Potencionalne poskodenie zariadenia pri nabijani

Odpovědět
kandri
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 08, 2016 9:14 am

Potencionalne poskodenie zariadenia pri nabijani

Příspěvek od kandri »

Dobry den, vsade citam ako mozu neoriginal nabijacky a kable poskodit iPhone teda samotnu bateriu a nejaky chip na doske, ktory sa stara o samotne napajanie a nabijanie. Rad by som si vysvetlil par veci, aby som predisiel moznemu poskodeniu svojich zariadeni. Davnejsie som si kupil lightning kabel od belkinu z alzy. V poslednom case, mi obcas vyskoci hlaska, ze tento kabel nie je podporovany a telefon sa prestane nabijat. Vytiahnutie a opatovne zapojenie vyriesi problem no po case sa to stane opat. Mozem tento kabel bezpecne pouzivat? Druha otazka sa tyka nabijaciek. Samotne nabijacky pouzivam original, ktore boli dodavane spolu so samotnym iPhonom, no skor by ma zaujimalo ako to je s nabijackami resp. skor redukciami na nabijanie v aute. Mozem bez obav pichnut telefon do takejto nabijacky, alebo tam hrozi tiez potencionalne riziko? Ak ano, ako urcit, ci nabijacka je bezpecna alebo skor nie? Tretia a posledna otazka sa tyka power bank. Existuje tu tiez nejake riziko poskodenia v pripade nejakej menej kvalitnej/lacnejsej power banky? Dakujem za vysvetlenie.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Potencionalne poskodenie zariadenia pri nabijani

Příspěvek od rony »

Rozdelme si nabijanie na KABLE a ADAPTERY.

Kable s lightning by mali byt vzdy MFI (certifikat Apple pre vyrobcu kabla). V takom pripade by mal byt bezpecny. Ak nie je MFI, tak vsetko, co by sa mohlo stat je, ze iPhone ho odmietne - zobrazi sa hlaska, ktora sa ti zobrazuje. Nic ine sa nestane, je to vsak otravne a nespolahlive - a co potrebujes od kabla? No, aby ta nesklamal.

Adaptery by MOHLI byt NEBEZPECNE, pokial nie su originalne. Ale netreba sa vystrasit, treba hlavne dodrzat parametre adapteru a potom samozrejme verit vyrobcovi, ze nevyrobil zmetek, ktory sa prehrieva alebo cosi horsie.

Takisto kable do auta (take tie do cigaretaku) by mali byt od slusnejsich vyrobcov. Niektore nemusia dobre fungovat ani s originalnym kablom. Ak toto dodrzis, tak v aute mozes v klude nabijat. Je to podobne ako u ADAPTEROV.

Powerbanky je opat to iste dokola, plus samozrejme kvalita baterie v powebanke. Opat by som siel po parametroch (dodavany prud, napatie), potom az kapacita ale nad tym opat vyrobca, co za baterie tam dal, ako to spravil. Baterie ako vieme, mozu explodovat - idealne ak je to cisto cinsky vyrobca, ktory zaroven aj vyrobok navrhol, vyrobil kompletne len s cinskou kvalitou vyroby, kontroly vyroby atd. Lepsi variant je sice cinska vyroba ale navrh zariadenia, kontrola vyroby pod nejakou znackou, ktora aspon trochu budi respekt.

Ako vidis, takto vseobecne ti NIKTO neda jednoduchu radu. Takze jednoducha odpoved:

ANO, NEORIGINALNE PRISLUSENSTVO ma o nieco vacsiu sancu, ze sa samo poskodi a popritom je moznost, ze poskodi aj samotny telefon. Nemusi to byt tak hrozive, pokial nepojdes ako prve po cene.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Potencionalne poskodenie zariadenia pri nabijani

Příspěvek od Koks »

Kvalitní adaptéry se neprehrivaji. Fakt je ze se hrají i originál Apple adaptéry...


Pokud chceš jistotu tak nejlepší je na nabíječky Anker. Údaj o proudu není kec, jako je tomu u 100% nabijecek do auta i na 230V na eBay... z eBay maximálně kabliky a i ty jsou jen dočasne... poškozeny kabel zařízení na 99% nepoškodí nemá jak...

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Potencionalne poskodenie zariadenia pri nabijani

Příspěvek od Tony1 »

Jen pro ukázku toto je nabíječka za 1,25 USD Obrázek

Jak píše rony dát přednost výrobku od známějšího výrobce, kde bude platit záruka a budeš ji mít možnost kde uplatnit. Platí to obecně pro kabely, adaptéry i autonabíječky.
Samozřejmě stát se může cokoliv, ale u vyfocené nabíječky je pravděpodobnost větší.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Potencionalne poskodenie zariadenia pri nabijani

Příspěvek od Koks »

Ze zatopila neznamená, ze spálila připojené izarizeni...

Ps: U jistého německého výrobce mi odešly do 2 let všechny originální adaptéry (zapojeno 24x7) a ty neoriginalni čínské drží furt :-)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Potencionalne poskodenie zariadenia pri nabijani

Příspěvek od rony »

pekna historka, nic sa vsak nemeni na tom, ze u APPLE odporucame samozrejme pochopitelne vyhradne len originalne adaptery. Tym nehovorime, ze tie cinske su do jedneho nebezpecne. Len to, ze u Apple je vyssia sanca domoct sa pri ujme niecoho...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Potencionalne poskodenie zariadenia pri nabijani

Příspěvek od Koks »

Tak určitě :-))

Ale za ty ceny Applu, já jsem napsal, která značka je kvalitnější než přehřívání i se Apple. Anker.

Odpovědět