Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Odpovědět
Vulgi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pon led 25, 2010 4:20 pm

Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od Vulgi »

Caute vsetci snazil som sa urobit to podla toho navodu z temy Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom [iTunes] ktoru zalozil rony ale aj tak mi to nejako neslo vsetko :( pisal by som inac do tej temy a nevytvaral by som zbytocne novu ale je uzamknuta. Pisal som aj sukromnu spravu jednemu uzivatelovi ale bohuzial neodpisal :(
mam este otazocku nestahuju sa tie kontakty niekam do nejakej zlozky odkial by som si ich mohol dat na usb alebo tak? lebo ak si dobre pamatam tak nokia to mala tusim tak nejak riesene ze v pohode som si ich mohol skopirovat z mobilu do kompu alebo hocikam.

Nazdar! mam jeden taky mensi problem urobil som vsetko podla toho co si pisal ale ked som si potom v outlooku skontroloval tie kontakty tak som zistil ze ked som mal pod jednym menom napr 2-3 cisla tak mi tam ulozilo iba jedno :( uz som z toho iphonu uplny zufaly uz ho mam vyse polroka pokazeny iba mikrofon mi odisiel a stale ho nemozem dat do opravy lebo sa neviem vysomarit z tej zalohy nerad by som dosiel o kontakty. Sorry ze ta otravujem ale uz fakt neviem co mam robit sklamany som z toho maximalne:(. Najprv som musel vsetky kontakty prehodit z tej menovky "iny/ine" na "mobil" pretoze ked to bolo ako ine tak tiez mi to outlook nebral iba poukladal mena do kontaktov ale cisla nikde a mne zas nahadzal kopu mailovych adries do iphonu.
Dufam ze si tomu pochopil co som sa ti snazil vysvetlit aky problem mam mozno som to napisal dost nezrozumitelne ale fakt uz som z toho uplne na dne :(
Vopred ti dakujem za odpoved!

Pro příště, do názvu tématu se nepíšou slova pomoc, help, prosím, problém atd. viz. pravidla fóra. Je jasné, že když zakládáš nové téma, že tu pomoc potřebuješ a že máš problém. Takže název tématu upraven. sweet22

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od rony »

1. synchronizacia - pojem urceny pre "duplikovanie" dat - jedna kopia niekde, druha inde
2. backup - pravidelne vykonavane ukladanie kopie dat na dalsie medium
3. archivacia - ulozenie dat na medium k odlozeniu "naveky"

Takze sync kontaktov mozes robit priamo pomocou iTunes do akehokolvek programu, ktory itunes podporuje pre sync kontaktov. to si vyber ty a nasledny backup z neho ci archivaciu si ries podla jeho schopnosti.

priklad: z Windows Adresara sa da exportnut kontakty do suboru, to iste z MS Outlook.

okrem iTunes mozes syncovat kontakty aj cez wifi napr. s google calendar, je na to jednoduchy postup - netreba na to ziadnu app. (presnejsie ukladaju sa do Google contact, zalozka co vidis v google maili)

Takze oplati sa vzdy: nastavit si sync kontaktov.

obcas sa oplati robit si pravidelny backup kontaktov (napr. z toho programu kam si ich syncujes do pocitaca), napr. klientom sluzby mozy.com sa to da nastavit plne automaticky a zaloha sa uklada na internetovy server tejto sluzby, cize mimo tvoj pocitac.

a raz za cas sa oplati si kontakty ulozit do archivu, napr. na DVD a zalozit do suflika.

Tvoje konkretne problemy: tak vyskusaj Windows Adresar, ak si mimo z MS Outlook, mojho casu som syncoval prave s MS Outlook a nemal som take problemy, povodne som mal stovky kontaktov s viac cislami naraz prave v MS Outlook este z cias pred iPhone na roznych fonoch a prichodom iphone som ich iba syncol a sli sme dalej. Neviem si predstavit situaciu, ze mam novy fon a natukavam don kontakty. Absolutne nie :) nechapem nikoho ako by sa do takej mohol dostat, ze ma v telefone kontakty a nikde inde :)

Takze teraz musis rychlo dohnat zameskane a vyvinut si ucinny system sam pre seba, aby si bol spokojny :) nabuduce uz budes rychlo vediet, co je najlepsie a kde s cim co syncovat, ako zalohovat, kedy archivovat :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jarda iphone

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od Jarda iphone »

Ahoj, já mám taktéž problém, ale už na začátku rovnou v iTunes. V záložce Info v sekci Sync Contacts with se mi nezobrazí vůbec žádné kontakty (nemůžu zaškrtnout žádnou skupinu) a když dám all, tak se mi Outlooku nepřekopíruje vůbec nic, dokážete mi někdo poradit? Potřeboval bych kontakty vydolovat z iPhone, protože mi spadl na zem a displej je na maděru, ale iPhone normálně jede... Děkuju moc za rady...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od rony »

a na aky program si si nastavil synchronizaciu.

chapes rozdiel medzi MS Outlook a Outlook Express?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jarda iphone

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od Jarda iphone »

MS Outlook. Jinak nevím jaký je rozdíl, vůbec tyto programy nepoužívám, stáhnul jsem to jenom kvůli tomuto problému...

Pepe 4G

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od Pepe 4G »

Zdravim
Konecne po 4h hladania na tomto fore nieco o mojom probleme.
Ale som sklamany ze tento podobny problem nebol zodpovedany.
Rad by som keby mi niekto poradil
Podobne ako je tu popisane:
Ja mam problem, ze mi nesynchronizuje len kontakty z MS outlook. Neviem ich dostat do iPhonu. Rucne nahodene kontakty do iPhonu mi nehodi do outlooku.

Ako k tomu doslo? Na svoj ucet som autorizoval dalsi iPhone. Vsetko prebehlo OK. Len mi spojilo kontakty z povodneho iPhonu/uctu a Nokie. Akosi sa mi nakoniec podarilo, odskrtavanim, zaskrtavanim vymazat vsetky kontakty v iPhone, ale nasledne tie kontakty z outlooku co boli v Nokii neviem dostat do iPhonu. Vsetko ostatne mam zosynchronizovane.
Dakujem za radu.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od rony »

screenshoty tvojich nastaveni synchronizacie poprosim.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Pepe 4G

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od Pepe 4G »

Sorry Mam screenshot ale neviem ho tu vlozit, nerobil som to este, aj som ho zmensil na jpg

Pepe 4G

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od Pepe 4G »

[mod=BEAVERS]Doublepost smazán! Porušení pravidel. Urychleně si je prostuduj.[/mod]

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od Beavers »

POZNÁMKA MODERÁTORA:

Zde máš odkaz na pravidla fóra, evidentně jsi je nečetl, protože by ses v nich dozvěděl, jak vkládat obrázky viewtopic.php?f=112&t=10929
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

Pepe 4G

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od Pepe 4G »

No sorry, ano necital som podrobne pravidla. Dik za vysvetlenie
A este zbytocne som hladal ako sa vkladaju obrazky, ked je to v pravidlach.
A Doublepost som tym myslel prave opacne vkladanie odpovedi

Screenshot nastaveni v iTunes:
http://imageshack.us/photo/my-images/827/scrh.jpg/
http://img600.imageshack.us/img600/3977/scr2a.jpg
Na tomto druhom obrazku, ako som pisal v 1 prispevku ked sa mi zmazali zdvojene kontakty( iPhone 4G a 3G S), pred sync som odskrtol v Advanced 1 polozku contacts. Cize v iPhone zmizli vsetky kontakty a v outlook ostavaju
http://imageshack.us/f/846/scr3s.jpg/
Konecne cca po 3h som nasiel ze restore pre upgrade firmawaru si musim urobit cez shift+restore (bezny upload a restore nefungoval) a k stiahnutemu firmware mi ponukne cestu. Tak na tom iPhone 3G S som si upgradol verziu z 4.0 na 4.3.5
Nasledna sinch mi aj tak nenatiahla kontakty z outlook.
Preferences/Devices:
http://img202.imageshack.us/img202/7021/scr4h.jpg
Pre istotu este napisem
Mam Win XP, iTunes 10.4.1.10, outlook 2007, SP2.

Uprava: 29.09.2011
Dakujem za odpovede :x

DarekJ

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od DarekJ »

Mám malý problém z kontakty pote co jsem změnil učet z mobilMe na iCloud.
Nevím proč mám zdvojené vizitky v kontaktech. Pote co rozbalím kontakt, dole mám napsané propojené vizitky: jedna je sloučena (sloučené údaje, asi se jedna o icloud) druha neznama. Úplný bordel to děla v programu Viber, protože ten to vidí dvojmo.
V outlooku složka kontakty je prázdna, a kontakty v iCloud plna
Jak to sjednotit?

Oliver
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 14, 2016 7:04 pm

Re: Synchronizácia kontaktov medzi iPhone a počítačom

Příspěvek od Oliver »

Čaute,
Ja používam na synchronizáciu dosť dobrý program volaá sa EVO Collaborator for Outlook. Z názvy vyplíva že synchronizuje Outlook ale v skutočnosti dokáže synchronizovať skoro čokoľvek. Apple , Android, rôznema mailové servery viac info tu:
http://tipyatrikypreoutlook.blogspot.co ... ohy-z.html

Odpovědět