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Pokud mas mac , tak ke stazeni fotek (a nenen fotek) z telefonu je skvela aplikace Phoneview . iTunes neni potřeba. Pokud mas PC, tak urcite je neco podobneho i pro PC. Ale to nevim . Jinak je take mozne nainstalovat na iPhone Dropbox a fotky z iPhonu poslat na nej, pripadne na jiny server. Je jich vice, Flickr ,Google Picasa apod. A pak s nimi delat dal.
 Apple hračky 

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od iTukan »

Na fotky a videa na přenos do Macu nepotřebuješ další aplikaci. V mac os je součástí systému aplikace příznačně nazvaná "Přenos obrázků" ;)
http://www.jaroslavmachacek.com/files/m ... razku.html
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Smrdaky »

Nemam Mac a mit nikdy nebudu, jsem IT a ne novinar ci uzivatel.

DROPBOX me napadnul, ale selectovat obrazky po jednom se mi nejak ....

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Jadro »

Funguje vam sdileni alb na iCloud pro omezenou skupinu? Nasdilim video, vyberu kontakty (jen rodinu) vse probehne. Ja video vidim. Ale kdokoli klikne na odkaz, ukazuje mu to, ze video uz neni sdilene. Kdyz nastavim video jako verejne, tak neni problem, ale to nechci.

Odpovědět