JB na Ipod Touch 2g

Odpovědět
Kaytsooo

JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od Kaytsooo »

Prosim niekoho precital som tu vela clankov na JB ipod touch ale uz mam v tom dobry mis mas.Mohol by mi niekdo poslat niaky link alebo napisat ako presne JB knem Ipod Touch 2g 3.1.3 MB ktory je JB nuty.
Ale niaky presny navod nie v piatich slovach.Alebo niake video.Vdaka vsetkym.

kamen911
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 29, 2008 9:33 pm

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od kamen911 »

Proč chceš na tvém iPodu provádět jailbreak, když už ho na něm máš ?

Kaytsooo

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od Kaytsooo »

A preco nemat ? Nechcel by som ale zasekla sa mi Cydia a snazil som sa to spojazdnit podla navodu ale ani jeden nefical tak som isiel ze si znova Restornem , JB ipod ale zrazu mi to neslo ako naposledy a docitavam sa same nove veci ze uz to nejde.A aj to ze chcel by som to vediet.

kamen911
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 29, 2008 9:33 pm

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od kamen911 »

A přez co jsi prováděl ten JB ?? Doporučoval bych ti ho provést přez Redsn0w. Samozřejmě před samotným prováděním JB musíš na iPodu provést restore na oficiální FW.

Kaytsooo

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od Kaytsooo »

Robil som to cez redsnow.Ale co treba vsetko pred tym robit ked to chcem na novo atd.

kamen911
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 29, 2008 9:33 pm

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od kamen911 »

1.Stáhni si oficiální FW http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/
2.Připoj iPod k počítači a zapni si iTunes
3.Dostaň iPod do DFU modu
4.Stiskni Shift na Windows, nebo Alt na Macu a klikni na Restore
5.Vyber FW, který si stáhl a pokračuj

Kaytsooo

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od Kaytsooo »

OK potom co dalej.

kamen911
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 29, 2008 9:33 pm

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od kamen911 »

Potom si stáhni Redsn0w, spusť ho a pokračuj podle instrukcí.

Kaytsooo

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od Kaytsooo »

A este medzi otazocka nevies mi povedat to SHSH co sa robi cez umbrelu to je potom na co ? Ako viem co to robi aj som to mal spustene aj zalohu som si spravil ale na co to sluzi?


Ok mam JB Cydia je nainstalovana uz nic viac netreba spravit ?
Len zase sa mi zasekla Cydia.

pato05323

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od pato05323 »

SHSH zaloha je dost dôlezita . Ak si upgradnes iOS tak SHSH sluzi na downgrade . napr. teraz mas iOS 4.3.3 z SHSH zalohou . Vynde iOS 5 tak si ho pravdepodobne das no zistis ze na to nejde urobit JB tak to budes chciet dat spet na iOS 4.3.3 . Bez SHSH zalohy by si bol nahrany a nedal by si to na 4.3.3 ale by ti ostala iba to iOS 5 . Ked mas urobenu SHSH zalohu tak ked pustis cydiu uplne hore mas zelenym napisane SHSH 4.3.3 :) Len si tu zalohu poriadne straz ja ju mam napr. na USB , Ex. HDD , Interny HDD a CD :)

Hochopepa

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od Hochopepa »

Tak jsem se rozhodl, že nejsem žádný měkýš a pustil jsem se do JB.
k bodům:
1. stáhl jsem si omylem firmware na iPod a ne iPod Touch
2. Neuvědomil jsem si že iTunes mi nabízeji upgrade na poslední verzi tdy na 4.2.1 tak jsem ji stáhnul, zjistil kde je a nechal iTunes upgradovat muj firmvare.
Pak jsem použil redsn0w ale nemohl jsem použít poslední verzi, protože ta byla jen pro Mac a já mám Windows :-D.
Teď už jen zápasím s OpenSSH.

pato05323

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od pato05323 »

Ako mozes zapasit z SSH :) Nainstaluj si z cydie OpenSSH , pokial mas SBSetting tak prejdi prstom po celej obrazovke ako mas hodinky tam mas napisanu IP stiahni si napr. putty tam zadaj IP adresu potom ti otvori okienko tabulka login root a heslo alpine :) tadáá :) Ak by si to nezvladol tak daj vediet skusim ti napisat podrobnejsi navod ale myslim ze ked budes hladat tu na fore tak najdes :)

Hochopepa

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od Hochopepa »

Takhle nějak to dělám, jenže mi to nefunguje. Pracuji s WinSCP. Otevřu si přihlašovací dialog napíšu IP. (kupodivu mi SBSetting dává stejnou jako je v parametrech sítě :-) )
Zkusim připojení přez všechny tři protokoly co mi to nabídne a pokaždé to píše, že vypršela doba připojení. To samé mi dělá i PuTTY. Párkrát už mi SSH fungovalo, ale dlouho už to takhle zlobí a nevím co s tím.
Mezi PC a iPod Touch není žádný router, jen PC mam na kabelu a iPod Touch na WiFi. Ještě zkusím mrknout na firewall. Vúbec se mi ale nezdá ping. Odpovídá nornálně iPod Touch na pingy? Síť z něj vidím, na internet se z něho bez problémů dostanu.
Zatím se do iPod Touch dostávám přez kabel pomocí TC a T-Pot.1.1.

bachar1975

Najnovší Firmware a Jailbreak na iPod Touch 2G

Příspěvek od bachar1975 »

Poradte mi aky je n ajnovší Firmware a Jailbreak na iPod Touch 2G. Ja mám 4.0 (8A293).Vopred dakujem

Slouceno, neni potreba zakladat nove tema o tom samem. MG

Koliesko

Re: JB na Ipod Touch 2g

Příspěvek od Koliesko »

iOS 4.2.1 najnovší :) + brejk cez redsn0w :) funguje mi to tak.. ale musíš mať MB model :wink:

Odpovědět