AirPort Express v autě ;)

Odpovědět
dmi
Host
Host
Příspěvky: 69
Registrován: čtv zář 09, 2010 11:08 am

AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od dmi »

Tak nakonec jsem jako nejlepsi reseni hudby v aute (pousteni hudby stridave z iPhone a z iPadu do AUX vstupu) nasel AirPort Express - WiFi router, ktery umozni pripojenym zarizenim poslat hudbu na stereo-jack vystup (pomoci funkce AirPlay v movem iOS;)

Jen je urceny na doma - nezkousel to nekdo v aute? Hlavne jak vyresit napajeni, co otresy, a pozdeji co mraz ;)

Vim ze existuje i krabicka co prijme zvuk pres BT (A2DP) a posle do AUX pres stereo jack, ale pres WiFi je zvuk pry kvalitnejsi.. A taky prepinani dvou zarizeni - jedno BT je nutny vypinat aby to chytlo dalsi, u AirPortu to doufam pujde jednoduseji..

A taky mi asi nepojede v aute internet - ten mam jen pres datovy tarif v iPhone - kdyz se iPhone i iPad pripoji na AirPort, do ktereho nebude pres LAN zapojeny internet, pojede to nebo ne? Pozna iPhone ze je pripojeny na "mrtvy" WiFi router (jen kvuli AirPlay, bez intetnetu) a pojede pres 3G nebo vubec? A z iPhone se net pres AirPort do iPadu asi nedostane, to uz bych chtel asi moc, nebo to pujde?

Sorry za dlouhy prispevek a diky za rady..

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od Freaders »

Podle mě se na tu WiFi airportu nemusí vůbec připojovat protože to je řešené přes AirPlay
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

Wary

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od Wary »

Podle mě by ti stačilo koupit si rádiový transmitter do iphone jak se prodává na mnoha webech typu dealextreme a dalších ;) ti vlastně vysílá rádio podle toho co posloucháš v itunes, jen tomu nastavíš frekvenci a stejnou nastavíš v autě na rádiu

Majky_
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 665
Registrován: pon črc 20, 2009 7:06 pm

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od Majky_ »

@Wary: To je sice možnost, ovšem výsledná kvalita zvuku je s použitím transmiteru víc než mizerná.

Wary

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od Wary »

Pokud nemá nějakou lepší soustavu tak myslím že na standartních reprácích to ani poznat moc nebude. Jinak nevím proč mu někdo nedoporučil normální audio kabel který by mu podle toho co jsem pochopil stačil...

Jako třeba tady:
http://www.mptoner.cz/produkt/14704-aud ... m-3m-logo/

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od rony »

je to poznat aj na "beznych" reprakoch. V skutocnosti je FM transmitter v roznych uhloch najviac mizerne riesenie. Rad by som vedel, kolko z tych ludi, co pravidelne spominaju FMT ho denne pouziva :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Shark NX

AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od Shark NX »

Ja bohužiaľ na Fieste nemám AUX vstup, tak som to vyriešil BT Handsfree Jabra Cruise 2 s FM Transmitterom. Kvalita vstupu sa samozrejme nedá porovnať s rádiom s A2DP alebo Line In, ale je to dostačujúce. Má aj Smart Scan, ktorý vyhladá prázdnu frekvenciu nastaví sa na ňu a oznámi to uživatelovi. Takže je to dobré aj pri cestovaní.

Ak by som mal AUX tak by som to jednoznačne vyriešil BT Handsfree (napr. Jabra BT3030 alebo Nokia BH214) nech mi iPhone leží niekde v aute a všetko prepínam na HF alebo rádiu.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od rony »

urcite mas v radiu vstup na CD changer. V tom pripade asi za 100 eur, mas ultimatne riesenie...

chvila googlovania: mp3 usb adapter (podotykam, ze sa predava aj u nas) ja mam tiez takuto krabicku.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od xslide »

Nemáte někdo Jabra BT3030 nebo Nokia BH214?

Zajímalo by mě, zda je možné to nechat trvale zaplé a na napájení? V autě to schovat a vždy se jen připojit iPhonem bez nutnosti zapínání...

Díky za info


EDIT:

Tak jsem právě koupil toto: http://www.alza.cz/belkin-bluetooth-mus ... 195920.htm

Cena luxus, naprosto jednoduché a do auta ideální. Jediné co musím vyřešit, tak napájení do auta, ale jinak ihned po nastartování se samo zapne a spojí se s iPhonem nebo až dalšími 6 zařízeními.

Zítra vyzkouším a dám vědět.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

dmi
Host
Host
Příspěvky: 69
Registrován: čtv zář 09, 2010 11:08 am

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od dmi »

Tak mi dnes AirPort Express namontovali do auta (se zasuvkou na 220V a s vypinacem - muzu vypnout na kratke pojizdeni ;) a jsem nadsenej (BT jsem nechtel kvuli nizsi kvalite zvuku a kabel kvuli riziku obeseni ;)

A jsem nadsenej! Poustim hudbu, filmy, youtube z iPadu bezdratove do repro ;) kvalita super, pohodlne, bez chyby ;)

A kdyz mi prijde do auta nekdo z iPhonem, klidne muze poustet svoji hudbu do repro, parada ;)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od rony »

a nemas ovladanie z volantu, co je vec, ktoru musi muzika v aute mat :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od xslide »

To napájení na 230V v autě je zaplé trvale nebo po nastartování?

Já mám totiž v autě zásuvku trvale napájenou (ikdyž je auto zamčené) a bojím se aby nějaké tyto věcičky nebyli. Nedokáže to někdo spočítat, zda to ohrozí baterku? Odebírá to 180 mA a kapacita baterky tuším těch 60 Ah.

Jinak to s tím Airport express je dobré řešení, ale dražší a komplikované s tím napájením.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od rony »

hlavne dost drahe :))) na to, ze vo finale si vlastne urobil len AUX do autoradia.

krabicka vyssie 100 eur, jedna sd 4gb karta a v nudzi line in z toho iphone. montaz asi desat minut :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

dmi
Host
Host
Příspěvky: 69
Registrován: čtv zář 09, 2010 11:08 am

Re: AirPort Express v autě ;)

Příspěvek od dmi »

Flash disk misto CD menice jsem kvuli ovladani z volantu zkousel jako prvni, ale auto je z 2007 a od 2007 delaji nejaky ovladani pi optice, cosi jako pocitacova sit ci co, zkouseli 3 krabicky a nic ;(

Sam si stejne poustim radio a kdyz jedu dal tak vetsinou s nekym a ta si vybere sama ;)

Menic se pousti az po nastartovani ;)

A jedou mi i klipy atd. z YouTube do repraku, filmy atd. na iPadu a to je bomba ;) Dokonce i zvuk z her atd. (i kdyz tam neni AirPlay prepinac;)

No, kdyz ozelim ovladani z volantu tak je to uzasny ;) uvidime co to udela v krute zime ;)

Odpovědět