[vyreseno] audiobooks z pc do iphone

Odpovědět
drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

[vyreseno] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od drsny »

uz jsem tu dost dlouho, tak bych se mohl i na neco zeptat ;-) umi nekdo dostat empetrojky z kompu do kategorie audiobooks v aplikaci ipod v iphone? docela by se mi to hodilo a nejak nevim jak na to.

ipod > more > audiobooks

Obrázek

NoizZz

Re: [?] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od NoizZz »

Odpoved zni ne, neumim :D

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: [?] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od drsny »

presne takovou odpoved jsem nutne potreboval a hodne mi pomohla, dik moc :roll:




edit: ale mame tu na foru sikovna devcata. monix po me pres icq hodila tento odkaz Turning MP3 audiobooks into iPod audiobooks. postup, ktery tam je uveden ted sice nemam moznost vyzkouset (nemam tady itunes), ale verim, ze to bude fungirovat.




edit2: tak jsem zkusil konverzi audiobooku pomoci MP3 to iPod Audio Book Converter (coz je takove one click reseni pro windows), ktery byl v diskuzi pod clankem v odkazu a toto reseni se jevi jako funkcni. malinky problemek je, ze si tento konvertor neporadi s diakritikou v id3, ale to se da prekousnout a rucne v itunes opravit.

Obrázek

nainstalil jsem itunes a po pretazeni zkonvertovanych *.m4b souboru do itunes naskocila nova knihovna audiobooks a v ni pretazene audiobooky. odpoledne doma zkusim sync s iphonem, ale predpokladam, ze by to melo jit bez problemu.

ava
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: úte dub 08, 2008 1:19 pm

Re: [?] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od ava »

Pro méně chápavé a k čemu to vůbec je dobrý?
Iphone 16G 1.1.4, po delší době 3.2.3 a šilhám po Iphone 4' , iPad 2 stále IPhone 1 a 4S, New iPhone 5S,

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: [?] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od drsny »

k tomu, ze budes mit audiobooky v telefonu jako audiobooky a ne mezi notrmalnima cedeckama s muzikou.

Monix
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: ned led 06, 2008 12:23 am

Re: [?] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od Monix »

Tady by meli byt nejake scripty na MAC pro prevod AAC tracku do "M4B " ( file extension ".m4b").
To da souborum moznost oznacovat je a bude mozne je zacit prehravat na tom miste, kde jste audiobook opustili naposledy (coz je ona vyhoda audiobooks na rozdil od klasickych playlistu s klasickymi mp3), protoze lecktere audioknihy maji i hromadu MB a prece jenom hledat, kde naposledy ste knihu zastavili... )

http://dougscripts.com/itunes/scripts/ss.php?sp=makebookmarkable

a este jedna vychytavka na propojovani nekolika audiosouboru do jednoho
http://dougscripts.com/itunes/itinfo/jointogether.php

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: [vyreseno] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od drsny »

testnul jsem to doma i s nahranim do iphone, udelal jsem z toho navod

2 monix: ten win konvertor pri konverzi nastavi atributy na neprehravani pri shufflovani a zapamatovani pozice taky

patok3

Re: [vyreseno] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od patok3 »

docela dlouho už prohledavam forum, mam podobnej problem, rad bych si serialy vyčlenil do TV shows protože mi to dela v movies bordel, je na to nejakej podobnej program?

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: [vyreseno] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od drsny »

neni na to potreba zadny program, staci na to itunes.

kliknes na video pravym tl. mysi, vyberes get info, prepnes na kartu video a tam vyberes tv show jako video kind, do show vyplnis nazev serialu a mas vystarano. sice to musis udelat u kazdeho viidea zvlast, ale jde to

Tatoo

Re: [vyreseno] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od Tatoo »

Ahoj, jsem začátečník, ale chci se zeptat, kde je možné najít knihy v češtině v audio verzi ? Zatím jsem narazil pouze na bibli :|
Dík a přeji pěkný den

pacholek

Re: [vyreseno] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od pacholek »

bud to koupis nebo stahnes warez...hledej jinde na forech..;)

evilmind

Re: [?] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od evilmind »

Monix píše:Tady by meli byt nejake scripty na MAC pro prevod AAC tracku do "M4B " ( file extension ".m4b").
To da souborum moznost oznacovat je a bude mozne je zacit prehravat na tom miste, kde jste audiobook opustili naposledy (coz je ona vyhoda audiobooks na rozdil od klasickych playlistu s klasickymi mp3), protoze lecktere audioknihy maji i hromadu MB a prece jenom hledat, kde naposledy ste knihu zastavili... )


jenze moznost bookovani uvnitr souboru maji i normalni mp3, a dokonce v i itunes je mozne primo oznacit libovolnou mp3 jako bookovatelnou (Remember playback position, plus logicky k tomu i Skip shuffling), tudiz celej voser s prevodem na m4b je zase jen naschval applu :-(

kdyby to tridilo mezi audiobooks treba podle genre tagu, bylo by to mnohem pohodlnejsi a funkcne naprosto stejne, bez nutnosti prevadet si vsechno do jineho formatu

evilmind

Re: [vyreseno] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od evilmind »

Tatoo píše:Ahoj, jsem začátečník, ale chci se zeptat, kde je možné najít knihy v češtině v audio verzi ? Zatím jsem narazil pouze na bibli :|
Dík a přeji pěkný den


hledej Kralovstvi mluveneho slova

s1anley

Re: [vyreseno] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od s1anley »

No chalani naozaj ma už z toho všetkého bolí hlava... Nainštaloval som si iTunes a pripojil iP... nič, ako si hudbu dostanem do iTunes??? som stoho :x
dík

s1anley

Re: [vyreseno] audiobooks z pc do iphone

Příspěvek od s1anley »

lol znazil som sa príst na to ako to spravím a ako som dopísal predchádzajúci príspevok zo zúfalstva som už pretahoval hudbu z dokuments priamo do prostedia iTunes a išlo to :D konečne a stačilo potvrdit kompletné skopírovať do iP.
Stým zvonením by to fungovalo tiež takto?, zdá sa mi to byť dosť zložité.. tie návody...

Odpovědět