Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Odpovědět
Crossbiker

Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od Crossbiker »

V akom programe aby mali rovnakú hlasitosť? Na mp3 používam program MP3Gain ale na m4a formát som nič nenašiel. Dik

benedy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 432
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:43 pm

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od benedy »

A co kdyby sis zvuk m4a převedl do MP3,upravil a dal to z5 ?
Já na úpravu používám GoldWave a jsem spokojen,na m4a nic konkrétního není.

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od spachal_tmp »

Tento postup se obecne nazyva 'normalizace urovne hlasitosti', hledej napriklad zde: http://www.google.cz/search?hl=cs&q=normalise+m4a&lr=&aq=f&oq=.

split
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: pát zář 12, 2008 3:58 pm

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od split »

benedy píše:A co kdyby sis zvuk m4a převedl do MP3,upravil a dal to z5 ?
Já na úpravu používám GoldWave a jsem spokojen,na m4a nic konkrétního není.


Koncerziu do mp3 a spat by som urcite nedoporucoval. Kedze mp3 aj mp4 su stratove formaty, kvalita sa po takych 2 konverziach naozaj pekne straca :) V najhorsom pripade by som teda urobil mp4 -> wav -> mp4.

benedy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 432
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:43 pm

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od benedy »

split-to tě můžu vyvést z omylu,já mám jiné zkušenosti!

Crossbiker

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od Crossbiker »

naśiel som free convertor m4a formátu do mp3 tak asi prevediem všetko do mp3 a potom to zrovnám cez MP3Gain

Lukhin

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od Lukhin »

Pouzivam program SUPER najdes treba na Stahuj.. Ten by to mel umet ;-)

split
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: pát zář 12, 2008 3:58 pm

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od split »

benedy píše:split-to tě můžu vyvést z omylu,já mám jiné zkušenosti!


To ze to nepocujes neznamena ze sa tam ta kvalita nestraca. Mozem ti tu kludne popisat cely princip kompresie mp3 a teoreticky sa ta kvalita naozaj zhorsuje. Prakticky je malo pocutelna to je pravda a zhorsovanie ma urcitu mez. Ale preco by mal niekto robit nieco co vie na 100% ze je horsie ako nieco rovnako lahko realizovatelne? Ale vsak mne je to jedno :) Robte si z toho mp3 a naspet co chcete.

Este ma napadlo ze dobry priklad je zobrat nejaky text urobit z neho obrazok a ulozit do jpg s kvalitou tak 70, a potom to otvorit a zas ulozit do jpg 70 a tak dalej a tak dalej. Princip kompresie je dost podobny ako u mp3, ale vizualne je lepsie vidiet degradaciu kvality.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od Beavers »

Máš částečně pravdu v tom, že komprese je víc viditelná na obrázcích než u zvuků, ale to je tak vše. Komprese do mp3 spočívá v potlačení zvuků a tónů, které lidské ucho nestačí běžně analyzovat a mozek je tak jako tak nevnímá. Určitá komprese je ještě přijatelná (cca hranice 128), kdy se uvádí kvalita blízká CD. Vsadím se s tebou, že když pustím originální CD a totéž na MP3, sesynchronizuji to, aby oboje hrálo přesně současně a budu přepínat mezi zdroji, budeš za chvíli v koncích a nebudeš umět identifikovat zdroj (ten pokus jsem dokonce dělal s člověkem, který tvrdí, že pozná MP3 od CD a opravdu po chvilce tápal a jeho odpovědi byly jen náhodné). Totéž, když vyrobím z MP3 klasický audio CD a budu ho takto hrát synchronně s originálem. To je pro mě důkaz, že MP3 s dobrým datovým tokem (128 - 320) se vyrovná CD audio. Jistěže vím, že se jedná pouze o subjektivní pocit, ale ten je neotřesitelný.

split
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: pát zář 12, 2008 3:58 pm

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od split »

Kompresia do mp3 vyuziva podobny princip diskretnej kosinovej transformacie a nasledne porovnanie s tabulkou dolezitych frekvencii ako kompresia do jpegu ak sa nemylim. Ty si to vlastne len nazval peknym laickym sposobom.

A samozrejme ten test co si robil zavisi dost brutalne od bedni / sluchatiek kde si to pustal. 128 kbit/s mp3 nieje povazovana za porovnatelnu s CD kvalitou, ale za kompromis medzi velkostou a kvalitou suboru. U seba doma 128 az 160 kbit/s mp3 rozoznam od wav na 100% 192 kbit/s mp3 to uz zacina byt zaujimave a vyssie je to samozrejme super. Ale to tu predsa neriesime. Ja len hovorim ze konvertovat do mp3, editovat a naspet konvertovat do nejakeho formatu je nezmyselne.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od Beavers »

OT: ještě ke tvému příspěvku. Audiotechnikou se zabývám již bezmála 40 let, takže test jsem prováděl na dobré aparatuře s velkými třípásmovými reprosoustavami - tedy na vybavení, které mám doma. Jelikož s přibývajícím věkem (již od 20 let) klesá u člověka schopnost slyšet kmitočty nad 12 kHz, byl mým pokusným králíkem jeden z mladých odpůrců mp3. Že odhalil na originálním CD šum, který já již neslyším, není divu, ten byl slyšet i na mp3 se stejným záznamem. To, jak jsou některé CD "odfláknuté", jistě všichni známe. Těmto zdrojům zvuku již mp3 nijak neublíží. A na závěr: můžeme mít sebelepší zdroje zvuku a sebekvalitnější a nejdražší aparatury, konečným soudcem bude vždycky lidský sluch. Vnímání zvuků je ale u každého velmi individuální.
K tématu: ano, znovu komprimovat nebo konvertovat již před tím takto upravené soubory (obrázky, videa, zvuky) je nesmysl a je to kvalitativní krok zpět. Ovšem na to, že současná i minulá generace je odchována šumící magnetofonovou kazetou a nahrávkami z ohraných desek, je to pořád ještě dobré.

Crossbiker

Re: Ako zosynchronizovať hlasitosť piesní vo formáte m4a?

Příspěvek od Crossbiker »

Lukhin píše:Pouzivam program SUPER najdes treba na Stahuj.. Ten by to mel umet ;-)

pozeral som ten program ale to je tuším len na konvertovanie. Upravuje aj hlasitosť v m4?

Odpovědět