iTunes a Optimalizace fotografií

Odpovědět
Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

iTunes a Optimalizace fotografií

Příspěvek od Gekko gecko »

Vite nekdo jak presne iTunes optimalizuje fotografie pro iPhone,je mi divna jedna vec a tou je velikost slzky s fotkama po synchronizaci.

Co vim tak fotky se optimalizuji a yvtvareji se z nich databaze....pokud je prenesete treba pres iPhoneBrowser do PC jsou samozrejme necitelne.
Myslim ze se pri optimalizaci meni jejich velikost na priblizne 480x320,priblizne pisi proto ze aby byl zachovan pomer stran a nebyly zdeformovane iTunes je zmensi na velikost nejlepe vyhovujici rozliseni displeje .

I na kvalitnich fotografiich z digital ci stazenych z netu je po zvetseni viditelny su podobny algorytmu FloydStenberg a podobnym.S timhle jsem se smiril a tak casto zoom nepozivam aby mi to vadilo,k tom je to videt jen pri blizsim zkoumani.Cekjal bych ze se optimalizace deal pro usporu mista ale programatori apple byli nejspis jineho nazoru.

Pro priklad pred synchronizaci jsem mel fotografiemi v iPhone obsazenych 397MB,synchronizoval jsem slozku s 35 fotkami o celkove velikosti 10MB.Fotografie maji rozliseni cca. 650x970 do 1600x1100 kazda je trochu jina a velikost mezi 120 az 400kb.
Cekal bych ze se obsazene misto zvetsi o onech 10MB maximalne ale spis mene,iTunes me prekvapily zmizelo rovnych 23MB a fotky tedy zabiraji 420MB.

Dost dobre nechapu proc iTunes optimalizaci fotografii vlastne delaji,kdyz se kvalita snizi,rozliseni take a velikost se zvysi.

Pokud nahraji fotky pres iPhone PC suite nebo placeny Copytrans-Photo budou v plne kvalite,puvodnim rozliseni a velikost stejna.
Problem ale je ze prvni program mi ovladanim moc nesedi a druhy je placeny.

Ptam se tedy zkusenejsich: Proc pri synchronizaci dochazi k optimalizovani fotografii kdyz se snizi jejich kvalita a velikost se oproti ocekavani zvetsi.
Podotknu ze v pripade originalnich ci optimalizovanych je rychlost prohlizeni/posouvani a zoomu naprosto stejna.

EDIT:
Tema jmen prejmenoval protoze tu jedno se stejnym nazvemy bylo,tykalo se ale jineho problemu
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Odpovědět