Vypnuti omezeni- co to je?

Odpovědět
TemnyMagic
Host
Host
Příspěvky: 24
Registrován: pát črc 08, 2011 3:34 pm

Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od TemnyMagic »

k cemu to slouzi? Mam Ipod Touch 4g. (IOS 5.1.1 JB) a je to v Nastaveni/obecne/omezeni -defaultne je to vypnuto. Nejak jsem nezjistil k cemu to vlastne je, co to omezuje? nasel jsem ze vypnuti pingu muze usetrit baterii, ale nevim co je ten ping a co vsechno si muzu dovolit vypnout? A pri vypnuti pingu musim zapnout omezeni anebo se to nejak obchazi?
Dekuji

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od rony »

omezeni je nieco ako rodicovska kontrola.

ale vies to vyuzit na to, aby ti kamarat nemohol zmenit napr. konfiguraciu mailu alebo aby ti nenainstaloval nevhodnu appku.

lebo ak to bude chciet urobit vypyta to pin a ten mu nepovies.

keby som bol tvoj otec, tak ten ipod dostanes s nastavenymi Restrictions.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

TemnyMagic
Host
Host
Příspěvky: 24
Registrován: pát črc 08, 2011 3:34 pm

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od TemnyMagic »

aha, ipod nedavam z ruky a BT a Wifi neustale off. takze mi nikdo nic nezmeni.
Spis me zajima, kdyz omezeni zapnu a omezim ping, jestli mi to dopomuze k vetsi vydrzi baterie?
Nasel jsem to zde: viewtopic.php?f=96&t=47002

7 Vypněte Ping - Nastavení/Omezení

hledam tipy jak usetrit baterii, temer vse jsem mel, tak me to zaujalo

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od rony »

to nema suvis s bt a wifi.

to ma suvis, ze ak ti ho niekto ukradne, co moze, tak nemoze niektore veci zmenit. ver, ze vzdy sa to stane ak si presvedceny, ze sa ti to nestane ;)

akoze na ipode nechapem co spekulujes s baterkou, vsetky rady na setrenie sa tykaju najma iphonu. ty tam nemas skoro ziadne ine moznosti ako jedinu radu:

ked ho zalozis do suflika, vydrzi tam nabity aj 4 dni.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

hrubesdusan
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 223
Registrován: ned črc 18, 2010 10:01 pm

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od hrubesdusan »

Čau, v Omezení jsem zakázal změny ve využívání mobilních dat, ale pořád jde vypnout i zapnout internet, pokud to chápu dobře, jít by to nemělo, ale jde to, odzkoušeno na iPhone 4S a 7. Jde mi o to, že starý iPhone 4S bude kupovat bratranec jeho dceři, které je 10 let a chce, aby nemohla zapínat internet. Díky
iPhone X 64 GB CZ
Macbook Air 13" Retina 2018
Watch 4 44mm
Airpods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od rony »

ta volba zamyka blokovanie pouzivania mobilnych dat JEDNOTLIVYMI aplikaciami. Predpokladam, ze casom bratranec by chcel zapnut find my iphone a find my friend, aby ten telefon mu oznamoval polohu, k tomu potrebuje mobilne data, cize je dobre, ak su aspon k niecomu zapnute :-) zaroven ked to dobre prespekuluje, tak po zablokovani mobilnych dat pre Safari, Mail, facebook a pod. budu pre dieta mobilne data defakto nepouzitelne.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od mirmo80 »

Akurat pozor na kazdu novu appku, ktora chce pouzivat internet. Ta bude mat po jej nainstalovani data povolene. Takze opat zakazat.
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne pát říj 07, 2016 8:14 am, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od cuting »

Já mám v omezení hlavně zakázané změny v účtech, takže i kdyby mi někdo ukradl telefon, tak mimo jiné ani nemůže vypnout vyhledání telefonu a iPhone mu je víceméně k ničemu. Šikovná věc. :)
 Apple hračky 

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od mirmo80 »

Rovnaka moznost je mat zakazane vypnutie polohovych sluzieb. Ale ten kto vie, vysunie spodnu listu, zapne rezim lietadlo a papa. Ten kto nevie, tak nevie ani o dalsich obmedzeniach. Zaroven cez heslo sa mi do telefonu aj tak nikto nedostane, takze vlastne nic nemusim mat zakazane vypnut/zapnut. Ono by uplne stacilo, keby sa mobil nedal vypnut, pokial je chraneny heslom. Toto by bolo to, co by v prvych chvilach urcite pomohlo najst mobil.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

hrubesdusan
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 223
Registrován: ned črc 18, 2010 10:01 pm

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od hrubesdusan »

Mě jde hlavně o to, že jí je 10 a bude to její první mobil, tak aby nelezla na internet a zbytečně jí to nebralo kredit, který určitě bude mít. Popř je ještě možnost zakázat mobilní data u operátora.
iPhone X 64 GB CZ
Macbook Air 13" Retina 2018
Watch 4 44mm
Airpods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od cuting »

No, když odhlédnu, že iPhone bez dat není iPhone a pak by ji na volaní stačil nějaký bazarový tlačítkový telefon, tak data od operatorů se dají v předvolbách vypnout a nebo zastavit u operatora uplně. Ale takto tejrat 10-ti letou holku, no, nevím.:)
 Apple hračky 

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od parmin »

noooo, může s ním fotit, poslouchat hudbu, hrát hry a používat aplikace, které nepotřebují data. nadto si myslím, že kolegovi jde hlavně o to, aby omezil mobilní data, data přes wifi zakazovat desetileté dívce asi nebude ;-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od rony »

hrubesdusan píše:Mě jde hlavně o to, že jí je 10 a bude to její první mobil, tak aby nelezla na internet a zbytečně jí to nebralo kredit, který určitě bude mít. Popř je ještě možnost zakázat mobilní data u operátora.


Na to mas riesenie, ktore som popisal vyssie: mobilne data nechas zapnute, appky, ktore TY zvolis, na mobilne data nesiahnu. Pri novych appkach to znova navolis. Mozes zakazat instalaciu z Appstore.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Vypnuti omezeni- co to je?

Příspěvek od mirmo80 »

Vo finale to vsak aj tak nemusi pomoct a ja som tak napr. u syna mobilne data musel uplne vypnut. Ma dobijaci kredit a aj ked boli vsetky polozky vpnute, nieco mu bolo schopne minut komplet cely kredt na data za 2-3 dni. Chcel som aby mu bezali IM a FmiP ale musel som to vypnut. Urcite to vsak zalezi od daneho programu.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět