Divný znak při synchronizaci hudby

Odpovědět
Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Divný znak při synchronizaci hudby

Příspěvek od Pifík »

Jsem novým majitelem iPhone 3G a moc se mi líbí, nicméně mám jeden drobný problémek. V iTunes na Macu mám hudbu srovnanou správně dle id3 tagu a vše se zobrazuje korektně. Když ji synchronizuju do iPhone, tak se mi před některými názvy umělců-alb-písniček udělá znak, takový prázdný obdélník (nebo dva vedle sebe). Přitom na Macu vše ok, nevidím rozdíl mezi názvy alb.
Nějaké návrhy čím by to moho být :?: :roll:
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

pacholek

Re: Divný znak při synchronizaci hudby

Příspěvek od pacholek »

kdyz najedes myskou na ten "znak" vyhodi ti to bublinu co to znamena... muze to byt napr nepodporovany format hudby...

Diablo

Re: Divný znak při synchronizaci hudby

Příspěvek od Diablo »

Jeste me napada ze by to mohlo byt pouzitim ceske diakritiky , sam jsem mel problem s nekterymi ceskymi nazvy pisnicek a skupin kde bylo napr ř nebo ů , iTunes s tim meli pak problemy ....

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: Divný znak při synchronizaci hudby

Příspěvek od Pifík »

Pro lepší představu přikládám screenshoty. První screen ukazuje písničky v iTunes, které jsou korektní a na druhém screenu je vidět, co se s nimi stane po nahrátí do iPhone. Jinak přehrát normálně jdou.
Naposledy upravil(a) Pifík dne stř srp 27, 2008 9:41 pm, celkem upraveno 1 x.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

Diablo

Re: Divný znak při synchronizaci hudby

Příspěvek od Diablo »

Posli jeste screen jak to vypada kdyz se v iTunes pokusis zeditovat ty MP3 tagy u nejakeho songu ktery dela ten problem.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Divný znak při synchronizaci hudby

Příspěvek od ls8 »

To je divne. V iTunes na Macu bezne pouzivam v nazvech skladeb diakritiku, na iPhonu ani iPodu nemam zadny problem.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: Divný znak při synchronizaci hudby

Příspěvek od Pifík »

Tak už jsem na něco přišel. Když změním Artist nebo Album Artist v iTunes, třeba smažu jedno písmeno - uložím - pak ho tam znovu doplním -uložím a dám synch s iPhone, tak už se v iPhone zobrazí správně. Takže se jedná nejspíš o nějaký bug v id3tagu. Nevím co s tím, protože mazat a doplňovat písmenko pomalu u všech alb se mi moc nechce (25GB hudby) :|
Stejně je divný, že v iTunes se vše zobrazuje správně. Verzi id3 tagu mám 2.4.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: Divný znak při synchronizaci hudby

Příspěvek od Pifík »

Tak tohle nechápu. Mrkněte se na přiložené screeny. Oba jsou ze stejného adresáře. První z MAC, druhý z Windows XP :roll:

EDIT:
No a pod Vistama se zobrazujou názvy opět normálně. Mi to připadá jak nějaký skrytý znaky formátování, či co...
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: Divný znak při synchronizaci hudby

Příspěvek od Pifík »

Problém je vyřešen. Sice nevím jak se tam ty znaky dostaly a proč nejsou vidět v MAC OS a v iPhone ano, ale to už je jedno.
Jelikož těch "postižených" souborů bylo cca 1400, nepřicházelo v úvahu ruční odstranění ze všech tagů a názvů souboru. Tudíž jsem hledal cestu, jak znaky vymazat hromadně. Nakonec jsem našel skvělý program mp3tag, který mimo jiné umí nadefinovat různé scripty třeba právě na odstranění nežádoucího znaku v tagu a v názvu souboru. :wink:

Pifík
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

johny03

Re: Divný znak při synchronizaci hudby

Příspěvek od johny03 »

tak to zkus napsat bez háčků a čárek... :oops:

Odpovědět