iTunes-Rychlost na PC

Odpovědět
Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od Gekko gecko »

Zalozil jsem toto tem a umistil do teto sekce protoze se ji tyka resp. popisku pod nazvem sekce "vaše problémy s iTunes".
I kdyz je iTunes jedina cesta jak "naladovat" iPhone vsim moznym zvyknul jsem si na netradicni ovladani a zvladam jej -"levou zadni"

Muj problem je prakticky jediny a to je RYCHLOST.

Ze je iTunes a procesy s nim spojene "zrout" systemovych prostredku a pameti systemu vim ale takhle liny program jsem uz dlouho na PC nemel,doporucenou konfiguraci od apple splnuji a i prekracuji ale stejne je program nekdy liny az to neni hezke.Pokud je iPhine pripojen a synchronizovan prochazeni jednotlivych sekci at uz v iPhone nebo PC je zdlouhave tak s 2sec odezvou,slozka aplikace a pridavani/mazani v ni je jeste pomalejsi...je to fakt utrpeni a nevim co s tim.

Ma konfigurace je AthlonXP 2500+ barton,1GB RAM,250GB HDD GFX RADEOn X800 GTO/Pro s 256MB,diski je samozrejme peravidelne defragmentovan,system udrzovan a na pozadi bezi jen nejmene narocny AV NOD32.Operacni sytem WinXP HOME Edition SP2/NET 2.0 + vsechny dostupne aktualizace (XPcka jsou legalne koupene)

Vim ze ma konfigurace na narocnejsi hry treba moc neni ae pro beznou praci staci a jak jsem psal nahore,poimalejsi program jse na PC uz hezky dlouho nemel.....rozepisovat se po zapnuti pocitace o startu iTunes nema smysl,trva to mezi 20-30sec.

Jste na tom stejne nebo lepe?
Kazdopadne kvuli iTunes upgradovat jinak vyhovujici pocitac nehodlam a MACka kupovat taky ne.
Abych nezapomel pouzivam verzi iTunes 8.0.0.35 na novejsi jsem ani neupgradoval protoze neverim ze by se neco zmenilo.Je to konverze a ty byvaji pomalejsi ae az takhle?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

domca456

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od domca456 »

ja mam stejnou skusenost taky je docela(hodne) linej mam 1GB ram 256mb grafiku,5,2 procesor a 750Gb harddisk,vistu home P. myslim si ze ze je to proste problem itunes a ne PC doba spusteni je 4s. (Pc) treba takovej windows media player ma dobu spusteni 1,5 s.

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od dodo_mt »

Mne ide iTunes celkom svizne. Start zaberie nejakych 5-7s. Praca je tiez celkom svizna ale vidno ze by to mohlo ist aj lepsie... trha to...

PC:

Asus P5B deluxe
C2D 6600 2.4GHz (netaktovany, Freezer Pro 7 chladic)
2GB Ram Kingston 800MHz (pasivne chladice)
ATI Radeon X1950 GT 256MB (DDR3, 500/594MHz, PCI Expres x16)
2x Samsung 120GB 7200ot (Raid 0, Rozdeleny na dve particie)
1x Segate 250GB 7200ot (zalozny)
Samsung T220 22"
Logitech MX518

Windows Vista sp1 EN

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od Gekko gecko »

V mym pripade je klika ze synch. nedelam tak casto....jinak by to "asi litalo" vzteky.Neni to tak strasne ale jinak bida.Jak jsem psal je to konverze a s optimalizaci kodu si programatori hlavu nelamali...nevite zda je nejnovejsi verze trochu rychlejsi nez ta moje?
V souvislosti se zminenym WMP11 tak ten lita jako blesk,mozna by apple mel iTunes nechat na MAC-kach a podporu iPhone ve spolupraci s MS pridat do WinMediaplayeru...prenosne zarizeni co vim podporuje a neni jich malo.Extrem jaki iPOD ci iPhone bohuzel ne.
Jeste mrknu na net zda do WMP neexistuje alespon nejaky plug-in ale myslim ze ne.

EDIT:
Tohle mi strejda G nasel,prohrabu se v odkazech a uvidime: http://www.google.cz/search?q=WMP+PlugI ... tartPage=1
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od mike0007CZ »

Zkuste toto:
http://www.copytrans.net/manager.php
umožnuje rychlou správu hudby pro iPhone a iPody a je pro Win a ZDARMA.
Bohužel ho už nemůžu vyzkoušet - mám Macka a navíc na MAC OS X si iTunes vůbec nemusím vypínat, zabírají pouze 14 MB RAM a start je pak do 0,3s :mrgreen:
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od Gekko gecko »

CopyTrans Manager je dobry a FREE jenze umi jen hudbu...na webu vyrobce jeste vyborny CopyTrans Photo jenze ten je bohuzel placeny a v shareware verzi zibrazuje v kazde fotce vodoznak.fajn je ze umi synchronizovat i fotky v plnem rzliseni a kvalite tedy neoptimalizovane.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

domca456

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od domca456 »

Jde videt ze se apple na PC s itunes a jeho optimalizaci docela vykaslal,ocividne co se dalo cekat kdyz je to konkurencni zarizeni,ale stejne si myslim ze to nemusely tak odflaknout,jak tady kolega pise ze se mu to na Macu spusti za 0,3s to je docela nehoraznej rozdil

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od Gekko gecko »

Tak to opravim neni to pul minuty ale 17sec po restartu PC.Takhle dlouho iTunes "startuji".Myslim ze je to vseobecny prtoblem a jde o optimlizaci kodu na ktery se jaksi pozapomelo...treba safari ktery pouzivam jako druhy browser take nabiha dele nez IE8.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od mike0007CZ »

domca456 píše:J kolega pise ze se mu to na Macu spusti za 0,3s to je docela nehoraznej rozdil

Tak abych to uvedl na pravou míru:
start iTunes po restartu 11s
nové spuštění iTunes po vypnutí 4s
obnovení z minimalizovaného stavu (ještě nevím jak se tomu správně říká) - to je těch 0,3s
Vše na níže uvedené konfiguraci s MAC OS X Leopard
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od Gekko gecko »

No na to ze pouzivas MAC to taky neni zadna slava co? jaka je v prace v programu da se to nebo je to line?
Jinak opetovne spusteni iTunes pokud je ukoncim mi trva zhruba stejne...do 5sec.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od mike0007CZ »

Těžko se to srovnává, před Mackem jsem měl Lifebook s XP, ale to bylo 1,2GHz Centrino, takže PCčka nechci pomlouvat co se týče rychlosti SW a HW, ale co musím říct, uživatelsky je to u Macka o moc lepší. Např. pokud chci přiřadit artwork, tak stačí v safari chytit myší obrázek a přenést ho rovnou do iTunes (po otevření dialogu get info příslušného alba). Ve windows jsem musel obrázek uložit a pak ho zase načíst. No a teď to dělám tak, že mám nainstalovaný widget Album Art, takže stačí spustit písničku z alba, automaticky si najde na webu artwork, pak se mrknu na ten widget a když se mi ten artwork líbí, tak zmákčnu aktualizaci (buď na celé album nebo jen na tu písničku) Jinak je práce s iTunes docela svižná.
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

Cubiczech

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od Cubiczech »

Přesně tak, na Macu to jede (asi jako Windows Media Player na PC), dle vyjádření Applu je iTunes nejlépe napsaná aplikace pro Windows ( :lol: ). Bolestivé je to na PC hlavně při větším množství alb a hlavně artworků (ne že by moje G5 s tím problém neměla). Zkontroluj, zda neběží antivir nebo otravný firewall co kontroluje i běžící aplikace a jejich chování.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iTunes-Rychlost na PC

Příspěvek od Gekko gecko »

Doplnim: Vzhledem k tomu ze jsem "presedlal" z 3G na iPhone2G a kvuli nutnosti downgradu FW na 1.1.4 preinstaloval iTunes na verzi 7.5 mohu rict ze jsem u teto starsi verze s rychlosti prakticky spokojen a zadne prodlevy nepozoruji.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Odpovědět