iCloud

Odpovědět
jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iCloud

Příspěvek od jeenik »

A neni to tim, ze fotka ze zrcadlovky je vetsi a ze se chvili nacita?

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: iCloud

Příspěvek od cleo.25.gr »

To má tiež napadlo, ale ani po 5min. sa to nezmenilo stále bola akoby rozmazana.
iPhone X

HonzaK72
Suspect
Suspect
Příspěvky: 217
Registrován: čtv črc 07, 2011 10:03 pm

Re: iCloud

Příspěvek od HonzaK72 »

cleo.25.gr píše:Mám otázočku ohľadom fotiek na icloude.
Jedna sa o webovú verziu iCloud. Fotky fotené iphonom sú pekne ostré ale fotky ktoré boli fotené zrkadlovkou sú akoby slabšie rozmazane.
Treba niečo nastaviť aby boli v dobrej kvalite aj ostatne fotky a nie iba z iPhonu? Hľadal som no márne. Ďakujem za radu


1) zkontroluj si, v jakém formátu posíláš fotky ze zrcadlovky na iCloud. Jestli jsou uz zpracované do .jpg, pak by se měly ukazovat přinejmenším ve stejné nebo lepší kvalitě než z iPhone (přeci jen APS-C nebo FF snímač je kvalitativně řádově jinde než minisnímač v iPhonu, a to abstrahuju od kvality optiky u zrcadlovek). Pokud jsou ale nezpracované v RAWu (NEF u Nikonu), pak je možné, že Apple svou konverzí RAWu kvalitu fotky degradoval. Už se mi to taky stalo.

2) pak je ještě možné, že se ti fotka (ze zrcadlovky zpravidla několika desítek MB velká) nenačetla v plném rozlišení. Poznáš to podle vodoznakového ukazatele dole, kde uvidíš jak se fotka načítá, anebo (a to je zřejmě tvůj případ) je tam vodoznakový vykřičník v kolečku značící, že při stahování došlo k nějakému problému.

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

iCloud

Příspěvek od cleo.25.gr »

1, Fotka je vo formáte xxx.JPG rozlíšenie 2048 x 1365 veľkosť 422kb
2, skúšal som na manželkinom PC zobraziť fotku a pri zobrazení taká istá zlá kvalita ale keď som ju dal stiahnuť do PC a zobraziť tak bola fotka pekná.
Čiže zle zobrazenie je iba v prehliadači priamo na iCloud.com
iPhone X

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iCloud

Příspěvek od Saddako »

V náledu na stránkách iCloud je vidět fotografie pouze rozlišení 2Mbpx a stejně tak je to s videem
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Johnni.003
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: úte zář 02, 2014 10:37 am

Re: iCloud

Příspěvek od Johnni.003 »

Ahoj, pred nejakym casem sem mazal zalohy iphonu a ipadu z icloudu a nyni sem zjistil, ze v zalohach visi 1GB "nejake zalohy",co zabira misto a pritom mam zalohovani vypnute. Nejake rady...diky
Obrázek

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: iCloud

Příspěvek od cleo.25.gr »

Chcel by som sa opýtať ako je možné ze na icloude mám 1116 fotiek a 49 videii o veľkosti 8,1 GB a v Iphone 1100 fotiek a 49 videii o veľkosti 12,9 GB.
Ako je možné ze je tam rozdiel takmer 5 GB?
iPhone X

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iCloud

Příspěvek od Gekko gecko »

Mel bych dotaz.
Kupoval jsem dnes pres inzerat iP5s vse v poradku, jenom slecna rikala ze se pokousela obnovit zalohu z icoudu co mela v petce, do nove porizene sestky a nejak to neslo, rikala ze to snad napsalo nekompatibilni verze, je nejake reseni? chci ji nejak poradit ale obavam se ze bude muset vsechno postahovat znovu, mimo kontaktu ty na icloudu zustanou.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iCloud

Příspěvek od Clon »

A ma posledni iTunes? V tom by taky mohl byt pes zakopán.
Oj, sorry, z iCloudu. Tak nic jsem nerek :D
Ja pouzivam na zalohy iTunes.
Jedine co me jeste napadlo, ze by snad v te 5S mela novejsi iOS nez momentalne v te 6ce.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iCloud

Příspěvek od Gekko gecko »

Ted uz moje ma 9.2 u te sestky si nejsem jist, reknu ji at zkusi updatovat na posledni dostupnou verzi tedy 9.2 dekuji.

EDIT:
Tak vse je jiz v poradku, ted mi psala stacilo aktualizovat na posledni verzi iOS a pak se podarilo zalohu do jeji sestky obnovit, dik za radu. :-)
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

TomXasS
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: sob čer 26, 2010 9:02 pm

Re: iCloud

Příspěvek od TomXasS »

Po vymazani vsetkeho z iCloudu tam mam Fotky, ktore zaberaju 2GB.
Akonahle ale nato kliknem pise tam 0fotiek, 0videi :D

Mam pocit, ze to robi Apple schvalne, aby ste co najskor zaplnili tych 5GB free a platili za vacsie miesto, ktore ja nepotrebujem ani nikdy nebudem potrebovat.
Tak sa robi biznis.
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud

Příspěvek od rony »

nie, je to pomerne znamy "bug". pred casom to tu tiez niekto mal, najprv sme hladali, ze su to akoze zmazane fotky, ktore treba nejako vypratat alebo pockat, kym sa sami definitivne stratia.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iCloud

Příspěvek od sharkee »

Jo jo, počkat 30 dní
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iCloud

Příspěvek od Gekko gecko »

Mě když se podívám z iPhone do svého iCloud učtu, stále mám u položky Nastavení/iCloud/Úložiště/Spravovat úložiště u Mail 18.6MB.
iCloud email vůbec nepoužívám a žádné zprávy v něm nejsou, nepřišel jsem na způsob, jak to smazat.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

TomXasS
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: sob čer 26, 2010 9:02 pm

Re: iCloud

Příspěvek od TomXasS »

chod na https://www.icloud.com/

tam klikni na email
a pozri prijate, odoslane, spam a kos, vsetko povymazuj a budes mat 0 :)
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iCloud

Příspěvek od Gekko gecko »

Nj...dík už jsem to našel, byly tam odeslané zprávy, asi před rokem jsem někomu posílal tři krátká videa, ted je to ok :-)
Obrázek
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Odpovědět