(Vyřešeno) Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Zamčeno
Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

(Vyřešeno) Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od Beavers »

Do iPhone jsem si přes iTunes dával 13 alb s mp3 do iP, připravil jsem si v iTunes Library včetně názvů a náhledů alb i intrpretů (přes Get Info), ale po přesunu do iP tam ty náhledy nemám.
Přes T-PoT jsem zkusmo zkopíroval několik mp3 do Windows a pravou myší ve Vlastnostech, kde mám PlugIn MP3 info, tak tam u každé skladby je obrázek alba. Nechápu to, protože to znamená, že v tagu ty obrázky jsou.
Mám to v iTunes krásně i s náhledy v "karuselu", ale iP to má jen jako obrázky šedé plochy s notou. V id3 tazích obrázky mám, jak jsem psal výše.
V 1.1.4 jsem to dělal přes iPhone PCSuite a bylo to v pohodě. iTunes mě někdy hodně štvou, protože jsou no user friendly, alespoň pro mě jako pro písíčkáře. Bohužel, už nejde kopírovat hudbu ani v PCSuite, jako kdysi dávno.
MP3 jsem vytvářel z CD, obrázky alb jsem si naskenoval, přetáhl je do iTunes po kliknutí na Get Info. Zde jsou náhledy.

http://img9.imageshack.us/img9/6800/itu ... enshot.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/2489/itunesscr2.jpg

Get info :arrow: obrázek přetažením z Total Commanderu (čili z adresáře, kde mám obrázek uložen) do čtvercového okénka pro vložení obrázku. Snad je evidentní ten pohled na "karusel" a takto by to mělo být i v iPhone. Jenže tam jsou jen názvy alb a kapel. Může k tomu někdo něco říct? Thx.

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od House_MD »

Máš ten obrázek jpg? Třeba se tomu nelíbí ten formát...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

McDog

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od McDog »

Však vieš ako to tu chodí :wink:
Keď už nič nepomáha,tak urob restore a keď ani to nepomôže,tak reklamácia:)
Ja som mal minule podobný problém s Muse-Resistance (origoš kúpený).Proste tam bolo niečo s právamy a všetky mp3 mi išli s obrázkamy okrem troch.A tie mali iné práva ako ostatné.Tak som ich musel chtiac-nechtiac stiahnuť z netu :cry:

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od ls8 »

Pokud jsi ty soubory mel v iPhonu nasynchronizovane predtim, nez jsi v iTunes pridal obaly, tak je budes muset z iPhonu vymazat a nasynchronizovat znovu.

Pripadne mi jedno album nekam uloz, ja se na to podivam.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od Beavers »

Z mého příspěvku vyplývá, že jsem si NEJPRVE vytvořil knihovnu v iTunes komplet i s Get info údaji a když to bylo hotové tak, jak to je v náhledu v mém obrázku v prvním příspěvku, teprve potom jsem to nechal převést do iPhone. Dokonce, když jsem vlezl v iTunes do mého iPhone (vlevo v panelu v okně iTunes) do složky Music a nahoře v trayi jak jsou ty ikonky, kde se dá tou vpravo zobrazit "karusel" s alby, tak mi to náhledy ukazovalo (včera už byly ikonky neaktivní). Podotýkám, že to byla složka Music v iPhone, nikoli Music v iTunes. Ale včera alespoň, když jsem kliknul na libovolnou skladbu v tomto iPhone Music adresáři (v okně iTunes) a zvolil jsem z nabídky funkci Get Info, tak ten náhled na album je u každé skladby. Viz ten druhý obrázek v prvním příspěvku.
McDog: reklamaci u 2G? Restore? To tam radši nebudu ty náhledy mít než znovu tunit 3 dny iPhona. Myslím, že bych restorem nikam nedošel a až bych zjistil, že je to pořád stejné, tak už bych s tím appláckým zázrakem někam švihnul! Ano, je to dobrý přístroj co do ovládání a funkcí, ale práce s ním je příšerná (hlavně se slavnými iTunes).
LS8: Nevím, jak to udělat, abych ti uložil někam album, které je v iTunes, tak zručný zase nejsem :oops:
Toto je screen displeje iPhone
Obrázek

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od vbruno »

Víš kdy se mi toto stává? iPhone si bere fotku z první písně v albu a pokud mám Artwork u všech písní kromě té první, tak v iTunes si toho nevšimnu a v iPhonu Covery nemám. Zkusil bych v iTunes projít pomocí "Get info" song po songu a zkontroloval, zda opravdu všechny písně mají Artwork. Stejně tak se může, že u první písně artwork je, ale u ostatních ne. Potom se to projeví až při přehrávání té konkrétní písně, kdy opět Artwork chybí.

EDIT: Aha, koukám, že přecijen tuto eventualitu jsi pokryl také. Každopádně s alby si hraji dost a většinou se mlátím právě kvůli chybějícímu Artworku u první skladby.

Ještě se zeptám, ta alba přidáváš do iPhonu poprvé nebo už v něm někdy byla v pořádku?
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od ls8 »

http://reviews.cnet.com/8301-13727_7-10330098-263.html

Zkus se v iTunes přepnout z CoverFlow na zobrazení po albech, na vybrané album dej Get Info a znovu přetáhni obrázek s obalem. Znovu album nasynchronizuj do iPhonu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od Beavers »

Dával jsem Get Info vždy pro celé album, u některých písní nemám názvy (nepotřebuji je), jen Track 01, Track 02...atd. Když se dává obrázek pro celé album, iTunes MUSÍ obrázky přiřadit ke všem písním. Nechápu, proč by u všech 13 alb vždy nebyla první skladba s obrázkem. Pokud by to byla náhoda, že u některého alba došlo k chybě, tak by se ostatních 12 alb muselo zobrazit s obrázky, alespoň tak mi to říká logika. Ale zkusím se podívat.
Poradí mi někdo, jak mám vymazat hudbu z iPhone, komplet všechna alba? Já v iTunes nikde nemohu najít volbu vymazání z iPhone. Anebo jsem už asi slepej? Taky jedna z libůstek tohoto "super" programu.

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od House_MD »

tak si vytvoř prázdný playlist a sesynchronizuj si jenom ten playlist...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od ls8 »

Pokud máš zvolenou manuální synchronizaci, v iTunes klikneš na iPhone - Music, označíš všechno a smažeš. Automaticky se provede synchronizace, která vše smaže z iPhonu. Případně můžeš mazat i přímo v iPhonu, přejetím prstem zleva doprava přes název alba.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od vbruno »

Já tu netvrdím, že to je logické :-), já VŽDY přidávám Artwork k celému albu a přitom se mi stává, že u některé písně chybí a není to tak, že chybí u první, chybí třeba u třech, ale zrovna u té první. Je to jen nápad, zkus to.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od ls8 »

Prosím nahraj nějaké album na http://nahraj.edisk.cz/ - podívám se na to, případně to upravím a pošlu ti to zpátky na vyzkoušení.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od Beavers »

Nahraju ti alba třeba všechna, ale jak je tam dostanu v té podobě, co jsou v iTunes? Jo, a ta alba mi přímo v iPhone mazat nejdou, anebo jsem blbej.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od ls8 »

Na ploše udělej prázdný adresář, a do něj z iTunes přetáhni požadované album (alba). Zkopírují se tím soubory z iTunes. Pak to zabal jako ZIP a nahraj na edisk.cz.

A blbej jsem já, mazat jsou jen filmy, hudba ne.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od vbruno »

Beavers: zkusil jsi to Get Info aspon proklikat? Jen pro jistotu.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od Beavers »

vbruno: Zkusil jsem proklikat celé jedno album skladbu po skladbě, zvolil jsem Get Info a u všech jsou artworky. Čili alespoň tohle album by se mělo zobrazovat v iPhone.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od ls8 »

Ještě mě napadá: psal jsi, že jsi ty obaly skenoval sám - jak byly velké, a v jakém formátu? Používám JPG 300x300 až 600x600, pokud jsi to měl v nějakém exotickém formátu a/nebo rozlišení, možná to iTunes vezmou ale iPhone ne.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Obrázky alb se nezobrazují v iPhone

Příspěvek od Beavers »

ls8: Použil jsem úplně stejné obrázky a mp3 jako před 2 lety do iP s FW 1.1.4, když jsem to dělal přes PCSuite a iPhone to v pohodě přijal a fungovalo to. Posílám ti na eDisk jedno album, ale načítá se to pomalu, bude to trvat celkem 15 minut, je to v zip archívu. Obrázek toho konkrétního alba Chicago 11 má velikost 73 kB. To víš, že jsem ty skeny podstatně zmenšil pro použití do alb.
Jinak osobně bych na to kašlal, jestli tam mám artworky, ale už nemohu "oslňovat" přátele a známé tím, co vše iPhone dokáže :(

Edit: Díky značné trpělivost ls8 přes PM se mi podařilo alba do iPhone jednoduše nasoukat a výsledek viz zde obrázek:
Obrázek

Ještě jednou ls8 děkuji, je to vcelku jednoduché, musím si napsat postup, abych to nezapomněl.

Zamčeno