Bluetooth přijímač pro sluchátka

Odpovědět
Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od Onygzzer »

Ahoj. Pořídil jsem si iP7 a moc mi nevoní ta redukce na sluchátka. Přemýšlím, že bych pořídil nějaký BT dongle, do kterého píchnu sluchátka, připnu si to někam pod mikinu a muziku si budu pouštět hezky bez tahání telefonu na drátu. Máte někdo nějaký tip na nákup? Preferuju Aliexpress :)

Díky :)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od rony »

existuju cenovo asi 5 euro, vyzaduju ale napajanie.

asi taketo nieco

https://www.ebay.com/itm/2017-Wireless- ... Swi7RZE-V9

ja som pred par rokmi kupil podobnu vec, nie presne toto.

funguje to vsak v profile Handsfree - hudbu to vsak prehrava v pohode, len to zaroven premostuje aj prichodzie hovory, tak to by ta mohlo otravovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od Onygzzer »

No tam je pro mě ale zase zbytečnej ten drát se samcem :( Mě se celkem líbí toto, ale bojím se, aby to nějak extra nedegradovalo kvalitu zvuku.

https://www.aliexpress.com/item/Universal-Sport-Office-Lavalier-Auriculares-Phone-Wireless-Bluetooth-Earphone-Stereo-Earphone-with-Microphone-for-Mobile-Phone/32814675848.html
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od rony »

Ten handsfree mod podla mna nie je na hudbu najsamlepsi. Pouzival som to tak, ze som mal aktivne velke repraky so subw. Na kancelarske prostredie to hralo dobre.

Ak to chces na sluchatka niet inej moznost, ak to stoji 5 eur, kupit a skusat...

Ten, co linkujes vyskusaj, je to aj s baterkou, takze niet nad cim spekulovat :) najma ak teda nechces rovno BT sluchatka, co by podla mna bolo daleko lepsie riesenie.

Ak totiz tieto krabicky nemaju BT4.0, tak ti to bude trosku viac zrat baterku mobilu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

witkoj
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 24, 2009 9:06 am

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od witkoj »

Mám od Nokie BH-111.
Je to super vec, výdrž na nabitie asi 6 hodín, pripojím akékoľvek slúchadlá a navyše je to aj handsfree, výborne sa s tým telefonuje, a zvukový prejav pri hudbe je tiež veľmi dobrý.
Aktuálne poškuľujem po tomto https://m.gearbest.com/headphone-accessories/pp_663674.html?vip=2714306&gclid=EAIaIQobChMI19Gcn-Oz1wIVcADTCh0IWgCtEAAYASAAEgJp7PD_BwE
iPhone 11, iOS 13.4
Apple watch 5, watchOS 6.2
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015), macOS Catalina 10.15.4
Apple TV 4K, tvOS 13.4
Apple user from 15.3.2004

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od Onygzzer »

rony: No já si právě nedávno kupoval už druhé Senheisery CX300 a mám je hrozně rád, tak se mě to nechce měnit :( Jinak u toho co jsem linkoval je psaný, že: Bluetooth Version: 4.1 Version+ EDR

Witkoj: Díkec. Ten Xiaomi vypadá super, ale je teda krapet dražší.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

napster2012
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 17, 2017 3:59 pm

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od napster2012 »

Sháním to samé, chci earpods připojovat přes bluetooth. Našel jsem Sony SBH24, nevypadá to špatně. Co myslíte? Jen nevím, zda mi IPhone bude ukazovat kapacitu baterie. Na to, aby ji ukazoval to musí být Apple MFi?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od mirmo80 »

Mam BT reproduktor z AE a jeho stav baterie mi ukazuje. Mfi urcite nie je ale neviem ci je to to iste.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od Onygzzer »

Objednal jsem ten Xiaomi, tak jak dorazí, tak napíšu dojmy :)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

napster2012
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 17, 2017 3:59 pm

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od napster2012 »

To Xiaomi vypadá taky zajímavě. Budu rád, pokud sem napíšeš potom, jak funguje


Edit: našel jsem toto: "BT Receiver nepodporuje technologii Apple MFI, nebude Vám tedy fungovat ovládání hlasitosti na tlačítkách dálkového ovladače, pokud budete využívat Mi BT Receiver s iPhonem."

witkoj
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 24, 2009 9:06 am

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od witkoj »

Práve to Xiaomi je čisto len prijímač - vieš to len zapnúť a vypnúť, nič viac, všetko teda ovládaš cez mobil či Apple Watch. A nemá mikrofón. To by bolo k nevýhodám. Ale keďže nič z toho nevyužívam, tak mi to nevadí.
Inak výhoda týchto receiverov je aj v zime - máš ich pod bundou, pekne v teple, tak sa batéria nevybíja tak skoro. Napríklad ak som skúšal bezdrôtové slúchadlá na uši, v zime, zahrali tak hodinku a batéria bola kvôli chladu off.
Ten AliExpress je plný podobných produktov, ale všetko je to len kúpa štýlom pokus-omyl, čo sa týka kvality a spoľahlivosti.
Avšak pri Xiaomi je aspoň aká taká istota, že to bude kvalitné a funkčné.
iPhone 11, iOS 13.4
Apple watch 5, watchOS 6.2
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015), macOS Catalina 10.15.4
Apple TV 4K, tvOS 13.4
Apple user from 15.3.2004

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od Onygzzer »

Mikrofon sice nemá, což je škoda, ale to tlačítko by mělo být multifunkční - play/pause/next/prev, atd. No uvidíme ;-)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od Onygzzer »

Zajímavej článek ohledně BT přenosu audia. Trošku mi to vzalo vítr z plachet :-/

https://www.zive.cz/clanky/bluetoothove-patalie-o-bezdratovem-prenosu-hudby-a--problemech-s-kodeky/sc-3-a-190519/default.aspx
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

witkoj
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 24, 2009 9:06 am

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od witkoj »

He, no paradoxne k tomu článku, Ja som za posledné dni prešiel z Apple Music na Spotify. V oboch prípadoch som mal hudbu uloženú v ich najvyššej kvalite.
Výsledok je taký, že od prechodu na Spotify išla kvalita zvuku o dosť nahor, som tým milo prekvapený.
Nečítam žiadne odborné recenzie, dávam na vlastný sluch, pretože každý vnímame zvuk inak.
Ešte z praxe - tie lacné čínske BT receivery mali občas vymenené zvukové kanály, a časté výpadky spojenia, plus batéria veľmi rýchlo odišla.
U Xiaomi by som sa toho nebál, od nich mám zopár vecí a zatiaľ to bola vždy kvalitka.
iPhone 11, iOS 13.4
Apple watch 5, watchOS 6.2
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015), macOS Catalina 10.15.4
Apple TV 4K, tvOS 13.4
Apple user from 15.3.2004

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od Onygzzer »

Tak Xiaomi dorazil. Snad nejrychlejší dodání co jsem zažil z AE - 13dní :)

Funguje fajnově. Tlačítko funguje, tzn. jedno stisknutí Pauza, dvě stisknutí další song, tři stisknutí předchozí song. Ukazuje na telefonu i kapacitu baterie. Jediné, co mi trošku vadí je, že receiver hlásí do sluchátek tři stavy: neřipojeno, připojeno a slabá baterie v čínštině :) Ale je to celkem sexy ženský hlas, takže se to dá přežít :-D

Ohledně kvality musím ještě pořádně otestovat, ale nic hrozného to není ;-)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Janus.smk
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: pát lis 24, 2017 3:19 pm

Re: Bluetooth přijímač pro sluchátka

Příspěvek od Janus.smk »

Já mám delší dobu toto

http://www.sony.co.in/electronics/in-ea ... ones/sbh20

ale už se neprodává. Jinak jsem s tím maximálně spokojený.

Odpovědět