batéria - pokazený?

Odpovědět
brb

batéria - pokazený?

Příspěvek od brb »

Včera som si dala nabíjať iPod touch 2 (nikdy som s ním nemala žiadne problémy) do nabíjačky (lenže k nemu nebola nabíjačka, iba kábel, takže sme museli kúpiť inú a nemám možnosť ho pravidelne nabíjať cez počítač) spolu s mobilom (je to nabíjačka pre dve zariadenia), po pár minútach som počula silné puknutie, tak som to šla skontrolovať a nič sa nenabíjalo a tento iPod bol úplne horúci (ale iba zospodu na kovovej strane, displej nie) a už nešiel zapnúť. Z mobilu som musela nasilu vybrať batériu, aby sa vôbec vypol, pretože celý čas mi to len písalo, že nabíjacie zariadenie je nekompatibilné, našťastie ten potom ešte fungoval.
Máte niekto podobnú skúsenosť? Či by mohlo ísť len o batériu alebo je zničený celý? Pretože som tam mala veľa dôležitých vecí (poznámok, obrázkov, kalendár, záložky v prehliadači a podobne), o ktoré sa bojím a nemala som ich predtým ako zálohovať, tak či ešte bude možnosť sa k nim dostať, keby aj prehrávač už nefungoval, ale či to v servise dokážu skopírovať. Môže batéria v takomto prípade zničiť aj pamäť (aká je šanca, že je v poriadku)? Chápem, že to je individuálne, ale keď som Googlila, nič podobné som nenašla.

Silver

Re: batéria - pokazený?

Příspěvek od Silver »

Popisuješ sice příhodu s iPodem, ale pak pokračuješ, že, "Z mobilu som musela nasilu vybrať batériu...". Takže, z mobilu nebo z iPodu. Ať tak nebo tak, pokud zařízení stále pracovalo: "...celý čas mi to len písalo, že nabíjacie zariadenie je nekompatibilné, našťastie ten potom ešte fungoval...", tak zřejmě odešla pouze baterka. V servisu by ti ji mohli proměřit. Takové servisy mají kamenné obchody s telefony. Baterie by neměla zničit paměť, pokud vyloženě neexploduje. Zřejmě to tedy bude chtít novou baterii (je-li špatná) a správnou nabíječku. Je až s podivem, co všechno dokážou lidi připojit k telefonu/přehrávači. :shock:

brb

Re: batéria - pokazený?

Příspěvek od brb »

Nie, veď hovorím o iPode, mobil to tiež prestalo nabíjať a robil chvíľu problémy, tak som ho musela nasilu vypnúť, ale ten potom znova fungoval, iPod nie - nešiel zapnúť. Treba čítať všetko. :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: batéria - pokazený?

Příspěvek od rony »

a preco nepouzivas originalnu nabijacku? to si teraz poloz sebe a odpoved si uz napisala :-)

modli sa.

stlac na desat patnast sekund naraz home a power.

modli sa.

pripoj k originalnej nabijacke.

no spytaj sa seba, ci ta super nabojacka stala za to :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět