opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Odpovědět
martin.vlacky
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 23, 2009 2:29 pm

opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od martin.vlacky »

Ahoj :) nikde jsem tady nenašel konkrétně můj případ. Mám iPod Toch druhé generace 8GB paměť ... když se mi ho podaří nahodit, chvíli funguje, připojí se i na WiFi a podobně, ale pak z ničeho nic se prostě zasekne a nevydrží vůbec na baterku. Ať dělám co dělám, resture, hard reset, DFU, obnoveni zalohy, čistá instalace, výsledek je vždy stejný. Může mi někdo poradit costím nebo je iPod vhodný do popelnice? Díky ja jakékoliv rady :) Martin
Apple iPhone 4 16GB Black

asd111

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od asd111 »

namáš vyplněný profil. Počítam že máš FW 4.2.1 tak zkus udělat downgrade na 3.1.3.

martin.vlacky
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 23, 2009 2:29 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od martin.vlacky »

Díky za info :) ... počítám že tam mam nahraný 4.2.1., prostě ten co je maXimálně možný na Touch 2G... vhledem k tomu že už to nejde ani zapnout, tak fakt nevím.

UPDATE: poradí mi někdo, kde sehnat ten 3.1.3? stahoval jsem přes iclarifield.com, bohužel soft prý není kompatibilní... POMOC :)
Apple iPhone 4 16GB Black

asd111

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od asd111 »

maximalní možný to je 4.2.1=) FW stáhni z http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

martin.vlacky
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 23, 2009 2:29 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od martin.vlacky »

dík :) tuhle stránku jsem našel, dokonce jsem to už podruhé stáhnul. Při stažení jsem ale narazil na další dva problémy. Ten soubor má koncovku .zip. Když to eXtrahuji, jsou tam různé soubory a složky, čekal jsem jeden soubor s příponou .ipsw ...

Ještě by mě zajímalo, když tedy stáhnu ten 3.1.3 a nějakým způsobem ho nainstaluji, co si tím pomůžu? :)
Apple iPhone 4 16GB Black

flegos

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od flegos »

to by mě taky zajímalo... mám ipod 2g zakoupený na aukru, jen čekám až mi dojde, počítám s tím že dojde tak zítra a právě jsem přemýšlel na verzí fw, chtěl jsem si nahrát nějaké rádio, ale nejmožnější verze je prý až na 4xx tak nevím :(

martin.vlacky
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 23, 2009 2:29 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od martin.vlacky »

tak problém se stahováním software je vyřešený, stačilo k tomu použít eXplorer a ne Operu... :D ale mám další problém... při přeinstalu mi to hází chybu 3194 ... nevím costím

zkoušel jsem se dívat tady na forum, našel jsem například toto: viewtopic.php?f=27&t=30288&start=50 ... zkoušel jsem úplně všechny varianty a možnosti, které jsou na tom odkazu napsané a bez výsledku... prý nějak Apple zakázal instalovat nepodporující iOS... kdo mi pomůže prooosím :)
Apple iPhone 4 16GB Black

Phase
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 490
Registrován: sob lis 19, 2011 5:24 pm

opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od Phase »

Nemozes tam nahravat starsi iOS ktory Apple nepodporuje bez toho aby si vlastnil tzv SHSH zalohu.. To si overis cez program TinyUmbrella
Ale na to sa kasli, daj ho do DFU modu (najdi tu v sekcii FAQ) a potom cisty restore a neobnovuj zo zalohy.. iPod je sice spomaleny na 4.2.1 ale funkcny ;-)


Sent from my iPhone.
Obrázek iPhone 4S | black version | 16GB | iOS 6.1.3


"Sometimes life hits you in the head with a brick. Don't lose faith."
..Steve Jobs

flegos

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od flegos »

Phase: a je to zpomalení v nečem hodně citelné ? např v načítání dat atd ? mě má 2g 8gb dojít zítra nebo pozítří, chci ho jen na hudbu a filmy, tak jen abych věděl jestli to bude mít vliv na rychlost načítání těchto dat... děkuju za odpověď :)

Phase
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 490
Registrován: sob lis 19, 2011 5:24 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od Phase »

no na filmy a hudbu to bohate staci ale uz v Safari nie je taky rychly, dlhe nacitavanie Cydie a hier to tiez uz vela nezvladne bez sekania.. ale da sa :wink:
Obrázek iPhone 4S | black version | 16GB | iOS 6.1.3


"Sometimes life hits you in the head with a brick. Don't lose faith."
..Steve Jobs

flegos

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od flegos »

tak to mi zas tak nevadí :) hry na tom hrát nebudu, na to mám pc a net.. uvidím jestli se mi vůbec podaří zchrastit nějak v práci heslo na wifinu :)) což je málo pravděpodobné.. pokud tam vůbec wifka je :DD

martin.vlacky
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 23, 2009 2:29 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od martin.vlacky »

tak Vám nevím, ale zdá se mi že jsme nějak odbočili od tématu... to mi tu nikdo neporadí? do DFU není problém iPod hodit, nainstalovat někde stažený nebo vlatně jedině podporovaný přes iTunes 4.2.1. není problém, problém ovšem je v tom že to ničemu nepomohlo... rada byla kopnout tam 3.1.3. ...

chtěl jsem to čistě zkusit, dokonce jsem ho i stáhl, bohužel to hází tuhle chybu... zálohu dat mám z méno předchozího iPodu, který jel právě na 3.1.3. ... nevím ale jestli je to SHSH záloha... jak to zjistím? lze obnovit tuto zálohu z iOS 3.1.3. na 4.2.1. ? DÍKY :)
Apple iPhone 4 16GB Black

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od Metalgirl »

No ono záleží, jestli to máš MB nebo MC model, u MB modelu lze nahrát starší FW i bez potřeby SHSH, u MC modelu SHSH záloha musí být.

Prostě udělej čistý restore na 4.2.1, neobnovuj ze zálohy. Jestli se ti i tak bude vypínat, tak nejspíš baterie odešla. Vždy se dělá nejdříve restore bez obnovení ze zálohy, když to pomůže, chyba byla někde v SW. Pokud však ani toto nepomůže, je chyba HW původu.

Podívej se do nastavení iPodu, obecné a tam informace, tam je modelové číslo, jestli začíná na MB nebo na MC.

Nebo stáhni TU http://thefirmwareumbrella.blogspot.com/ odsud a připoj iPod, TU taky vypisuje modelové číslo. Dá se pomocí ní zjistit i zálohy SHSH.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

martin.vlacky
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 23, 2009 2:29 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od martin.vlacky »

díky za reakci :) ... tak hned na začátek jsem zklamán. Do iPodu jsem se dostal, než se mi zase sekl... mám MC verzi, co to znamená netuším, ale jak si psala, pravděpodobně to nepůjde...

tu SHSH zálohu nelze někde stáhnout? o restore jsem se pokoušel normálně v iTunes... všechno v pohodě, ale iPod bohužel zamrzá dále... fakt nevím čím to je... baterie se sice vždycky vybije, ale příjde mi to jako kdyby se to seklo z důvodu přetížení nějakým vnitřním procesem... seká se to totiž postupně až se to pak kousne uplně...

...lze tedy nějak do té MC verze dostat starší soft, jestli to teda pomůže? inak iPod mi s 4.2.1. příjde rychlejší... dokud fungoval

...prosím pomozte mi, nechci to hodit do popelnice :cry:
Apple iPhone 4 16GB Black

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od Metalgirl »

Však jsem říkala, pokud jsi dělal čistý restore bez obnovení ze zálohy, tak je chyba v HW, do popelnice to nemusíš házet, zajdi s tím spíš do servisu, co s tím. Pokud oprava nevýjde až na nějakou horentní sumu, za kterou bys mohl mít iPod nový, tak se vyplatí. Ten 3.1.3 kašli, je to složité... Takže se tě ptám, dělal jsi čistý restore bez obnovení ze zálohy? Chci jasnou odpověď, ano či ne, žádné bla bla bla okolo.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

martin.vlacky
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 23, 2009 2:29 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od martin.vlacky »

blablabla... :P

dělal :) pouze klik na obnovit... čistě se to přehrálo... ovšem bez výrazné změny :x
Apple iPhone 4 16GB Black

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od Metalgirl »

Tak chyba HW. Dál už jen servis, nebo koš.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

martin.vlacky
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 23, 2009 2:29 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od martin.vlacky »

škoda škoda... toho jsem se bál :( ... tak je to asi vyřešené...

... jinak k té záloze, tím je myšlena poslední synchronizace iOS s iTunes? ten by se měl ukázat zde :

Windows XP : C:\Documents and Settings\user\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup
Windows 7 a Vista : C:\Users\user\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup ...

kdybych ten soubor teoreticky vytáhl například z XP, protože tam neudělám obnovu, iTunes nepodporuje XP... a dal do Win 7... bude fungovat záloha z 3.1.3 na obnovení na 4.2.1? Díky :)
Apple iPhone 4 16GB Black

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od Metalgirl »

Jo, mělo by to fungovat, celou tu složku s dlouhým číslem vemeš a musíš ji pak celou nakopírovat do druhého počítače, potom zapnout iTunes a záloha by se měla v iTunes objevit. Jdi v iTunes na PC do úpravy - předvolby - zařízení a tam by se měla ta záloha objevit, poté klikneš v iTunes na ikonu toho iPodu vlevo ve sloupci pravým tlačítkem myši a tam vybrat volbu obnovit ze zálohy.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

martin.vlacky
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 23, 2009 2:29 pm

Re: opakované ZAMRZÁNÍ iPodu Touch 2G

Příspěvek od martin.vlacky »

OK super :)

díky :Rose:
Apple iPhone 4 16GB Black

Odpovědět