Jedno album = více interpretů

Odpovědět
Boot

Jedno album = více interpretů

Příspěvek od Boot »

Když si dám do iPoda Touch album, na kterym se podílí více interpretů, ve výpisu veškerých alb se zobrazuje víckrát (podle toho kolik různých interpretů tam je). Po vybrání jakyhokoliv z těchto alb se stejne zobrazi seznam všech písní. Jde to nějak omezit na vypisování jednoho alba (když se stejně jmenuje?)? Díky :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jedno album = více interpretů

Příspěvek od rony »

oznac vsetky tracky, get info a tam je taka volba, ktorou si to zoskupis dokopy.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Boot

Re: Jedno album = více interpretů

Příspěvek od Boot »

Myslíš compilation? Nefunguje. Protože Artist Album jsou pořád jiní a písně se prostě dělí :|

Existuje třeba nějaký plugin, který by automaticky při přetahování mp3 do iPoda odstranil, nebo nějak přejmenoval Album Artist? Smazal bych je v celym PC, jenže zase u W7 nemůžu najít v průzkumníkovi položku Artist (Umělec, Interpret) v podrobnostech.

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Jedno album = více interpretů

Příspěvek od vbruno »

Oznac cele album a do polozky "Album artist" dej neco jako "Soundtrack" nebo proste typ alba, v polozce "Artist" nech pro kazdou pisen jejiho autora. "Album Artist" je uprednostnen v iPhonu pred "Artist", takze prestoze jini autori, jen jedno album.
Naposledy upravil(a) vbruno dne pon lis 30, 2009 10:45 pm, celkem upraveno 1 x.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

Boot

Re: Jedno album = více interpretů

Příspěvek od Boot »

Jasny... Při 3 albech bych to s "rychlostí" iTunes snesl. Ale hrej si takto s o hodě větším počtem alb. Hodně moc větším. To bych přirostl k židli a myši :lol:

Nějaká alternativa snad být musí, no ne?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jedno album = více interpretů

Příspěvek od ls8 »

Jen si to tak udělej, budeš mít jednou pro vždy pokoj. Také jsem před pár lety, když jsem přecházel na Mac (a tedy na iTunes), proseděl pár večerů nad počítačem a dával si do pořádku ID3 tagy. Teď jsem spokojený a šťastný, že mám díky iTunes v hudbě perfektní pořádek.

Album artist = Various Artists
Artist = skutečný interpret konkrétní skladby
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Jedno album = více interpretů

Příspěvek od vbruno »

Souhlasim, osobne si dokonce myslim, ze iTunes nejsou jako editor ID tagu spatne. Navic co album, to jedno hromadne oznaceni a prepsani. Kazdopadne ted i ve Win 7 ocenuju, ze vsechny mp3 mam takto zeditovany a vse je serazeno dle tagu.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Jedno album = více interpretů

Příspěvek od toncek »

ls8 píše:Album artist = Various Artists
Artist = skutečný interpret konkrétní skladby


Zajímavé, koukal jsem teď do iTunes a mám to přesně opačně :)

Album Artist - mám jednoho člověka, který to album vydal
Artist - mám třeba 2 autory, pokud nějakou písničku vytvořili a zpívají 2 lidé (např. Karel Gott a Dara Rolins)

V iTunes to mám pod jedním albem, v iPhonu taky..Jediné co je, tak pod položkou Artists v iPhonu mám tu danou písničku pod Artist, kde jsou ti 2 autoři (Karel Gott a Dara Rolins), ale už ji nemám pouze pod tím jedním autorem, v tomto případě Karel Gott. Víc by mi vyhovovalo, kdybych i v iPhonu tu danou skladbu, kterou zpívají 2 našel pod tím hlavním interpretem a ne pod oběma.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jedno album = více interpretů

Příspěvek od ls8 »

Správně to má být tak, jak jsem napsal. A když si pak knihovnu seřadíš podle "Album by year", budeš mít hudbu seřazenou podle interpreta, a alba jednoho interpreta podle roku vydání.

Aby se alba řadila abecedně podle příjmení interpreta, musí být pochopitelně pole "Artist" ve tvaru "Příjmení, Jméno".
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět