Prehrievanie

Odpovědět
Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Prehrievanie

Příspěvek od Shwollo »

Cawte.
Je to normálne, že sa mi pri hraní hier (napr. Avatar) a pri nabíjaní iPod hreje/prehrieva? Konkrétne vzadu dole

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Prehrievanie

Příspěvek od rony »

Je to mozne, asi v 4 % pripadov sa to stava
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Shwollo »

takže reklamovať?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Prehrievanie

Příspěvek od rony »

Ja si myslim, ze to nie je nutne, staci kupit ruzovy silikonovy obal a obcas mu dopriat oddych.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Shwollo »

robíš si zo mňa srandu? ružový silikónový obal? :D Na čo?
On je zohriaty prakticky okamžite. Dám ho nabíjať a do 5 min. je zohriaty. Tam mu asi "oddych" nemôžem dať. A pri hraní to isté

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Metalgirl »

To je normální, že se při hraní her zahřívá. Pokud ho ještě udržíš v ruce, tak je to dobré. Horší by bylo, kdyby pálil tak, že by si ho musel hodit na zem. :mrgreen:
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Prehrievanie

Příspěvek od rony »

ano, je to normalne, akonahle hras hry, alebo dlhsie zhavis wifi, ci pri nabijani, proste hreje. Vsimni si, ci k tomu neprispievas aj ty - priame slnecne svetlo, izolovanie odvodu tepla napr. drzanim v rukach...

zle by bolo, keby zacal palit az tak, ze ho neudrzis v rukach.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Metalgirl »

Ale si myslím, že až tak daleko to nedojde, aby to pálilo tak, že by se to nedalo udržet v rukou. Já to v nich držím, hraju 3D hru a po půl hodině je to prostě jen takové slušné osobní topítko. Pak už to strčit jen na bolavá záda a může se to použít i jako zdravotní pomůcka.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Shwollo »

Nie je to nič strašné, len som chel vedieť, či je to normálne.
sweet22: nj... zdravotná pomôcka :D

dik za rady :wink:

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od cicolably »

:D
sweet za 1

no a ked hraš hry na PC tak sa nezahrieva nič?
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Metalgirl »

Ale to víš, že jo. PC používám potom v zimě místo topení. Hraju celý den, abych měla v pokoji teplo. :mrgreen:
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Shwollo »

:D ja zas na to používam notebook :D. Desktop je v poho ak jeď hrám hry

brano03

Re: Prehrievanie

Příspěvek od brano03 »

Zdravim, no tak ja mam ten isty problem.. ked hram nejaku hru zacne sa zahrievat vlavo dole a ked ho nabijam.. som sa zlakol, ale citam ze to je asi teda normalne.. ale celkom ma to štve aj tak :D

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Metalgirl »

To je úplně normální, ber na jak malém místě jsou ty všechny vnitřnosti nacpané. Být to počítač s procesorem a grafickou kartou, tak oba už jsou spálené v počítačovém nebi. Navíc tam se na to nefouká, je tam pouze pasivní chlazení od těch kovových zad. Takže je logické, že se to hřeje. Pokud to nemá více jak 60 °C a ty to neudržíš v ruce, tak to neřeš. Ber, že naše teplota těla je nějakých 36,4 °C, navíc máš třeba chladné ruce a to zařízení má 40-45 °C a tobě se to zdá, že bůhví jak to hřeje a přitom to je normální teplota.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Zino177

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Zino177 »

tak hosi mam ipod 4g a pri niektorych graficky narocnejsich hrach moj ipod vzadu fakt poriadne hreje az mi je to neprijemne hod drzat v rukach..

robi vam to taktiez?

na ipod 4gen samozrejme

MiroSVK
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 372
Registrován: sob dub 10, 2010 10:26 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od MiroSVK »

Jj mne sa tiez ipt 4G dost zahrieva pri narocnych hrach

_shimi_
Host
Host
Příspěvky: 108
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:30 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od _shimi_ »

no,me na ipodu 4G se nezahriva nic,ale jak jsem mel ipod touch 2G,tak se mi taky zahrival vzadu,az to bylo neprijemne drzet v ruce,ale tak hral jsem ,hral a najednou display ´´bliknul´´ a pomalu zacal zhasinat,pak zacal z ipodu jit divny smrad a uz nesel zapnout,pak jsem zjistil po nejake dobe,ze ipod je totalne K.O.,konkretne zakladni deska se zpalila,takze na toto bacha,at nedopadnete jak ja a nevyhodite ,treba za ipod 4G 6tisic do r*ti....to je moje osobni zkusenost....a moje doporuceni je,kdyz se Vam to zahriva,tak hru vypnete,protoze pak se muze stat to,co me--bacha na to :(

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Shwollo »

prečo si ho nereklamoval?

_shimi_
Host
Host
Příspěvky: 108
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:30 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od _shimi_ »

protoze jsem ho mel z druhe ruky a zaruka nebyla,jinak bych to urcite udelal,nejsu blby ;-)

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Shwollo »

veď kľud... normálne som sa spýtal

Zino177

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Zino177 »

_shimi_ píše:no,me na ipodu 4G se nezahriva nic,ale jak jsem mel ipod touch 2G,tak se mi taky zahrival vzadu,az to bylo neprijemne drzet v ruce,ale tak hral jsem ,hral a najednou display ´´bliknul´´ a pomalu zacal zhasinat,pak zacal z ipodu jit divny smrad a uz nesel zapnout,pak jsem zjistil po nejake dobe,ze ipod je totalne K.O.,konkretne zakladni deska se zpalila,takze na toto bacha,at nedopadnete jak ja a nevyhodite ,treba za ipod 4G 6tisic do r*ti....to je moje osobni zkusenost....a moje doporuceni je,kdyz se Vam to zahriva,tak hru vypnete,protoze pak se muze stat to,co me--bacha na to :(



chces povedat ze ani po pol hodine hrania galaxy on fire 2 mas zadny kryt pod cockou fotaku studeny???

mimochodom kolko vam vydrzi ipod 4 pri hrani narocnych hier? (myslim napr. real racin2, GoF2 atd..)
mne len par hod..

_shimi_
Host
Host
Příspěvky: 108
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:30 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od _shimi_ »

jo,ipod mi vydrzi jen par hodin pri hrani tech narocnych 3D her,to ani jsem neocekaval,ze by mi to vydrzelo vic jak treba 4 hodiny :-) za 3 hodky je kaput :-) a horky fakt neni...a to tam mam nalepenou jeste folii.

maxq
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv bře 04, 2010 1:51 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od maxq »

Mne docela dost vyhrieva vpravo hore odzadu +pravá strana vrch al. rámu
iPad 2 3G 64gb 5.0.1
Imac 20
Macbook Pro
magic mouse

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Shwollo »

to bude tým, že na tom mieste je procesor

Obrázek

slonik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: sob úno 06, 2010 5:37 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od slonik »

Jenže tohle je obrázek iPhonu...
iPhone 5 8.1.3 nonJB + iPad 3 8.2 nonJB

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Shwollo »

v popise má napísané iPhone 4

palo1994

Re: Prehrievanie

Příspěvek od palo1994 »

Mam ipod touch 4g 4.3.3 JB a mam snim divne problemy ked hram hry hoci aj menej narocne ako fruit ninja alebo flight control tak sa zahieva po par minutach to mi ani velmi nevadi lenze on sa potom restartne ked uz je velmi horuci neviem ci to je tym ze je horuci alebo co ale dost mi to vadi robi to niekomu?

a taktiez mam divnu bateriu dam ho nabit ked je napr 50 percent vytiahnem a je 20 raz sa mi to stalo alebo taktiez ekd sa nabija a hram hry tak sa viac vybija ako anbija ... dam ho anpr anbit ekd je 50 percent naibja sa a hram rpi tom hru a vypnem ru pozriem anb aterku a mam povedzme len 30 troska nelogicke robi vam to tiez niekomu?

je to moje prve apple zariadenie tak ak su to bezne veci tak ma nezjedzte prosim O:-)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Prehrievanie

Příspěvek od rony »

Takto: najviac za to zrejme moze nieco, co sa porobilo po jailbreaknuti. Takze ti odporucam urobit nasledujuci pokus:

1. ipod touch restornes ale nejaibreaknes. ROZHODNE nerob restore from backup aj ked ti ho itunes ponukne. Zacnes s cistym prazdnym ipodom
2. kupis v pocitaci v itunes na appstore hry, ktore ti ho prehrievali
3. nahras si do neho tieto aplikacie, kde sa ti prejavilo prehrievanie
4. vyskusas hrat.

Prosim, zreprodukuj nam ako si isiel podla tohto postupu a vsadne nam reportuj ako si uspesny, co sa podarilo a ci sa ti podarilo zistit, ze po tomto pokuse sa uz ipod neprehrieva.

Ak zistis, ze sa prestal prehrievat a zrat baterku, tak vies, ze je to nieco, co sa porobilo po jailbreaku = nejaka uprava, balicek a podobne.

Najcastejsi dovod blbnutia je, ze po jailbreaku ti itunes ponukne restore from backup a ty ho urobis. Tym sa OS dostane do podivnych stavov a takto blbne.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

palo1994

Re: Prehrievanie

Příspěvek od palo1994 »

ipod som pripojil zapol itunes dal restore spytalo sa ma ci si prajem vytvorit backup dal som nie potomz acalo stahovat nieco asi novy ios tusim ked to stiahlo vypisovali ze ipod sa pripravuje na restore po 5 min co to asi pisalo mi napisalo chybu The iPod "palviik" could not be restored.An unknown error occured (1645). Neviete mi prosim poradit?

k0mk0

Re: Prehrievanie

Příspěvek od k0mk0 »

ja mám tiež iPT 4g a zahrieva sa, väčšinou hrávam Fruit Ninja a to neni až také náročné, ale raz za čas si zahrám po internete RealRacing 2 a pečie celkom dosť, skúšal som už takto vybiť celú baterku. hrial, ale nejako mi to moc nevadilo, a to ho mám z druhej ruky :wink: dobrá to mašina 8)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Metalgirl »

Ale to je normální, jak jede wifi, grafika, procák dohromady, že to hřeje, plus nějaké teplo z toho displaye. Navíc je to nastrkané v malém prostoru a ještě k tomu to objímáte rukami, co byste chtěli? Jestli chcete, aby to bylo chladné, tak jděte hrát do velkého mrazícího boxu, kde je - 20 °C.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od FILIPSN007 »

palo1994: Dej Ipod do DFU a potom zkus restore, možná pomůže.

jedajj

Re: Prehrievanie

Příspěvek od jedajj »

a hlavně to je tím že ipody jsou z kovu (dobře vede teplo) proto vám to tak hřeje do rukou na ipodu stejně hřeje aj a4 na iphone 4 ale tam je sklo a podním ještě nějaká vrstva... takže to tolik nepocitujete.. (dalo by se říct že ipodu je to lepe vyřešené.. protože je chlazený celým tělem které vytváří něco jako pasivní chladič)

7UN3RK0
Host
Host
Příspěvky: 96
Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:23 am

Re: Prehrievanie

Příspěvek od 7UN3RK0 »

Taká malá otázka, môže to prehrievanie nejako mobilu ublížiť? Mám iPhone 4S a samozrejme sa mi prehrieva. Viem, že k tomu prispievam hraním hier a nabíjaním. Ja len či to môže to prehrievanie nejako mobilu ublížiť?. Ďakujem za odpoveď.
iPhone 3G 16GB Black iOS 4.2.1 JB - už jen jako záloha :)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Prehrievanie

Příspěvek od Metalgirl »

Pokud neni rozhaveny tak, ze ho neudrzis v ruce, nebo ho umyslne nechas zhavit na slunci ci v aute atd., tak ne. Pouhym hranim her tomu nemuzes ublizit, je to na to stavene.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Odpovědět