Hudba/Alba/Interpreti

Odpovědět
spread82

Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od spread82 »

Jelikož jsem asi natvrdlej a stále to nechápu poprosím vás o radu nebo návod.

Snažil jsem se pročítat zdejší sekci abych si pomohl bez zbytečných flame, ale asi se tomu nevyhnu.
Nejde mě do hlavy pár věci a to se týká katalogizace hudby v 3G, dejme tomu, že nemohu dát automatickou synchronizaci s PC jelikož těch MP3 tam mám několik desítek GB. Jelikož by se to nevešlo do 3G.

Potom jsem se tedy snažil udělat si výběr co bych nějaký čas poslouchal a právě tady jsem narazil na problém jak dokázat abych do I-Tunes dostal celé album včetně adresáře.

Nuže vytvořil jsem v Playlists adresář dejme tomu My Music a do něho umístil playlist s názvem Ambient což chápu, ale jelikož je to jen playlist nelze do něho vložit album v adresáři, ale itunes si tracky vycucne a já tak mám myšmaš různých alb což nechci.
Když jsem se to snažil vyřešit přetáhnutím alba do adresáře tak tam samo sebou nelze kopírovat hudbu.

Skrze Library a položku Music se mi to jeví nepoužitelné jelikož to zobrazuje veškeré mp3 v mém PC bez zobrazení ve stromu a jsou tam všechna alba naplácaná do sebe a ani řazení dle velice omezených možností jako je gengres, artists mi neřeší to co potřebuji jelikož mám v PC rozmanité množství hudby a ITunes není jaksi schopen jí roztřídit kvalitně.

Je to takové možná zamotaně popsané takže jediné co bych rád tak to je se naučil si přidat do 3G mnou vybraná alba do adresářů a podadresářů.

Dejme tomu:

Ambient /Album 1/2/3 atd.

Chill-Out / Album 1/2/3

Moc se omlouvám, za zbytečné téma, ale velmi mě to již delší čas trápí a doufám, že mě pochopíte.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od toncek »

iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Diablo

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od Diablo »

iTunes není sice nejlepší program na Organizaci hudby ale přesto je plně dostačující.

iTunes (Apple) počítá s tím že hudba kterou používáme není stažená nelegálně z internetu ale převážně z iTunes Store .... Taková hudba z iTunes má spravné MP3 Tagy = Názvy Alb Interpretů , žánry apod. To že jak říkáš "ITunes není jaksi schopen jí roztřídit kvalitně" , je podle mě způsobeno akorát tím, že máš Hudbu špatně otagovanou.


Já sám mám něco kolem 70 GB Hudby, před asi 5 lety jsem měl něco kolem 40GB a MP3 Tagy byly v hrozném stavu, ve většíně připadů chyběly nebo byly chybné. Téměř nikde jsem neměl Artworky (obrázky) u Alb ...
Vyhradil jsem si jeden víkend na reorganizaci hudby. Ručně sem si upravil MP3 Tagy (Za použití programu MP3Tag) u těch 40GB Dat Hudby a přidal Artworky které jsem si našel na Googlu. Byla to docela téžká práce náročná na čas ale vyplatilo se od té doby kdykoliv stáhnu nějaké Hudební Album okamžitě u něj upravuji MP3 Tagy dle vlastních potřeb a dle svého systému a přidávám Artworky a s organizací nemám už sebmenší problém.

S iPhonem jsem to jednu dobu řešil tak, že jsem si vytvořil PlayList a tam jsem naházel všechnu hudbu, kterou jsem chtěl mít na iPhonu ... a ten playlist sem sesynchronizoval s iPhonem.

Zkoušel sem i jiné možnosti ale nakonec mi nejvíc vyhovovalo prostě ruční přetahování hudby do iPhonu ... stačí zaškrnout Manage Music and Videos Manually ... tahle volba je na té první stránce kde je přehled využití paměti informace o FW apod.


Vim že sem ti asi moc nepomohl ... prostě sem napsal jak to řešim já. Pro tvůj konkrétní případ ti nemůžu dobře poradit, protože jsi ten problém vysvětlil celkem zamotaně. Ale třeba ti aspoň trochu pomůže i tohle.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od toncek »

Stejně jako ty Diablo řeším přenos hudby do iPhonu i já. Mám jeden playlist, do kterého hážu vše co chci mít v iPhonu.

Mě to přijde jednoduché a účelné. O jiném způsobu jsem ani neuvažoval..

Co si ještě zkoušel za metody?
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

spread82

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od spread82 »

Mě jde o to abych si vytvořil v 3G složky podle žánru a to třeba ambient, chillout a do těch složek si umístil celá alba.

Jelikož když to dělám pomocí playlistu tak se mi to zamíchá do sebe jelikož do playlistu lze vkládat jen jednotlivé songy.

Dále vím, že lze do 3G vkládat i jednotlivá alba, ale ty jdou za prvé jen po jednom a ještě tedy nevím jak je zažadit dle žánru.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od toncek »

Myslím, že Ti uniká princip jakým iTunes pracuje s tvojí hudbou. To se Ti právě Diablo snažil vysvětlit.

Nelze přidávat složky a do nich alba ani do iTunes ani do iPhonu. iTunes a iPhone organizují hudbu na základě mp3 tagů.

Požadovaného chování docilíš pokud budeš mít hudbu správně otagovanou, jak Ti radí diablo. Pak si můžeš v iPhonu přepnout zobrazení tvé music library i podle žánrů.

Zkus se mrknout na tyto stránky :arrow: http://www.ipodsupport.cz/. Je tam i video návod jak pracovat s iTunes.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

spread82

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od spread82 »

Děkuju za odpovědi a snahu mi to vysvětlit, podívám si zmiňovaný web a pokusím se podchytit podstatu itunes, ale stejně je to divnej program. Nejsem bůh ví jakej guru, ale jako uživatel mám na takovéto programy které člověk nepochopí za dejme tomu pár hodin jak správně fungují svůj názor a to ten, že se nejedná o nejlépe uživatelsky přivětivé programy.

Chápu, že Apple to stavěl do roviny legálních mp3 s kompletními informacemi. Pokusím se tu hroznou kvantu mp3 správně otagovat a pak dám vědět jak jsem spokojený. ještě jednou děkuju.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od toncek »

Není zač. :)

iTunes není vůbec špatný software. Pouze staví na jiných principech než na které jsme v našich končinách zvyklí. Navíc apple podle méh odrazuje další potencionální zákazníky tím, jak se iTunes chová na platformě windows. Je to strašně pomalé, často to padá. Na macu to je úplně něco jinéh.

Jakmile pochopíš podstatu jeho chování přijde Ti to strašně jednoduché.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

spread82

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od spread82 »

Tak jsem si dovolil ještě přidat svoji trošku do mlýna.

Stáhl jsem si TagScanner 5.0 a projel pro jistotu všechny moje MP3, byla to hrůza která zabrala téměř celý včerejší a dnešní den v práci, xixi.

Ovšem zjistil jsem, že mé MP3 jsou otagovány ve valné většině dobře.
Takže jsem "nalil" hned v nadšení, že si 3G a Itunes poradí se sortováním a stále stejný problém přetrvává.

Hudbu která je v TagScanneru označená správně ve správném žánru tak si prostě 3G zařazuje (a to jen některé tracky) do Rocku atd.

Za druhé poslouchám takové hudební styly které nejsou tak rozšířené a myslím si, že i v tom bude kámen úrazu jelikož s AC/DC kam je zařadit Itunes problém nemá, ale třeba s Kruder&Dorfmeister, LTJ Bukem a to cituji dosti známé skladatele si už rady neví. Když šáhnu do žánru ambientu tak to dopadá podobně. Zatím nezavrhuji, třeba naustále něco dělám špatně, ale tagy mám u valné většiny hudby správně, i přesto nedociluji požadovaných výsledků.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od toncek »

Osobně svou sbírku mp3 stále otagovávám a to postupně protože se mi nechce.. :)

I když slovo otagovávám možná není to správné, protože pokud u nějakého alba nemám tagy vyplněny, tak si je doplním přímo v iTunes :arrow: pravé tlačítko a get info a už jedu. Takže k tomu nepoužívám žádný program třetí strany. Nevím jestli tata úprava se projeví v tom tagu té mp3 nebo pouze lokálně v rámci iTunes. Ale potřebuju to kvůli iTunes, takže mi to je jedno..

Takto si můžeš samozřejmě sám zvolit žánr pro jakéhokoliv interpreta. Pokud Ti nevyhovujou předdefinované, můžeš si vytvořit svoje. Taky to dělám tak, že do iTunes přidávám vždy po jednom albu a můžu si hned zkontrolovat, jestli je vše v pořádku. Kdybych tam najednou nasypal 10 GB hudby, tak bych se v tom asi nevyznal..Takto si vše pomalu upravuju k obrazu svému přímo v iTunes :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od dodo_mt »

2) Prejavi sa globalne teda iTunes zapise tagy priamo do suborov tazke keby si ich dal do ineho SW tak su stale otagovane osobne pouzivam iTunes a Mp3Tag ktory dokaze konvertovat tagy aj z mena suboru alebo priamo z textoveho suboru (stiahnes si z netu playlist a mas vybavene)

3) Presne takto to robim aj ja najlepsie postupne a kontrolovat ci je vsetko ok.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od ls8 »

spread82 píše:...Hudbu která je v TagScanneru označená správně ve správném žánru tak si prostě 3G zařazuje (a to jen některé tracky) do Rocku atd...


Takze tvrdis, ze album, ktere ma u skladeb v mp3 tagu Genre ulozeno napriklad "Classical" ti iPhone pak zobrazuje s jinym zanrem, treba "Rock"? V tom pripade si troufam tvrdit, ze ty tagy v poradku nemas. Mam v iTunes knihovne momentalne 3913 skladeb, a vsechny co jsem kdy do iPhonu nebo iPodu (mam Classica 80GB) prenesl, ze mi vzdy zborazuji spravne podle ulozenych tagu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Diablo

Re: Hudba/Alba/Interpreti

Příspěvek od Diablo »

dodo_mt píše:pouzivam iTunes a Mp3Tag ktory dokaze konvertovat tagy aj z mena suboru alebo priamo z textoveho suboru



Ten MP3Tag můžu fakt jen doporučit taky ho používám na úpravu tagů a lepší program podobného typu jsem zatím nenašel.

Odpovědět