Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Odpovědět
Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Zdravím, mám Airpody asi 2 týdny. Od začátku se mi jednou nebo dvakrát za den stane, že mi začne jakoby haprovat spojení BT a hudba se začne zadrhávat a přerušovat, po cca půl minutě se vše vrátí do normálu. Abych vysvětlil, po dobu výpadků (půl sec - 2 sec) hudba jakoby jede dál, tzn přeruší na 2 sekundy, tak hudba se přeruší třeba 2:15 a jakmile se zase ozve, tak jede ve stavu 2:17. Koupeny v iStyle, dal jsem je na reklamaci, protože kamarádi co je mají tvrdili, že by se to stávat nemělo, na reklamaci se vada samozřejmě neprojevila a nemám ani možnost, jak dokázat, že mě se to děje. Prodavač mě doporučil obnovení přes DFU a nebo pak počkat na iOS 11. Stalo se to už někomu, kdo Airpody má, případně jak to vyřešil?

Děkuji předem
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od parmin »

Napadá mě, jestli ten BT přenos nemůže něco rušit. Třeba i taková wifi... Mně se tohle občas děje, když poslouchám hudbu ze Spotify a pouštím ji přes BT repro.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

To mě taky napadlo, ale známí, co Airpody mají, říkali, že se jim to NIKDY nestalo. Ve městě jsem si taky myslel, ale poté, co se mi to stalo na zastávce MHD na kraji města, kde v okolí 300m nebylo nic jenom já, tak mě to začalo jemně vadit. Otázka, jestli to restart přes DFU vyřeší nebo já nevím, co by to mohlo způsobovat. Napadla mě taky chyba BT u iPhonu, ale problém s přenosem k mým Watchkám nemám.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od rony »

nejake obaly na telefone? ked to hapruje, kde presne mas iphone?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Obaly na iPhonu mám pouze klasický silikon a na displeji tvrzené sklo. Po celou dobu mám iPhone v kapse u kalhot, ovládám hudbu přes Watchky takže mobil skoro nevytahuju.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od TheSalko »

Ten vypadok sa deje na nejakom konkretnom mieste, alebo hocikde vonku? Ak by to bolo na konkretnom mieste, potom som niekde cital o ruseni cez wifi. Nemyslim tvoje wifi v iphone, ale nejaky router v okoli, ktory ma nastaveny nestandardny wifi kanal, neurceny pre nas region.

Welchi
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte srp 01, 2017 1:35 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Welchi »

Ja by som vyskusal prevadzku LEN iPhon a sluchadla BEZ hodiniek,tie nemat priparovane ku telefonu.
Neskusal si pozorovat ci pri vypadku ti neprisla daka notifikacia al. podobna cinnost hodiniek? Obe su pripojene cez BT ci to nieje tym.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Děkuji za odpovědi, vyzkouším Vaše rady. No, co jsem tak vypozoroval, tak se mi to stává nejvíce, když stojím v klidu, třeba na zastávce šaliny nebo někde čekám a telefon mám v kapse. Jakmile se rozejdu, tak problém zmizí, ale stačí, aby jsem seděl v šalině a ta se rozjela a problém taky zmizí. Taky jsem jednou zkoušel, že když jsme stál a problém se objevil, tak jsem vytáhl iPhone z kapsy a problém taky zmizel, ale to nemám ověřený dlouhodobě. Tzn většinou platí, když stojím, problém se objeví, pokud jsem v pohybu, problém není ať je v okolí kolik chce lidí nebo nikdo.

PS: Stává se to na různých místěch, takže rušení bych netipoval a pokud někam jdu, tak po dobu cesty jedu většinou jen na datech.

PS2: poznatek z dnešního dopoledne, byl jsem cca hodinu ve městě, Watchky nechal doma, a problém je stejný (ani bych nečekal, že by se 3 zařízení od Applu rušily), dneska se mi stalo i to, že jsem měl výpadek 7 sekund a musel jsem se pohnout aby to jelo. Možná to, že mám iPhone v kapse to dělá, protože když ho vyndám, spraví se to, ale nemám to ozkoušené jak píšu výše a byla by to blbost.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od DD_ »

No tak ja jsem pozoroval podovnou vec ne s Airpodama ale s jinyma BT sluchatkama. Telefon nosim v kapse na stehne kalhot a nejspis je to pro antenu, ktere maji ty sluchatka v sobe uz daleko. Kdyz jsem si sedl v tramvaji, tak to taky bylo v pohode, protoze sluchatka a telefon k sobe byly bliz. Pripadne jakmile jsem telefon vytahl z kapsy, tak problem zmizel. Zkus treba telefon nosit v kapse u mikiny nebo nekde jinde a uvidis, jestli se to bude projevovat. Jako u mne se to pak zlepsilo s novou verzi FW pro sluchatka. Pak zacala hrat v pohode i v kapse.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

No celkem pochybuju, že by tato vzdálenost hrála roli, když se v recenzích dočítám, že díky W1 čipu to v pohodě jede bez zadrhnutí přes zeď nebo o patro níže než je telefon. V iStylu říkali buď zkusit obnovu přes DFU nebo počkat na iOS 11, kde by prý to mělo být více zaměřeno na ty Airpody.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Koks »

Když jsem používal BT sluchátka a Nokie tak byl celkem problém mít telefon v kapse a čistý signál...

Dej telefon nějak jinak třeba...

Ono se to nezdá, ale tenhle signál se moc neodráží takže ideálně přímá viditelnost ;)

Objednal jsem si BT Airbody za 80,- tak budu testovat :)


Sent from my iPhone using Tap&talk

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Co je to potom za sluchátka, když nemůžu mobil nosit v kapse? Kde si jako Apple myslí, že telefon budu mít? Stejně si stojím za tím, že mám vadnej kus. Nikomu koho znám to nedělá.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Metalgirl »

Hele, BT signál je prostě vrtkavý, mám sama BT sluchátka, mám iPhone v kapse vpravo, anténa sluchátek je vlevo za uchem, jdu po venku, otočím hlavou více doleva, mám výpadky. Pak jsem s těmi sluchátky doma, iPhone mám položený na stole, se sluchátky chodím po bytě, jsem s nimi v kuchyni přes železobetonovou zeď a výpadek žádný. Zařízení jsou od sebe přes zeď pět metrů od sebe a pořád to hraje. Jak říkám, BT signál je prostě vrtkavý.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Já to chápu, ale když se to třeba v MHD když stojím neděje? Nebo jinde? Jenom když stojím v klidu + nikomu z mého okolí se to nikdy nestalo, to asi nebude ten problém s BT přenosem.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Metalgirl »

Můžeš klidně dát ruku nějak do kapsy, nohu nějak postavit a zastínit iPhone. Cokoliv. Stejně jak říkám, mě stačí pootočit hlavu doleva, když se dívám, jestli nejede auto. Ještě mě napadá, zkus dát iPhone tak, aby byl ke sluchátkům co nejblíže, respektive i k pouzdru, protože co jsem tak pochopila, tak asi i to pouzdro dělá spojení. Jestli to bude blnout i tak, potom zajdi znovu reklamovat, že tam prostě ten problém přetrvává.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Díky, vyzkouším :) s reklamací je problém ten, že se vada zase neprojeví nebo je jen velmi malá šance, že se u nich projeví, když to určitě testují ve velké blízkosti od zařízení a nemám šanci to nějak nahrát/dokázat, že se to děje.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od rony »

vyskusaj nosit mobil v taske miesto vrecka nohavic, kedze mas AW tak ta to nemusi tolko obmedzovat. myslim si, ze tvoje telo je prekazkou spojenia, vsetko popisane tomu nasvedcuje.

kedze som si kupil predvcerom Airpods, budem skusat. Nateraz sa mi neprerusuje spojenie ani ked sa vzdialim od telefonu (vratane 1 dveri ale s AW na ruke). Paradoxne AW uz v tom case zobrazuju, ze nevidia iphone ale sluchatka hrali.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

No jak jsem psal už výše, AW problém nebude, zkoušel jsem vyrazit do města na celé odpoledne před pár dny a AW jsem nechal doma a výsledek byl stejný, ne-li jemně horší. Vím, že na netu je plno problémů se spojením AW a Airpodů, ale mě jde hudba z iPhonu a přes AW jen ovládám. Jinak, zkus prosím tě testovat a kdyžtak dej vědět, co a jak.

PS: Asi jsem nadpis napsal špatně, ono nejde asi ani tak o výpadky BT, ale o výpadek audia. Když se stane zásek, tak hudba jakoby pokračuje dál ale neslyším zvuk.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Metalgirl »

To je stále rušení BT spojení, ono se nepřeruší úplně, přeruší se jen audio a přehrávání v mobilu pokračuje dál. Tak to dělá i mě. Ale způsobuje to rušení BT spojení. Možná ještě mají problém s kodeky, rozhodně bych jim to tam naflákala znovu, popsala lépe závadu a poprosila o podrobnější testování.
Ještě vím, že se dají Airpods resetovat, to jsi taky zkoušel?
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Ten reset zkusím, díky za tip. Na netu jsem ale našel, že nejsem sám, třeba zde:

https://www.reddit.com/r/airpods/commen ... _problems/

a prý často ani výměna za nové nepomohla. Kdyby nic, tak jim to zítra dám znovu na reklamačku ale už nevím, co jim říct, aby měli šanci na to přijít, že to dělá co dělá.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Koks »

Zkus anténu Wi-Fi na iPhonu (bude stejně s anténou Bluetooth) co nejblíž sluchatkam.. teďa pokud sis zjistil kde tvůj iPhone 2,4ghz anténu má?

Zkoušel jsi vypnout Wi-Fi zda se to nějak změní?

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Ano, no upřímně poslouchám jen když jsem na datech, protože sluchátka mám jen když někam jedu. Co se týče antény, když se to stane, tak když vyndám mobil z kapsy, problém zmizí.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Koks »

Rec byla o tom zkusit mobil v kapse otočit. Jestli ho mas třeba vrchem dolu muže to byt problem


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Ajo tak, tak to bylo nedorozumění. Zkusím, díky.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Tony1 »

Dodržel bych postup
- iPhone DFU obnovit nen data na iCloudu kontakty atd ne zálohu
- reset Sluchátek
- reset AppleWatch
Prve napárovat sluchátka zkusit několik dnů pak napárovat AW a zkusit.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Díky za tipy, no obnovu přes DFU jsem bral jako poslední možnost, ale asi nemám na vybranou, dám vědět co a jak :)
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od pistak »

Ahoj, dnes sa mi stalo niečo podobné. Slúchadlá mam skoro dva týždne a dnes v práci zrazu prestali obe naraz hrať, ale iPhone ukazoval ze hudba ide... A trvalo to kým som neodpojil a nepripojil airpody cez Bluetooth. Inak dosah a všetko okolo je v poriadku, až na tento jednorazový výpadok. Batéria ukazovala 52%. Tak dúfam že sa to nebude opakovať, pretože airpody beriem ako malý zázrak :)

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Tak po obnově všeho co jsem měl v dosahu, to zatím jede jak má. Mobil mám v kapse kraťasů, které jsou záměrně zamotané do kuličky a jsou ve vedlejší místnosti, a já poslouchám v klidu na židli u počítače. Zatím bez výpadku, ven bohužel půjdu až v pondělí z důvodu nemoci. Uvidíme, snad to bude držet ;)
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od rony »

vaxsi izolant ako latka nohavic je samotne telo. signal nejde v jednej ciare ale v tuneli, ak cast tunelu zakryva telo, tak moze sposobovat rusenie. Ale ziadny problem nema len jednu pricinu :-) takze si jednu mozno odstranil. :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Pravda, ale to jak jsem psal zjistím až v pondělí ;) navíc nejsem podle internetu sám s tímto problémem takže pokud to přetrvá, spoléhám na iOS 11 :D

PS: Tak problém se objevil znovu, takže počkám na iOS 11 :)
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Koks »

Software fakt nezlepší výkon vysílače Wi-Fi ;)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Metalgirl »

Jestli to stále blbne, zanes to znovu a žádej podrobnější diagnostiku, řekni jim, jaké úkony jsi již provedl. Ať ta sluchátka řádně proklepnou.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Qwizz »

Já počkám na iOS 11, který by měl vyjít prý 12. září a když to bude blbnout i pak, tak jim to tam zase zanesu.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Jockey
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 14, 2017 6:29 am

Re: Výpadky spojení Bluetooth iPhone a Airpods

Příspěvek od Jockey »

Můžeš prosím napsat jak jsi dopadl a zda jsi to nějak vyřešil? Mám stejný problém (iPhoneSE 16GB+iOS11.2).
Zjistil sem, že to dělá v levé kapse u džín.Pokud dám telefon třeba do pravé kapsy od zimní bundy, tak je to OK.Takže to fakt vypadá, že tělo se chová jako velký izolant BT signálu.Na netu s tím má docela dost lidí problémy.

Odpovědět