Nemozem synchronizovat ID3 tagy na iPhone!!!

Odpovědět
mmhardky

Nemozem synchronizovat ID3 tagy na iPhone!!!

Příspěvek od mmhardky »

Poradte mi niekto. Mam najnovsi iOS aj iTunes, ziaden JB, iP4. Nemozem menit ID3 tagy cez iTunes na skladbach co mam v iPhone. Itunes sa tvari, ze ich zmeinilo, ze synchronizovalo, ale na iPhone zostava vsetko po starom. Predpokladam, ze je nieco s library na iPhone. Prestalo to totiz fungovat, ked mi zamrzol sync cez wifi... Sync ID3 tagov...

Raz uz sa mi nieco podobne stalo, ale to mi neslo vobec pripojit iphone, musel som do neho vliezt cez nejaky soft a zmazat nejaky subor, pricom sa cela library potom znova obnovila, ale uz si nepamatam vobec, ako so tom robil.

Please help!!!

Vim, ze mas nervy, ale vyvaruj se sprostych vyrazu. MG

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Nemozem synchronizovat ID3 tagy na iPhone!!!

Příspěvek od dodo_mt »

Tagy musíš meniť v knižnici iTunes nie knižnici iPhone a potom ich zosynchronizujes a hotovo.

A nenadavaj tu tu ti to nepomôže.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

mmhardky

Re: Nemozem synchronizovat ID3 tagy na iPhone!!!

Příspěvek od mmhardky »

Sorry, ale bol som vcera na pokraji nervoveho zrutenia a skoro som iPhone rozmlatil o zem :))
Poznate to, ked vas nejaky bug neskutocne vytoci a vy za 5 hodin vobec neviete prijst na to kde je chyba a skusate vsetko mozne...

No, docital som sa, ze je to velky bug v iOS5 v samotnej music app. Skusil som to na iPade, a sprava sa to tak isto.

Iba upresnim - nejde editovat ziadne pole ID3 tagu okrem nazvu skladby. Osatne zmeny sa v iOS zariadeni neprejavia, aj ked v iTunes pod OSX su zobrazovane korektne. Kedysi sli ID3 Tagy editovat priamo v iOS zariadeniach uplne bezne. Jeden manik zistil, ze metadata sa v v kniznici na iPhone prepisuju korektne, ale music app ma nejaku svoju cache, kde zostvaju povodne data a tie sa nedaju prepisat a zobrazuju sa. Pre mna je to dost problem, kedze ako hudobnik si zvyknem nahadzat aktualne exporty skladieb rychlo do iPhone, nech ich mozem pocuvat a rozmyslat nad nimi a az potom na nich zeditujem ID3 tagy.

Taky docasny workaround je vliezt do systemu suborov v iPhone a vymazat MediaLibrary.sqlitedb, no funguje to len do najblizsieho update.

Je zarazajuce, ze takyto bug Apple nechcu opravit, kedze je tam uz od uvedenia iOS5 :(

Tu je o tom podrobnejsi thread:
http://forums.macrumors.com/showthread. ... st14833222

PS. Tyka sa to aj iBooks.

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Nemozem synchronizovat ID3 tagy na iPhone!!!

Příspěvek od dodo_mt »

Zaujímavé nečakal som že to je až taky problém. Ja mám hudbu uz otagovanu a aj ju do iTunes dávam otagovanu z app mp3tag editoru a nidy som si nevšimol že by bol problém... každopádne budem vedieť ak má niečo podobne postihne :-)

No a s tým nadavanim dobre poznám vie má nasrať úplna maličkosť... :-)

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Odpovědět