Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Odpovědět
Lukymay

Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od Lukymay »

Zdravim,

Mám menší problém s iTunes knihovnou pro písničky. V PC mám složku s hudbou (vše ve formátu mp3) - ale když je hodím do iTunes knihovny, tak se mi u některých písniček změní název - (nejčastěji na "stopa č. nebo track")

Poradil by mi někdo, co s tím? :wink:

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od jackherrer »

jop.. pinicky nemas otagovane.. v itunes kdyz na pisnicku kliknes pravym a das get info tak si tam vypln spravne ID3 tagy (nazev interpret cislo v albu atd atd.)
pokud hledas program ktery ti to sam otaguje tak to se tu myslim resilo taky.
viewtopic.php?f=96&t=29414
v nekterem z techto videi od Metalgirl je presny popis jak jednoduse otagovat cele album za mene nez 2 minuty.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Lukymay

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od Lukymay »

Takže je potřeba otagovat všechny písničky, které bych chtěl do iPhonu přidat. To je práce tak na dva dny :). Ale asi by to za to stálo..vše by bylo přehlednější :)

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od jackherrer »

presne tak, jednou se to udelat vyplati.. ;)
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od Beavers »

U písniček není nutno vyplňovat názvy skladeb. Pokud vám ripovací program nazval skladby jako Track 01, Track 02...Track xy, stačí i tyto názvy. Jen je nutno (pro pořádek) alespoň vyplnit název alba a interpreta (skupinu, various a p.). To lze udělat hromadně pro celé album. Není to určitě práce na dva dny.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od rony »

1. je naozaj katastrofa ak si si budoval mp3ky bez ID3 a riesil ich kategorizaciu nejakymi obskurnymi metodami, z toho ist von je tazke
2. naozaj ako zaklad staci urobit zakladnu editaciu id3 najskor mimo iTunes nejakym solidnym editorom id3
3. dobry tip je naozaj NAJPRV vyplnit hromadne nazvy interpretov, albumov. Tie, ked zjednotis, tak potom mozes prejst na nazvy skladieb, poradie a pod. - aj keby si mal niekolko tisic mp3, tak neverim, ze nedokazes hromadne oznacit naraz viac skladiem a zmenit im interpreta. To su operacie, ktore netrvaju dlho.
4. niekedy je lepsie najst si tie iste veci znovu a s vyplnenymi ID3 :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od Marthin »

případně přes mp3tag vyplnit pouze pole interpreta a alba a poté názvy skladeb hromadně nechat programem stáhnout z nějaké databáze (amazon, freedb)

Lukymay

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od Lukymay »

A nedá se někde stáhnout celé album i s těmi tagy?

EDIT:
Ještě je tu problém s místem na HDD u iPhonu - když bych si všechny ty písničky do alb našel, zabíraly by určitě více jak 16GB :(

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od Beavers »

A kde je psáno, že je všechny musíš cpát do iPhone? Můžeš je mít ve své knihovně a až se ti oposlouchají v iP, tak je prostě vyměníš. Z počítače ti nezmizí.
Těžko si stáhneš názvy skladeb z nějakých databází na netu, pokud si budeš vytvářet vlastní kompilace. Mně osobně se málokdy líbí celé album, proto si vytvářím výběry. Pokud jde o názvy skladeb, je to dobrá věc, ale sám na nich nebazíruju. Poslouchám muziku, která je pro mě notoricky známá a názvy skladeb i jejich pořadí znám nazpaměť. Nemusím si je ještě prohlížet na displeji. Tohle mi dala praxe, málokdy se podívám, co to vlastně poslouchám. Přiznám se, že jsem tam názvy měl spíše proto, abych oslňoval své okolí než pro vlastní potřebu. Ale každý má jiné požadavky. Dát si práci s otagováním je někdy opravdu fuška, pokud tam chceš mít kromě názvu i další údaje (žánr, rok vydání, název původního alba, pokud jde o kompilaci atd.). Takže je to na tobě. Ve výsledku ti zaručuji, že práce s otagováním není úměrná využitelnosti v případě konzumního použití muziky (čili poslechu z osobního přehrávače jakéhokoli typu).
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

Lukymay

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od Lukymay »

To je pravda. Písničky asi tagovat nebudu - stačí mi ty přesné názvy (popř. kdo je autorem) dané skladby :)

Jinak alba jsem si zatím vytvořil jen podle artistů..K čemu mi bude, když budu přesně vědět, z jakého alba je moje písnička? :) (tohle u mě prioritou není)

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od Beavers »

Není třeba tam mít vůbec nic, jen pro pořádek si můžeš alba označit např. 1. (artist) Queen, (album) Queen 1. 2. Queen, A Night At The Opera. 3. Wishbone Ash, Argus. Ale musíš to vyplňovat v Get Info pro celé album, tyto informace se všechny zapíší k jednotlivým skladbám toho alba. Není to taková práce. Jednotlivé skladby se už mohou jmenovat, jak chtějí, třeba Track 01 atd. nebo jen 01, 02, 03... Kdybys ale chtěl poslouchat v režimu Random, budeš mít v názvech maglajz, ale pokud jen posloucháš, tak je to fuk. Jen to neukazuj kamarádům, abys je neodradil :D
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

Lukymay

Re: Mp3 do iPhonu - problém s názvy

Příspěvek od Lukymay »

Nakonec jsem všechny písničky popsal, a to tak, že každá má svůj název a artistu. Mě to stačí a ukázat kamarádům to snad taky můžu :)

Odpovědět